Franchise almanın faydaları nelerdir?

Franchise almanın faydaları nelerdir?

Emlak İstasyonu Cesu’su Birol Polat, Sadece bir tek emlak konusunda değil bir çok işte franchise verme olayı var. Nitekim bu konuda bir dernek var. Ülkemizde yaklaşık olarak 350 civarında bayilik, Franchise veren firmalar var. O kadar çoğaldılar ki alanında aklı karışıyor hazır sisteme dahil olup da işletmecilik yapmak isteyenler bile bu konuda danışmanlık ihtiyacı duruyor. Bazı uyanıklar Kazanmak ve kazandırmak için değilde parası olan girişimcileri kendine çekmek için temsilcilik veriyor. Sistemin amacı yanlış olunca alanda, verende yazılanları yerine getiremiyor. Hangi işi yaparsanız yapın kesinlikle tarafsız birinden destek alın ”dedi.”
Emlak sektöründe faaliyet göstermek için uzun düşünceler sonunda ofis açmaya karar verdiniz. Bunun için gerekli eğitimleri ve beli bir yerde kendinize güvenecek kendi işlerinizi yürütecek kadar bilgi, deneyimli olduğunuzu kabul ediyorsunuz. Sıra ofis açma kararına geldi. Bu Noktada iki seçenek çıkıyor Bir Bağımsız kendi ofisinizi açmak diğeri de bir kurumsal firmanın temsilciğini yapmak hangisi size daha uygun. Nitekim ülkemizde emlak ofislerinin büyük çoğunluğu bağımsız yerel işletmelerden oluşuyor.

Ülkemizde yerli ve yabancı olmak üzere 30 dan fazla emlak franchising veren firmalar var. Bunların verdikleri hizmetler dolasıyla aldıkları ücretlerde farklıdır. Bu kadar çok seçenek olması da insanın kafasını karıştırıyor. Peki, franchise almanın faydalarını ve zararlarını yazarsak o zaman daha kolay kararlar alınır. Bazıları tam olarak ne olduğu beli olmayan sizlere düşük giderle yüksek oranlarda vaatlerde bulunarak sizi kendi saflarına katmak için elinden geleni yapıyorlar. Onun için emlakçılık bilgisi iyi olan ve firmaları yakından tanıyan birinden yardım almalısınız aksi durumda beklentileriniz uyuşmaya bilir.

Temsilcilik veren firmalar sizlerden işim hakkı, reklam, payı, eğitim, internet sitesi, ofis yeri secimi ve kurulumu, ofis için araç gereçler, tanıtım, kar payı gibi birçok işim adı altında sizlerden para talep ediyorlar ve anlaşma imzalanıyor. Özelikle yeni girişimcileri bu konuda sıkıntılı duruma yüksek bedeler istemesinden dolayı uzak duruyorlar. Bu zararlı tarafından birde iyi yönlerini inceleyelim.

Franchising almanın avantajlarına gelince denenmiş yöntemler ve sistem kurulumu, diğer ofislerle paylaşım, sürekli güncel gelişmeler ve eğitim, Müşteri desteği, ilan, finans yönetimi, insan kaynakları, ofis yönetimi, ofis yeri belirleme ve dekor, ekip yönetimi, emlakçılık eğitimi, işe adapte olma, internet sitesi ve bazı firmalarla anlaşmalar, konularında sizlere sürekli destek veriyorlar.

Simdi size göre bağımsız ve bağımlı mı olmak daha mantıklı? Eğer beli bir emlak ofisi açarak yürüteceğinizi düşünüyorsanız o zaman bağımsız olmak size daha ucuza mal olur. Yoksa ya bir yerde işi öğrenip özümseyene kadar çalısın yada franhising alın ama ne olursa olsun heveslenerek yada duyumlara göre yolla çıkmayın. Nitekim bu işi emeklisi, doktoru, öğretmeni, avukatı, oto yıkamacısı, bakkalı, berberi, dönercisi bile emlakçılık yapmak pesinde kısacası önüne gelen bilende bilmeyende bu işi yapıyor. Ancak kısa zaman sonra işlerin kolay olmadığını anlıyorlar.

Previous Arte 168 teslim tarihi
Sonraki Gayrimenkul piyasasında 3 reform yolda

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Vestel Türkiye’nin su faturasını 1,1 Milyar TL düşürecek

Türkiye’deki tüm evlerde Vestel’in tasarrufta dünya rekortmeni çamaşır ve bulaşık makineleri kullanıldığında ülkenin yıllık su tüketimi 327 milyon ton azalıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ankara MIPIM 2015’de uluslararası yatırımcılarla buluştu

Ankara uluslararası yatırımcılarla Ankara Ticaret Odası (ATO)’nın Başkent’in en büyük projelerini sergilediği Ankara standı dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM’de ziyarete açıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çatıder’den Çatıcılık Kursu

Çatı Sanayici ve İş adamlan Derneği (ÇATIDER) Yönetim Kurulu Başkanı M. Nazım Yavuz, çatı konusunda kamuoyu ile sektörü bilinçlendirmeyi ve çatı sektörünün gelişmesine yardımcı olmayı hedefleyen derneklerinin son dönemde üretici

Firma Haberleri

Doğu Anadolu’nun ilk Praktiker’i Elazığ’da açıldı

Ev geliştirme ve yapı marketi sektörünün lider markası Praktiker, Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki ilk mağazasını Elazığ’da açtı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Koru Florya Projesinde Ortaklık Bozuldu Kayyum İstendi

Bakırköy Florya’daki, Koru Florya projesinde, AVM alanı konut sahiplerinin oluru alınmadan büyütülünce ortaklık bozuldu, davalar açıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Fethi Hinginar : “Sıfıra Yakın Enerjili Bina” terimini daha çok duyacağız

Paris İklim Zirvesi, ülkelere sera gazları emisyonunu azaltan çevreci ve sürdürülebilir ekonomiler konusunda önemli sorumluluklar getirmektedir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.