GAÜ,Uluslararası düzeyde mimarlık sempozyumu düzenliyor

GAÜ,Uluslararası düzeyde mimarlık sempozyumu düzenliyor

Dünya mimarlık otoriteleri KKTC’ye gelecek. Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık alanında OrtaDoğu ve Akdeniz Bölgesi nin en büyük akademik etkinliğine ev sahiplimi yapmaya hazırlanıyor.

GAÜ Mimarlık. Tasarım ve Güzd Sanatlar Fakültesi ev sahipliğinde organize edilecek olan 2’nci CAUMME – (Contemporary Architecture and Urbanism in the Mediterranean and the Middle-East) Akdeniz ve Ortadoğu’da Çağdaş Mimarlık ve Şehircilik uluslararası sempozyumunun konusu sempozyum yöneticileri tarafından Post-Profesyonalizm Çağında Mimari ve Kentsel Araştırma. Eğitim ve Uygulama (Architectural and Urban Research. Education. and Practice in the Era of Post-Professionalism) olarak ilan edildiği bildirildi. Sempozyumun Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirileceği belirtilen açıklamalarda Mimarlık ve şehircilik alanında iki senede bir organize edilen akademik sempozyumun Girne Amerikan Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Katar Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütüleceği vurgulandı.

DÜNYA MİMARLIK OTERİTELERİ KKTC’YE GELİYOR
Konuyla ilgili GAÜ den yapılan açıklamalarda Akdeniz ve Ortadoğu’da Çağdaş Mimarlık ve Şehircilik Sempozyumunun ilkinin 2012 yılında istanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde gerçekleştirildiğinin ve dünya mimarlık otoriteleri tarafından büyük ilgi gördüğü belirtilirken, bu yıl GAÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek dan ve Sempozyum başkanlığınıda GAÜ Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Hossein Sadri’nin yapacağı vurgulandı. 23-25 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2. CAUMME Sempozyumuna 20’nin üzerinde ülkeden bilim insanının katılacağı belirtilen açıklamada dünya mimarlık otoritelerine GAÜ’nün ev sahipliği yapacağı bildirildi.(Star Kıbrıs Gazetesi)

Previous Bir vergi 7 vergiyi birden zıplatıyor
Sonraki Edremit’e Körfezray Müjdesi

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Türkiye İMSAD gündem buluşmaları toplantısı

Sektörün gerçek gücünü ortaya koyabilmek ve güç birliğini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), yılda dört kez düzenlediği Gündem Buluşmaları Toplantısı’nın dördüncüsünü 17 Aralık Perşembe

Etkinlikler 0 Yorum

TÜGİAD’lılar yaza merhaba etkinliğinde bir araya geldi

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi’nin üyeleri Borusan Oto Esenboğa’da düzenlenen brunchta ‘’yaza merhaba’’ dedi.

Etkinlikler 0 Yorum

6. Çelik yapılar sempozyumu

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından 13 – 14-15 Kasım 2013 tarihinde 5. Çelik Yapılar Sempozyumu İstanbul’da düzenlenmişti.

Etkinlikler 0 Yorum

5.Van İnşaat Yapı Ve İş Makineleri Fuarı

İnşaat fuarı hazırlıkları devam ediyor

Etkinlikler 0 Yorum

Kastamonu Entegre fuarda göz doldurdu

Ağaç Bazlı Panel Sektöründe Türkiye’nin en büyük üreticisi olan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, bu yıl 18’ncisi düzenlenen İntermob Fuarı’nda son trendleri yansıtan yeni ürün grupları ile yer aldı.

Etkinlikler 0 Yorum

Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi gerçekleşti

‘Yerinde ve Birlikte Kentsel Dönüşüm’ modelleri ile İstanbul ve Türkiye için örnek oluşturan Kartal Belediyesi; 2 Haziran’da “Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım” temalı zirveyle bir ilki daha gerçekleştirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.