Gayrimenkul Sektöründe Çok Kazanmanın Yolları

Gayrimenkul Sektöründe Çok Kazanmanın Yolları

Merhaba Yaşam Projeleri okurları bu yazımda gayrimenkul sektöründe çok kazanmanın yolları hakkında çeşitli bilgileri sizlerle paylaşacağım.

1-) Gayrimenkul sektöründeki oluşumları çok iyi takip etmeniz gerekmektedir. Devamlı değişen trendler ve oluşan yeni talepler projelerin değişmesine neden olmaktadır. Daha önceki dönemlerde yapılan projelerde kapalı otopark, sosyal donatı alanları ve benzeri nitelikler alıcıyı tatmin etmekte iken günümüze gelindiğinde bu özellikler alıcılar için yeterli değildir. Bunlara ek olarak yurtdışındaki projelerin takibi ve portföyünüzü oluşturan kişileri çeşitlendirmeniz gerekmektedir.

2-) Çalışılacak uzmanlık alanı, ben gayrimenkulün her alanında çalışırım ve çok kazanırım diyen kişi sadece kendini kandırır. Gayrimenkul sektörü oldukça fazla konudan meydana gelmektedir. Bunlardan bazılarını sıralamam gerekirse, profesyonel gayrimenkul yönetimi, arsa proje geliştirme, kentsel dönüşüm danışmanlığı, kira analiz uzmanı, gayrimenkul değerleme uzmanlığı, alım satım danışmanlığı, hukuki danışmanlık, alışveriş merkezi ve otel yönetimi, yabancılara satış danışmanlığı, inşaat yapım ve satımı vb. konularda çalışabilirsiniz. Belirtiğim konuların hepsinde uzman olup çok para kazanmanızın imkanı yoktur. Bu alanlardan sadece bir kaçında uzmanlaşarak, sektörde sayılı kişiler arasına girerseniz o zaman gerçek başarıya ulaşıcaksınız. Örneğin çalıştığınız bölgenizde en iyi kentsel dönüşüm danışmanı olmanız halinde bölgedeki bütün dönüşüm projelerinin yönetimi sizin uzmanlığınızla gerçekleşektir. Bu tavsiyemi deneyin.

3-) Çalışma bölgenizin seçimidir. Örneğin boş parsellerin çok olduğu bir bölgede çalışıyorsanız arsa projesi geliştirme ve arazi mevzuatına hakim olmanız gerekmektedir. Yada sanayi bölgesinde gayrimenkul pazarlama alanında çalışıyorsanız bu bölgede gayrimenkul analizlerini gerçekleştirip buna göre müşteri portföyünü oluşturmanız gerekiyor. Devamlı konut satışları gerçekleştiren bir gayrimenkul uzmanı fabrika satışı yapması çok zordur. Çünkü o gayrimenkulü alacak müşteri portföyü ve bu satışı gerçekleştirek teknik bilgi ve tecrübeye sahip değildir.

4-) Gayrimenkul sektöründe çalışan arkadaşların yeterli eğitime sahip olmamasından dolayı sektörde yaşanan mağduriyetin her geçen gün artmasıdır. Bir elektronik ürün alırken bile o ürünün özelliklerini bilen bir satış temsilcisinden bilgi alıyoruz. Peki bu kadar büyük meblağların döndüğü gayrimenkul sektöründe neden bu kadar eğitimsiz ve bu işe hakim olmayan kişiler sektörde bu soruyuda sizlere soruyorum.

Saygılarımla
Murat ERGİN

www.yasamprojeleri.com

Yayınlanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğrafın tüm hakları www.yasamprojeleri.com’a aittir. Ancak alıntılanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğraf, www.yasamprojeleri.com linki verilerek kullanılabilir.

Previous YOL KENARI OTOPARKLARI, 15 TEMMUZ ÇARŞAMBA'DAN SONRA ANKARA’DA TAMAMEN ÜCRETSİZ
Sonraki Queen Park projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Yaşam Projeleri İki Derece Mimarlık Özel Röportaj

Ankara’da bir çok markalı konut ve ofis projelerine imza atan İki Derece Mimarlık Ofisi Sahipleri Yaman Pamukcu ve Erkan Erarslan Yaşam Projeleri’ne gelecek dönem projelerini anlattılar, Ankara gayrimenkul sektörünü değerlendirdiler…

Makaleler 2 Yorum

OTİZM ve OTİSTİK ÇOCUKLAR

YAŞAM PROJELERİ olarak Sosyal Sorumluluk gereği bu yazımızda Otizm alanında önemli bilimsel çalışmalar yapan ve farklı yöntemleriyle otistik çocuklara yönelik bilimsel çalışmalarıyla bilinen İLODER Otizm Derneği’ ne sayfamızda yer vermekteyiz.

Makaleler

Kutlu Tamay Özel Röportaj

Ankara Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD), Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği (BİLMED) gibi STK’larda etkin rol üstlenen ve yakın geçmişte kurulan TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığını yürüten Kutlu Tamay  Yaşam Projeleri’nin sorularını

Makaleler 0 Yorum

Emlak Müşavirliği kanunu ile getirilecek yenilikler

Merhaba yasamprojeleri.com okurları, bu yazımda emlak tasarısının yasalaşması ile sektörde meydana gelecek büyük değişiklikler hakkında sizlere çeşitli bilgiler vermek istiyorum.

Makaleler

Kar ettiren arsa yatırım sırları

Bu aralar çok fazla tarla ve arsa yatırımı üzerine sorular almaya başladım ve de yatırımcı takipçilerimden, arsa ve tarla yatırımı nasıl yapılır bu konulara ne zaman değineceksin serzenişleri de alınca,

Makaleler 0 Yorum

Profesyonel Gayrimenkul Yöneticisi Nasıl Olunur

Merhaba yasamprojeleri.com okurları bu yazımda sizlerle nasıl profesyonel gayrimenkul yöneticisi olunacağı hakkında çeşitli bilgileri paylaşacağım.