Gayrimenkul dünyası GREET Vienna’da buluşacak

Gayrimenkul dünyası GREET Vienna’da buluşacak

GREET açılımı, “Global Real Estate & Economy Talks” (Global Gayrimenkul ve Ekonomi Görüşmeleri) anlamına geliyor.

Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Orta, Doğu ve Güney Avrupa’da ticari gayrimenkul ve yatırımlar için uluslararası bir platform oluşturan GREET Vienna, bu sene bir ilke imza atarak, Türkiye’yi konferans programına dahil etti.

Bu kapsamda, Türkiye’deki yatırım fırsatları masaya yatırılacak.

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın konuşmacı olarak davet edildiği etkinlik, bu sene özellikle sağlık alanındaki gayrimenkul projelerine odaklanması açısından Türkiye açısından önem taşıyor.

20-21 Mayıs tarihlerinde Viyana’nın merkezindeki tarihi Palais Niederösterreich’te gerçekleşecek ve ticari gayrimenkul sektörünün küresel oyuncularını bir araya getirecek olan GREET Vienna, bu sene bir ilke imza atarak, Türkiye’deki yatırım fırsatlarını konferans programına dahil etti.

Bu seneki konferans özellikle sağlık sektörü gayrimenkul yatırımlarında önemli bir başarı yakalayan Türkiye açısından ayrı bir önem taşıyor. Etkinlik kapsamında, Türkiye’nin yanı sıra, Rusya, Macaristan, Polonya ve Güney Doğu Avrupa’daki yatırım fırsatlarına yönelik paneller düzenlenecek.

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın konuşmacı olarak davet edildiği etkinlik kapsamında; Avrupa’da ekonomik gelişmeler ve gayrimenkul trendleri; gayrimenkul finansmanı; sağlık sektörüne yönelik gayrimenkul yatırımları; otel ve turizm alanında gayrimenkul yatırımları açısından en iyi fırsatları sunan pazarlar gibi farklı konular masaya yatırılacak. Erdoğan Bayraktar ile birlikte Türkiye’den gayrimenkul ve inşaat sektörünü temsilen bir delegasyon da etkinliğe katılacak.

Sponsorları arasında uluslararası hukuk danışmanlığı hizmetleri sunan Köksal Avukatlık Ortaklığı’nın bulunduğu GREET Vienna; Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Orta, Doğu ve Güney Avrupa’da (CEE&SEE) ticari gayrimenkul ve yatırımlar için uluslararası bir platform oluşturuyor.

GREET Vienna etkinliğinin hedef kitlesini CEE & SEE bölgesinde çalışan veya çalışmak isteyen; yeni projeler, yeni bölgeler ve yeni yatırım fırsatları arayışında olan uluslararası gayrimenkul ve inşaat şirketlerinin karar mercileri oluşturuyor.

Projeler gayrimenkul alanının; otel ve turizm; perakende; lojistik; sanayi parkları; altyapı, konut; ofis; hastane; sağlık hizmetleri; bakımevleri gibi farklı segmentlerini kapsıyor.

Greet Vienna’nın katılımcıları arasında; kurumsal ve özel yatırımcılar, proje geliştiriciler, inşaat şirketleri, şehir ve bölgelerin siyasi temsilcileri, planlamacılar, mimarlar, sigorta şirketleri, bankalar ve finans kurumları, danışmanlar ve avukatlar, alışveriş merkezi operatörleri, otel ve perakende zincirleri, tesis yöneticileri, işletme müdürleri, değerleme uzmanları, satış temsilcileri ve brokerlar, şehir planlamacıları, müteahhitler yer alıyor.

 

Köksal Avukatlık Ortaklığı Hakkında
Mehmet Köksal, 28 yıldır devam eden kariyerinde, avukatlığı ve öğretim üyeliğini eş zamanlı olarak sürdürüyor. Almanya’da doktora eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Köksal, aynı tarihlerde Köksal Hukuk Bürosu’nun da temellerini atıyor. 1995’den itibaren avukatlık kariyerine yoğunlaşıyor.

Köksal, Almanya’nın Münih kentinde 2013 yılında ilk hukuk bürosunu kuruyor. Büro aynı zamanda Türkiye’den Almanya’ya giden ilk hukuk bürosu olma unvanını da taşıyor. Köksal Hukuk Bürosu, 2015’in başından itibaren Danimarka, Almanya, Avustralya masaları kurarak uluslararası hukuk bürosu olma yolunda ki çalışmalarına hız kazandırıyor. Danimarka, Almanya, Avustralya masalarında o ülkede avukatlık eğitimini tamamlamış ve konunun uzmanı kişiler çalışıyor.

Köksal Hukuk Bürosu, Türkiye’den bu ülkelere gitmek isteyen yatırımcılara ya da Türkiye ile ticari ilişkisi olan ve hukuki problemler yaşayan yatırımcılara, Türkiye ile bilgileri ve hukuki işlemlere yönelik bilgileri kendi dillerinde vererek kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti sağlıyor.

Mehmet Köksal, Köksal Hukuk Bürosu olarak bizi diğer hukuk bürolarından ayıran farkımız, uluslararası hukuk büroları Türkiye’ye gelmek isterken, biz Türk hukuk firması olarak yurtdışına açıldık. Büromuz ’un portföyünün % 85’i Alman firmaları oluşturuyor, toplamda 400 firmaya denk geliyor.

Previous Vadişehir ’de 60 Ay "Sıfır" faizle konut fırsatı
Sonraki Mart'tan itibaren 11 bin konut satışa sunuldu

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

BOAT İZMİR 2’nci Tekne Yat ve Denizcilik Fuarı

BOAT İZMİR 2’nci Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı, Kültüpark’taki Uluslararası Fuar Alanında kapılarını açtı.

Etkinlikler 0 Yorum

Altın Çekül 2016’ya başvurular başladı

2016’nın en iyi yapı malzemesini belirleyecek olan yapı sektörünün en büyük ödülü ALTIN ÇEKÜL’e başvurular başladı

Etkinlikler 0 Yorum

TÜGİAD’lılar yaza merhaba etkinliğinde bir araya geldi

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi’nin üyeleri Borusan Oto Esenboğa’da düzenlenen brunchta ‘’yaza merhaba’’ dedi.

Etkinlikler 0 Yorum

Emlak 2015 fuarı 4-8 Kasım 2015 tarihinde düzenlenecek

Gayrimenkul dünyası CNR’da buluşuyor

Etkinlikler 0 Yorum

Beton 2015 Fuarı 19 – 21 Şubat 2015

Türkiye Hazır Beton Birliği, sektörün en önemli buluşması olan Beton Fuarı’nın yedincisini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

GAÜ,Uluslararası düzeyde mimarlık sempozyumu düzenliyor

Dünya mimarlık otoriteleri KKTC’ye gelecek. Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık alanında OrtaDoğu ve Akdeniz Bölgesi nin en büyük akademik etkinliğine ev sahiplimi yapmaya hazırlanıyor.