Gayrimenkul Sektöründe Çok Kazanmanın Yolları

Gayrimenkul Sektöründe Çok Kazanmanın Yolları

Merhaba Yaşam Projeleri okurları bu yazımda gayrimenkul sektöründe çok kazanmanın yolları hakkında çeşitli bilgileri sizlerle paylaşacağım.

1-) Gayrimenkul sektöründeki oluşumları çok iyi takip etmeniz gerekmektedir. Devamlı değişen trendler ve oluşan yeni talepler projelerin değişmesine neden olmaktadır. Daha önceki dönemlerde yapılan projelerde kapalı otopark, sosyal donatı alanları ve benzeri nitelikler alıcıyı tatmin etmekte iken günümüze gelindiğinde bu özellikler alıcılar için yeterli değildir. Bunlara ek olarak yurtdışındaki projelerin takibi ve portföyünüzü oluşturan kişileri çeşitlendirmeniz gerekmektedir.

2-) Çalışılacak uzmanlık alanı, ben gayrimenkulün her alanında çalışırım ve çok kazanırım diyen kişi sadece kendini kandırır. Gayrimenkul sektörü oldukça fazla konudan meydana gelmektedir. Bunlardan bazılarını sıralamam gerekirse, profesyonel gayrimenkul yönetimi, arsa proje geliştirme, kentsel dönüşüm danışmanlığı, kira analiz uzmanı, gayrimenkul değerleme uzmanlığı, alım satım danışmanlığı, hukuki danışmanlık, alışveriş merkezi ve otel yönetimi, yabancılara satış danışmanlığı, inşaat yapım ve satımı vb. konularda çalışabilirsiniz. Belirtiğim konuların hepsinde uzman olup çok para kazanmanızın imkanı yoktur. Bu alanlardan sadece bir kaçında uzmanlaşarak, sektörde sayılı kişiler arasına girerseniz o zaman gerçek başarıya ulaşıcaksınız. Örneğin çalıştığınız bölgenizde en iyi kentsel dönüşüm danışmanı olmanız halinde bölgedeki bütün dönüşüm projelerinin yönetimi sizin uzmanlığınızla gerçekleşektir. Bu tavsiyemi deneyin.

3-) Çalışma bölgenizin seçimidir. Örneğin boş parsellerin çok olduğu bir bölgede çalışıyorsanız arsa projesi geliştirme ve arazi mevzuatına hakim olmanız gerekmektedir. Yada sanayi bölgesinde gayrimenkul pazarlama alanında çalışıyorsanız bu bölgede gayrimenkul analizlerini gerçekleştirip buna göre müşteri portföyünü oluşturmanız gerekiyor. Devamlı konut satışları gerçekleştiren bir gayrimenkul uzmanı fabrika satışı yapması çok zordur. Çünkü o gayrimenkulü alacak müşteri portföyü ve bu satışı gerçekleştirek teknik bilgi ve tecrübeye sahip değildir.

4-) Gayrimenkul sektöründe çalışan arkadaşların yeterli eğitime sahip olmamasından dolayı sektörde yaşanan mağduriyetin her geçen gün artmasıdır. Bir elektronik ürün alırken bile o ürünün özelliklerini bilen bir satış temsilcisinden bilgi alıyoruz. Peki bu kadar büyük meblağların döndüğü gayrimenkul sektöründe neden bu kadar eğitimsiz ve bu işe hakim olmayan kişiler sektörde bu soruyuda sizlere soruyorum.

Saygılarımla
Murat ERGİN

www.yasamprojeleri.com

Yayınlanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğrafın tüm hakları www.yasamprojeleri.com’a aittir. Ancak alıntılanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğraf, www.yasamprojeleri.com linki verilerek kullanılabilir.

Previous YOL KENARI OTOPARKLARI, 15 TEMMUZ ÇARŞAMBA'DAN SONRA ANKARA’DA TAMAMEN ÜCRETSİZ
Sonraki Queen Park projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Kıyılardaki Yapılaşma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Merhaba, yeni yazımda kıyılara yapılan otel, tatil köyü, kafe, restoran gibi tesislerin hukuki durumu ve kıyılar hakkında bilinmesi gereken bazı püf noktaları sizlerle paylaşacağım. 

Makaleler

Ankara Gayrimenkul sektörüne yabancı yatırımcı ilgisi

Ankara gayrimenkul sektörü son yıllarda hızlı bir ivme kaydetti.

Makaleler 0 Yorum

Emlak sektöründe blog yazmanın önemi

Blog yazmak başlı başına son derece önemli bir faaliyettir.

Makaleler 0 Yorum

Bülent Aydın : Ankaralılar yalıtımlı ve konforlu binalara önem veriyor

Steelife Genel Müdürü Mimar Bülent Aydın Ankara Aden Ballıkpınarı projesi hakkında Yaşam Projelerine detaylı bilgiler verdi. Aydın Yaşam Projeleri’nin sorularını, şöyle cevapladı;

Makaleler 0 Yorum

Ticari gayrimenkul danışmanı nasıl olunur?

Gayrimenkullerin her zaman insanlar için en önemli yatırım aracı olması ve ekonominin de büyümesi ile birlikte, bu alanda destek sağlayan kişilerin varlığı da bir zorunluluk haline gelmiştir.

Makaleler 2 Yorum

OTİZM ve OTİSTİK ÇOCUKLAR

YAŞAM PROJELERİ olarak Sosyal Sorumluluk gereği bu yazımızda Otizm alanında önemli bilimsel çalışmalar yapan ve farklı yöntemleriyle otistik çocuklara yönelik bilimsel çalışmalarıyla bilinen İLODER Otizm Derneği’ ne sayfamızda yer vermekteyiz.