Gayrimenkul yatırım aracı kimliğine kavuşuyor

Gayrimenkul yatırım aracı kimliğine kavuşuyor

Türkiye’de gayrimenkul öncelikle konut alımı olarak değerlendirilir ve ahrette iman dünyada mekan anlayışı ile gayrimenkul alımına zorunlu ihtiyaçmış gibi bakılır.

Tasarrufu olanlar için de gayrimenkule yatırım yapmak öncelikli bir seçenektir ama bunun için yüklü birikmiş paranın olması gerekir. Bu nedenle küçük diye tabir ettiğimiz yatırımcı kesim için yatırımda öncelik gayrimenkulde değil, faiz veya dövizden yana olmuştur. Gayrimenkulün her dönemi içine alan geçmiş performanslarına bakıldığında yatırım getirişinin uzun vadede ve her şekilde faizi de dövizi de geride bıraktığı görülmüştür.

Yani, aslında gayrimenkul iyi bir yatırım aracıdır, üstelik riski düşüktür ama ne yazık ki birikimlerin yüklü olmasını gerektirmektedir. İşte iyi haber bu noktada başlıyor. Gayrimenkul artık küçük bireysel yatırımcı için de bir yatırım aracı haline geliyor. Haziran ayında çıkması beklenen gayrimenkul sertifikaları ile gayrimenkul adeta yatırım aracı olarak kimliğine de kavuşuyor.

Gelecek dönemde Gayrimenkul Yatırım Fonlarını ve Gayrimenkul Sertifikalarını çok konuşacağız gibi duruyor. Artık bu işten para kazanmak için bir bağımsız bölüm satın almak zorunda kalmayacaksınız. Paranız kadar metrekare satın alıp, istediğiniz zaman satıp nakit paraya çevirebileceksiniz. Gayrimenkul sertifikası ile büyük yatırımcı olmanıza gerek yok küçük rakamlarla da gayrimenkulden para kazanabiliyorsunuz.

Şimdi gözümüz kulağımız Ankara‘da, gayrimenkul sertifikasına son şeklini verdiğini duyduğumuz ekonomi yönetiminden gelecek haberde. Hadi hayırlısı… Artık bu işten para kazanmak için bir bağımsız bölüm satın almak zorunda kalmayacaksınız, Paranız kadar metrekare satın alıp, istediğiniz zaman satıp nakit paraya çevirebileceksiniz. Yıldıray Gökkay/    YeniBirlik

Previous Çuhadaroğlu mimari proje yarışması başladı
Sonraki AVM'ler 2018'de 132 milyar ciro yapacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Bulvarı’na Akıllı Kentlerde En İyi Ulaşım ödülü

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2 yıl önce yapılan ve Ankara’nın doğu-batı aksında trafiğin yükünü taşıyan, Celal Bayar Bulvarı’ndan başlayarak Etimesgut’a kadar uzanan 14,5 kilometrelik Ankara Bulvarı, Slovenya’nın Başkenti Ljubljana’da düzenlenen yarışmada,

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 11 Mart 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara Mamak, Çankaya, Yenimahalle, Altındağ, Şereflikoçhisar ilçelerinde 11 Mart 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise:

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Çankaya 13911 ada 16 parsel imar planı değişiklikleri

Çankaya İlçesi 13911 ada 16 nolu parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişiklikleri 19/12/2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 9 Mart 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 9 Mart 2015 tarihinde Ankara Yenimahalle, Polatlı, Şereflikoçhisar ilçelerinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler:

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Pursaklar su kesintisi 25 Kasım 2014

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Pursaklar ilçesi Mimar Sinan mahallesi içerisindeki şebeke arızası nedeniyle 17:00’a kadar su kesintisi yapılmaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Fatma Güldemet Sarı : Hedefimiz yaşanabilir çevre ve marka şehirler

Sözlerime başlamadan önce dost ve kardeş ülke Pakistan’da gerçekleşen elim terör olayini şiddetle kiniyorum.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.