GAÜ,Uluslararası düzeyde mimarlık sempozyumu düzenliyor

GAÜ,Uluslararası düzeyde mimarlık sempozyumu düzenliyor

Dünya mimarlık otoriteleri KKTC’ye gelecek. Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mimarlık alanında OrtaDoğu ve Akdeniz Bölgesi nin en büyük akademik etkinliğine ev sahiplimi yapmaya hazırlanıyor.

GAÜ Mimarlık. Tasarım ve Güzd Sanatlar Fakültesi ev sahipliğinde organize edilecek olan 2’nci CAUMME – (Contemporary Architecture and Urbanism in the Mediterranean and the Middle-East) Akdeniz ve Ortadoğu’da Çağdaş Mimarlık ve Şehircilik uluslararası sempozyumunun konusu sempozyum yöneticileri tarafından Post-Profesyonalizm Çağında Mimari ve Kentsel Araştırma. Eğitim ve Uygulama (Architectural and Urban Research. Education. and Practice in the Era of Post-Professionalism) olarak ilan edildiği bildirildi. Sempozyumun Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirileceği belirtilen açıklamalarda Mimarlık ve şehircilik alanında iki senede bir organize edilen akademik sempozyumun Girne Amerikan Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Katar Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütüleceği vurgulandı.

DÜNYA MİMARLIK OTERİTELERİ KKTC’YE GELİYOR
Konuyla ilgili GAÜ den yapılan açıklamalarda Akdeniz ve Ortadoğu’da Çağdaş Mimarlık ve Şehircilik Sempozyumunun ilkinin 2012 yılında istanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde gerçekleştirildiğinin ve dünya mimarlık otoriteleri tarafından büyük ilgi gördüğü belirtilirken, bu yıl GAÜ’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilecek dan ve Sempozyum başkanlığınıda GAÜ Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Yrd. Doç. Dr. Hossein Sadri’nin yapacağı vurgulandı. 23-25 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 2. CAUMME Sempozyumuna 20’nin üzerinde ülkeden bilim insanının katılacağı belirtilen açıklamada dünya mimarlık otoritelerine GAÜ’nün ev sahipliği yapacağı bildirildi.(Star Kıbrıs Gazetesi)

Previous Bir vergi 7 vergiyi birden zıplatıyor
Sonraki Edremit’e Körfezray Müjdesi

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

“Altın Çekül” Yapı Ürün Ödülü’ ne başvurmak için son hafta

Yapı sektörünün en kapsamlı yapı ürün rehberi “Yapı Kataloğu”nu 42 yıldır yayımlayan Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen 23. Altın Çekül “Yapı Ürün Ödülü” ile Türk yapı sektörünün en iyi yapı malzemesi

Etkinlikler 0 Yorum

2.Harita Teşkilatları Toplantısı

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT), üye ülkelerin kalkınmalarına katkıda bulunmak, EİT bölgesi içindeki ticari engelleri kaldırmak ve bölge içi ticareti geliştirmek, EİT bölgesinin küresel pazarlarla bütünleşmesini

Etkinlikler 0 Yorum

Gayrimenkul sektörü BÜYAP’ta buluştu

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP)’ın üniversite öğrencileri tarafından her yıl merakla beklenen kariyer günü Civil Career; 26 Kasım Cumartesi günü sektörün önde gelen isimlerini Türkiye çapındaki inşaat mühendisi ve mimarlık

Etkinlikler 0 Yorum

CSI yıllık toplantısını Kapadokya’da gerçekleştirdi

Toplantı, bu yıl, 2013’ten bu yana girişimin bir parçası olan, Türkiye çimento ve yapı malzemeleri sektörünün önde gelen şirketlerinden Çimsa’nın ev sahipliğinde düzenlendi.

Etkinlikler 0 Yorum

Emlak 2014 İçin Geri Sayım

Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı, 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de gerçekleştirilecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Sign of the City Awards başvuruları tamamlandı

Sign of the City Awards Başvurularına Gayrimenkul Sektöründen Büyük İlgi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.