Galataport’ta çalışmalar start aldı

Galataport’ta çalışmalar start aldı

Türkiye’nin deniz turizmi için en büyük ve prestijli projesi Galataport’ta çalışmalar start aldı.

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, “Tüm engellemelere rağmen bir gurur projemiz daha hayata geçiyor” dedi Salıpazarı Kruvaziyer Limanı Projesi adıyla da bilinen Galataport için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nm verdiği olumlu ÇED raporundan soııra çalışmalar hızlandı. 1.1 milyar dolara inşa edilecek proje, cam görüntüsüyle dikkat çekiyor. Proje kapsamında 440 odalı otel planlanıyor. Doğuş Grubu ile Bilgili Holding’in birlikte yapacağı dev proje aynı zamanda tarihi yarımada ve boğaziçi- m ni dünya turizmiyle buluşturacak. Projeyle birlikte Beyoğlu nuıı yanı sıra İstanbul ve Türkiye turizm alanında önemli pazar payına sahip olacak.

TÜRKİYE’NİN YÜZAKI
Türkiye’nin yüzakı projelerinden Galataport’uıı kaç emsal olacağı, ne kadar inşaat yapılacağı ve proje içerisinde bulunacak tüm detayları SABAH’a açıklayan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Emek Sineması’na da karşı çıkmışlardı. Çok şükür şimdi Eıııek Sineması için ‘ne kadar güzel olmuş’ diye mesajlar atıyorlar istemezükçüler, Galataport’a da karşı çıktılar, davalar açtılar.

Ancak tüm engellemelere rağmen bir gurur projemiz daha hayata geçiyor. Engellemelere rağmen bu projede Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarı ve kararlılığı ile başlamıştır. Realite o ki bu proje bir tarihi Galataport, 100 bin 280 metrekare üzerine kurulacak. 127 bin metrekare inşaat alanı olacak. kurtarma projesidir. Tophane’yi ayağa kaldırma projesidir. Bence en önemlisi Osmanlı’dan bu yana terk edilmiş sıra sıra sarayların bulunduğu ve hayatımızda neredeyse yok mesabesine gelmiş atıl bir semtin ihya operasyonudur” diyerek projenin start aldığını bildirdi.

Galataport’u “İstanbul’un denizden giriş kapısı” olarak nitelendiren Demircan, “Yok olmuş tarih, ulaşamadığımız deniz bu projeyle birlikte önümüze açılacak. Proje alam içerisinde bulunan Amerikan Pazarı olarak adlandırılan nargile kalelerin olduğu bölüm temizlendi. Bir taraftan aplikasyon çalışmaları yapılırken diğer taraftan proje alanı içerisinde yer alan tarihi alanlar yeniden ayağa kalkacak. Galataport, yalnızca Tophane, Karaköy ve Beyoğlu’nun değil, tüm tarihi yarımada ve Boğaziçi’nin dünya turizmiyle buluşturma projededi.Sabah

Previous İstanbul'a beş yeni baraj geliyor
Sonraki Bakırköy City'de satışlar devam ediyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut alana devlet katkısı geldi

Birçok vatandaşımızın en önemli beklentisinin konut sahibi olmak olduğunu söyleyebiliriz.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Çankaya ve Çaldağ imar planı değişikliği

Ankara “Çankaya ilçesi 16002/5, 25015/ 2, 3, 27120/14, 27122/ 1, 29279/ 1, 29304/ 1, 29305/ 1 ada/parseller ile Oran, Dikmen, Çaldağ mevkii, Mevlana Bulvarı bağlantısı” na ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım

Güncel Haberler 0 Yorum

Bağlıca 47291 ada 1 parsel imar planı değişikliği teklifi

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakır zengini Maden’de Kiralar 100 TL’ye Düştü

Diyarbakır-Elazığ karayolu üzerinde dağlık alana kurulu Elazığ’ın Maden ilçesinde

Güncel Haberler 0 Yorum

TOKİ Emet’e 272 Konut Daha Yapacak

Kütahya’nın Emet ilçesine, TOKİ’nin 4. etap projesi kapsamında ilçeye 272 daire daha yapacağı bildirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bayraklı’da Temeller Bilimsel Atılacak

Bayraklı Belediyesi, Yeni Kent Merkezi’nde inşa edilecek yüksek katlı yapıların bilimsel temellerin üzerinde yükselmesi için önemli bir çalışma başlattı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.