Gayrimenkul dünyası GREET Vienna’da buluşacak

Gayrimenkul dünyası GREET Vienna’da buluşacak

GREET açılımı, “Global Real Estate & Economy Talks” (Global Gayrimenkul ve Ekonomi Görüşmeleri) anlamına geliyor.

Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Orta, Doğu ve Güney Avrupa’da ticari gayrimenkul ve yatırımlar için uluslararası bir platform oluşturan GREET Vienna, bu sene bir ilke imza atarak, Türkiye’yi konferans programına dahil etti.

Bu kapsamda, Türkiye’deki yatırım fırsatları masaya yatırılacak.

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın konuşmacı olarak davet edildiği etkinlik, bu sene özellikle sağlık alanındaki gayrimenkul projelerine odaklanması açısından Türkiye açısından önem taşıyor.

20-21 Mayıs tarihlerinde Viyana’nın merkezindeki tarihi Palais Niederösterreich’te gerçekleşecek ve ticari gayrimenkul sektörünün küresel oyuncularını bir araya getirecek olan GREET Vienna, bu sene bir ilke imza atarak, Türkiye’deki yatırım fırsatlarını konferans programına dahil etti.

Bu seneki konferans özellikle sağlık sektörü gayrimenkul yatırımlarında önemli bir başarı yakalayan Türkiye açısından ayrı bir önem taşıyor. Etkinlik kapsamında, Türkiye’nin yanı sıra, Rusya, Macaristan, Polonya ve Güney Doğu Avrupa’daki yatırım fırsatlarına yönelik paneller düzenlenecek.

Çevre ve Şehircilik Eski Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın konuşmacı olarak davet edildiği etkinlik kapsamında; Avrupa’da ekonomik gelişmeler ve gayrimenkul trendleri; gayrimenkul finansmanı; sağlık sektörüne yönelik gayrimenkul yatırımları; otel ve turizm alanında gayrimenkul yatırımları açısından en iyi fırsatları sunan pazarlar gibi farklı konular masaya yatırılacak. Erdoğan Bayraktar ile birlikte Türkiye’den gayrimenkul ve inşaat sektörünü temsilen bir delegasyon da etkinliğe katılacak.

Sponsorları arasında uluslararası hukuk danışmanlığı hizmetleri sunan Köksal Avukatlık Ortaklığı’nın bulunduğu GREET Vienna; Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Orta, Doğu ve Güney Avrupa’da (CEE&SEE) ticari gayrimenkul ve yatırımlar için uluslararası bir platform oluşturuyor.

GREET Vienna etkinliğinin hedef kitlesini CEE & SEE bölgesinde çalışan veya çalışmak isteyen; yeni projeler, yeni bölgeler ve yeni yatırım fırsatları arayışında olan uluslararası gayrimenkul ve inşaat şirketlerinin karar mercileri oluşturuyor.

Projeler gayrimenkul alanının; otel ve turizm; perakende; lojistik; sanayi parkları; altyapı, konut; ofis; hastane; sağlık hizmetleri; bakımevleri gibi farklı segmentlerini kapsıyor.

Greet Vienna’nın katılımcıları arasında; kurumsal ve özel yatırımcılar, proje geliştiriciler, inşaat şirketleri, şehir ve bölgelerin siyasi temsilcileri, planlamacılar, mimarlar, sigorta şirketleri, bankalar ve finans kurumları, danışmanlar ve avukatlar, alışveriş merkezi operatörleri, otel ve perakende zincirleri, tesis yöneticileri, işletme müdürleri, değerleme uzmanları, satış temsilcileri ve brokerlar, şehir planlamacıları, müteahhitler yer alıyor.

 

Köksal Avukatlık Ortaklığı Hakkında
Mehmet Köksal, 28 yıldır devam eden kariyerinde, avukatlığı ve öğretim üyeliğini eş zamanlı olarak sürdürüyor. Almanya’da doktora eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye geri dönen Köksal, aynı tarihlerde Köksal Hukuk Bürosu’nun da temellerini atıyor. 1995’den itibaren avukatlık kariyerine yoğunlaşıyor.

Köksal, Almanya’nın Münih kentinde 2013 yılında ilk hukuk bürosunu kuruyor. Büro aynı zamanda Türkiye’den Almanya’ya giden ilk hukuk bürosu olma unvanını da taşıyor. Köksal Hukuk Bürosu, 2015’in başından itibaren Danimarka, Almanya, Avustralya masaları kurarak uluslararası hukuk bürosu olma yolunda ki çalışmalarına hız kazandırıyor. Danimarka, Almanya, Avustralya masalarında o ülkede avukatlık eğitimini tamamlamış ve konunun uzmanı kişiler çalışıyor.

Köksal Hukuk Bürosu, Türkiye’den bu ülkelere gitmek isteyen yatırımcılara ya da Türkiye ile ticari ilişkisi olan ve hukuki problemler yaşayan yatırımcılara, Türkiye ile bilgileri ve hukuki işlemlere yönelik bilgileri kendi dillerinde vererek kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti sağlıyor.

Mehmet Köksal, Köksal Hukuk Bürosu olarak bizi diğer hukuk bürolarından ayıran farkımız, uluslararası hukuk büroları Türkiye’ye gelmek isterken, biz Türk hukuk firması olarak yurtdışına açıldık. Büromuz ’un portföyünün % 85’i Alman firmaları oluşturuyor, toplamda 400 firmaya denk geliyor.

Previous Vadişehir ’de 60 Ay "Sıfır" faizle konut fırsatı
Sonraki Mart'tan itibaren 11 bin konut satışa sunuldu

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Türkiye’de ilk kez düzenlenecek zirve 16 Kasım’da

Türkiye’de yalıtım bilincini artırmayı hedefleyen İZODER, gürültünün insan yaşamına etkileri, ses yalıtımının sağlıklı ve konforlu yaşama katkısı, gerekli yasal düzenlemeler ve çözüm önerilerini, 16 Kasım’da yapılacak ‘Ses Yalıtım Zirvesi’nde masaya

Etkinlikler

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün gözü “Sign of the City Awards 2015” de

Türk gayrimenkul sektörünü en iyiye teşvik etmek amacıyla düzenlenecek olan Sign of the City Awards 2015 (SotCA) gayrimenkul yarışmasının başvuruları başladı.

Etkinlikler 0 Yorum

Ankara’da taşınacak askeri alanlar çalıştayı gerçekleşti

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, taşınacak askeri bölgelerden, ağaç yetişmiş olan alanların “yeşil alan” olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Tüm bu bölgelerin Ankara’nın yeni yeşil dokuları olması gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Etkinlikler 0 Yorum

8.Kıyı Mühendisliği Sempozyumu

İstanbul İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen sempozyum, 7- 8- 9, Kasım 2014 tarihlerin İTÜ Maçka Kampüsü ,İşletme Fakültesi C Amfisinde gerçekleşecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Ofisin Geleceği; Geleceğin Ofisi toplantısı düzenleniyor

Bir Anadolu Grubu markası olan Anadolu Gayrimenkul, İTÜ Çevre ve Şehircilik UYG-AR Merkezi ile ortak bir çalışmaya imza attı. “Değişen Ofis Alanı Kullanımı Talepleri ve Yeni Pazar Dinamikleri Araştırma Projesi”

Etkinlikler 0 Yorum

Karayolları Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı başlıyor

Ülkemizde mega proje diye adlandırılan ve dünya sıralamalarında ilk beş içinde yer alan asma köprü, gergin eğik kablo askılı köprü, özel betonarme ve çelik köprü, viyadük ve tünel projeleri, Karayolları,