Gayrimenkul yatırım aracı kimliğine kavuşuyor

Gayrimenkul yatırım aracı kimliğine kavuşuyor

Türkiye’de gayrimenkul öncelikle konut alımı olarak değerlendirilir ve ahrette iman dünyada mekan anlayışı ile gayrimenkul alımına zorunlu ihtiyaçmış gibi bakılır.

Tasarrufu olanlar için de gayrimenkule yatırım yapmak öncelikli bir seçenektir ama bunun için yüklü birikmiş paranın olması gerekir. Bu nedenle küçük diye tabir ettiğimiz yatırımcı kesim için yatırımda öncelik gayrimenkulde değil, faiz veya dövizden yana olmuştur. Gayrimenkulün her dönemi içine alan geçmiş performanslarına bakıldığında yatırım getirişinin uzun vadede ve her şekilde faizi de dövizi de geride bıraktığı görülmüştür.

Yani, aslında gayrimenkul iyi bir yatırım aracıdır, üstelik riski düşüktür ama ne yazık ki birikimlerin yüklü olmasını gerektirmektedir. İşte iyi haber bu noktada başlıyor. Gayrimenkul artık küçük bireysel yatırımcı için de bir yatırım aracı haline geliyor. Haziran ayında çıkması beklenen gayrimenkul sertifikaları ile gayrimenkul adeta yatırım aracı olarak kimliğine de kavuşuyor.

Gelecek dönemde Gayrimenkul Yatırım Fonlarını ve Gayrimenkul Sertifikalarını çok konuşacağız gibi duruyor. Artık bu işten para kazanmak için bir bağımsız bölüm satın almak zorunda kalmayacaksınız. Paranız kadar metrekare satın alıp, istediğiniz zaman satıp nakit paraya çevirebileceksiniz. Gayrimenkul sertifikası ile büyük yatırımcı olmanıza gerek yok küçük rakamlarla da gayrimenkulden para kazanabiliyorsunuz.

Şimdi gözümüz kulağımız Ankara‘da, gayrimenkul sertifikasına son şeklini verdiğini duyduğumuz ekonomi yönetiminden gelecek haberde. Hadi hayırlısı… Artık bu işten para kazanmak için bir bağımsız bölüm satın almak zorunda kalmayacaksınız, Paranız kadar metrekare satın alıp, istediğiniz zaman satıp nakit paraya çevirebileceksiniz. Yıldıray Gökkay/    YeniBirlik

Previous Çuhadaroğlu mimari proje yarışması başladı
Sonraki AVM'ler 2018'de 132 milyar ciro yapacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Müteahhite özel banka geliyor

Dünya müteahhitler sıralamasında ikinci konumda bulunan Türk müteahhitlerine finansman yardımı için kalkınma bankası kurulacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Etimesgut su kesintisi 20 Şubat 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara Etimesgut ilçesinde  20 Şubat 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Bandırma’da e-imar uygulaması başladı

Bandırma Belediyesi tarafından vatandaşlarımızın en hızlı ve kolay şekilde imar bilgilerini sorgulamalarını olanak sağlayan e-imar uygulaması hizmete alındı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle Mehmet Akif Ersoy Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Yenimahalle İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 64472 ada ve çevresine ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği 18 Kasım 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gayrimenkul almak için en doğru zaman

Gayrimenkul almada vatandaşların önümüzdeki dönemi çok iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay; tüm yatırımcılara seslendi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Aygır Gölü Yok Oluyor

Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde bulunan doğa harikası Aygır Gölü’nün yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu bildirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.