Gayrimenkul Yatırımı İçin 7 Kolay Adım

Gayrimenkul Yatırımı İçin 7 Kolay Adım

Gayrimenkul alanında uzman da çaylak da olsanız, yatırım yapmadan önce 7 ana başlığı çok iyi analiz etmeniz gerekir.

Başlamadan önce…
Şunu çok iyi anlamalısınız ki gayrimenkul yatırımcılığı hiçbir zaman zenginliğe giden kestirme yol değildir. Ancak, temellerini iyi atıp bunları etkili bir şekilde pratiğe dökerseniz hem hayallerinizden hem de hedeflerinizden daha fazla gelir kazanabileceğinizi fark edeceksiniz.

Gayrimenkul yatırımcılığı her an patlamaya hazır bir bomba değildir, korkmayın. Ama yapılan en ufak hata gayrimenkul pazarını üç yılda hatta ve hatta üç ayda bile tuzla buz edebilir. Bu yüzden, doğru adımlar atın ama her zaman bir “patlama riski” olduğunu da gözden çıkarmayın.

1975 Yıllarında Amerika’da orta değerde bir dairenin fiyatının 33.300 $, 2005 Yıllarında ise 195.000 $ olduğunu biliyor muydunuz? Bu konuya tarihsel olarak baktığımız zaman, ortalama bir ev her 7 yılda, iki katı değer kazanmaktadır.
Doğru stratejiler ile doğru adımlar attığınız zaman akılcı yatırımlar yapabilirsiniz. Nasıl mı? Buyurun birlikte bakalım…

1.    Adım – Planlayın
Gayrimenkul alanındaki uzun dönemdeki hedeflerinizi hesaplayıp, kısa dönemde para kazanmak için hangi kalemlere ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Daha sonrasında ise uygun varlıklarınızı bu planınıza dahil edin.

2.    Adım – Hedef Kitlenizi Belirleyin
Gayrimenkul pazarında her şey olamazsınız. Örnek vermek gerekirse, varsayalım ipotekli bir mal varlığı elinize geçti ya da böyle bir fırsat yakaladınız, o zaman ipotekli gayrimenkul pazarına yatırım yapıp artık o yolda ilerlersiniz. Eğer ki mülk sahibiyseniz, devlet mülkleri haricindeki gayrimenkul pazarında çaba sarf edip mal varlıklarınızı kiraya vererek oradan para kazanırsınız.

3.    Adım – Tutarlı ve Kalıcı Olun
Gayrimenkul pazarını kolay yoldan para kazanabileceğiniz bir yol olarak algılamayın. Bu pazarda yer edinip, meyvesini almak zaman ister. Bu yüzden başlangıçta sermayeyi kendi cebinizden koymanız gerekebilir. Bu alandaki başarılarınızın sonucunu görmek istiyorsanız, planınıza bağlı kalmalısınız. Bunun için de bir yandan mesleğinizde ilerlerken, bir yandan da hem eğitiminizi hem de tecrübenizi artırmalısınız.

4.    Adım – “Analiz Felci”ne Girmeyin
Mülkleri analiz etmeyi hızlıca öğrenin ve çok fazla üzerinde durmayın. Aslında oldukça basittir : Mülkiye değeri nedir? Tamir masrafı için ne kadar para harcamam gerekir? Bu mülkü hangi fiyata satabilirim? Hepsi basit bir matematiksel hesaplama, değil mi?

5.    Adım – Finansta Usta Olun!
Gayrimenkul, pazarlama ve finans işidir. İpotek, faiz oranları ve kredi programları hakkında olabildiğince çok bilgiye sahip olmanız gerekir. İş anlaşmalarınızı mali açıdan nasıl yöneteceğinizi ve mal varlıklarınızı nasıl satacağınız hakkında bir fikir sahibi olmanız gerekir.

6.    Adım – Yetenekli Bir Problem Çözücü / İş Bitirici Olun
Piyasada “problem çözücü” kimliğine kavuşmanız, diğerlerinin yapamayıp da sizin yapabildiğiniz anlaşmalar olduğu anlamına gelir. Bu da sizin iş ağınızın gelişmesini sağlar. İş ağınız genişledikçe daha çok iş alırsınız, daha çok adınız duyulur. Gayrimenkul işleri yeni bir oyun alanına döndüğünde, siz artık o bulmacayı çözmek için yeterli bilgiye, iş ağına ve kaynaklara sahipsinizdir.

7.    Adım – Eğitiminize Devam Etmelisiniz
Her zaman için eğitiminize, bu oyunda yeni stratejiler geliştirmeye ve öğrenmeye yatırım yapmalısınız. Öğrenmenin yaşı yok! Öğrendikçe yeni kaynakları, iş fırsatlarını ve stratejileri değerlendirerek her zaman bir basamak üste atlayabilirsiniz.(Heather Seitz)

Previous Ankara'da Metrolara Ring Seferleri Cumartesi Başlıyor
Sonraki AHM Port City İskenderun

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Ev Sahibinin Hakları

Kira hukukunda Ev sahibi ve Kiracı ilişkisi düşünülürken Ev sahibinin, sahibi olduğu evi istediği gibi kullanabilecek iken kiraya vermesi ile kiracının o evde huzurlu bir şekilde oturması arasında bir denge

Makaleler 2 Yorum

OTİZM ve OTİSTİK ÇOCUKLAR

YAŞAM PROJELERİ olarak Sosyal Sorumluluk gereği bu yazımızda Otizm alanında önemli bilimsel çalışmalar yapan ve farklı yöntemleriyle otistik çocuklara yönelik bilimsel çalışmalarıyla bilinen İLODER Otizm Derneği’ ne sayfamızda yer vermekteyiz.

Makaleler 0 Yorum

Fethi Yaşar: ” Yenimahalle için çok önemli projelerimiz var”

Yenimahalle Belediye Başkanı Sn.Fethi Yaşar Yaşam projelerine önemli açıklamarda bulundu.

Makaleler 0 Yorum

Mustafa Ak: “Ankara’nın en kıymetli toprağı Keçiören olacak”

Keçiören Belediye Başkanı Sn. Mustafa Ak Yaşam Projeleri’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Makaleler 0 Yorum

Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Gayrimenkullerin her zaman insanlar için en önemli yatırım aracı olması ve ekonominin de büyümesi ile birlikte, bu alanda destek sağlayan kişilerin varlığı da bir zorunluluk haline gelmiştir.

Makaleler 0 Yorum

Ankara konut fiyatları artışında dünyada 13. sırada

Ankara konut fiyatları artışında 13. sırada.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.