Florida’nın yükselen konut yatırım yıldızı : Tampa

Florida’nın yükselen konut yatırım yıldızı : Tampa

Amerika’dan ev almak isteyen Türk yatırımcısının akılına New York, Miami, Washington, gibi sadece birkaç şehir geliyor.

Aslında Türklerin bilmediği fakat hem oturuma uygun hem de yatırım açısında çok avantajlı yerlerin başında ‘’Tampa’’ geliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en popüler 5. şehri olan Tampa, bu popülerliğinin yanında yatırım için en doğru 2. bölge olarak tanımlanmaktadır. Bin’den fazla ulusal ve uluslararası şirketin genel merkezlerinin Tampa’da bulunması, 3 adet havaalanı ve karayolu ulaşımının gelişmişliği ile yatırımcısının göz bebeği durumunda.

Kentsel dönüşümün koordineli bir şekilde geliştiği şehir, yerel yönetimin de yapısal projelere katkı sağlamasıyla yatırımcısına uzun vadede karlı geri dönüşler sağlamaktadır. Şehrin tarihsel döngüsünden bugüne gelişen mimari yapılanmasının içinde post-modern yaklaşımdan art deco mimari eserlere uzanan çok zengin ve kozmopolit bir çeşitlilik vardır. Buna ek olarak, şehir merkezinde yer alan 20’nin üzerinde modernist gökdelen ile mimari yapı kolektif bir duruş sergilemektedir.

Kültürel açıdan çok zengin olan Tampa, birçok müzenin yanı sıra, fuar ve kongre merkezine sahiptir. Miami’den sonra Florida bölgesindeki 2. Metropolitan şehir olan Tampa, 165 adetten fazla peyzaj ve tema parkı, cruise limanları ve dünyanın en uzun, kesintisiz sahil yolu ile Amerikalıların en çok yaşamak istediği açık hava şehri konumunda.

Amerika Birleşik Devleri’ndeki en iyi 27 lisenin 20’sine sahip olan şehir, Kuzey Florida Üniversitesi’nin ana kampüsünün yanı sıra, birçok teknik üniversite ile hukuk fakültelerini barındırıyor. Tampa’da 25’ten fazla kütüphane bulunuyor. Şehrin en büyük avantajlarından biri de İngilizce konuşma oranın yüksek olması.

Sağlık hizmetleri anlamında da başarılarından söz ettiren şehir, kanser tedavi ve travma merkezleri konusunda Amerika’nın en iyi hastanelerinden 3’üne sahiptir. Ayrıca Alzheimer araştırma ve tedavi merkezleri ile toplum sağlığına hizmet etmekte.

Amerika’nın en güvenli şehirlerinden biri olma özelliğini taşıyan Tampa, tropikal iklimin yanı sıra ülkenin en eğlenceli ikinci şehri. Çok hareketli bir gece hayatı ve dünya lezzetleri ile oldukça zengin bir mutfağa sahip. Ayrıca şehir, Amerika’nın en büyük hava akrobasi şovuna ev sahipliği yapıyor.
Şehir hayatını kolaylaştıran toplu taşıma araçları, tren ve otoyollarının yanı sıra ‘’deniz taksileri’’ ile şehrin fırsatlarını ve güzelliklerini izleyebilir hem de yeni evinizin tadını çıkarabilirsiniz.
Eğitim, sağlık, turizm ve kurumsal yapının en üst düzeyde olduğu bu şehirde, Lennar yatırımcısına, uygun bütçe ve tipte 20 farklı proje sunmaktadır. 150 bin dolardan başlayan fiyatları ve Mortgage avantajları ile sahip olabileceğiniz bu evler gerek kiralama gerekse yaşamanız adına ideal bir yatırım modelidir.

Projebeyaz Uluslararası gayrimenkulün Türk yatırımcılarına ABD’deki Tampa Şehrinden sunduğu projelerden;

Union Park (Wesley Chapel)
247 bin 990 dolar -294 bin 490 dolar arası fiyatlar
170 m2 ile 240 m2 arası
3 oda 2.5 banyo ve 5 oda 3.5 banyo seçenekli evler
Doğanın içinde, en iyi okullara yakın, tema parklarına yakın lokasyon, Smart home(akıllı ev) teknolojisi ile donatılmış, Kuzey ABD’deki en hızlı internet bağlantısı, Clubhouse, fitness center, piknik alanları, yürüyüş yolları, zen parkı ve köpek parkı, yüzme havuzlu.

The Arbors at Wiregrass Ranch: The Manor (Wesley Chapel)

285 bin 490 Dolar ile 300 bin 490 dolar arası.
180 m2 ile 230 m2 arası evler
3 oda 2 banyo, 4 oda 3 banyolu evler
Wesley Şapelinin kalbinde konumlanmış, Müstakil konut ve bitişik nizam olan şehir evleri seçenekleri, Doğa koruma alanlarıyla çevrili ve açık hava aktiviteleri imkanı, Tampa premium outlet ve diğer avm ulaşım imkanı,Tatil köylerinde bulunan havuz alanları.

www.projebeyaz.com

Previous Mehmet Özhaseki'nin 4 Ocak 2017 Diyarbakır programı
Sonraki Peli Parquet Domotex 2017 Fuarına katılıyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ece Ceylan Baba’nın “LOFT” adlı kitabı yayımlandı

Ece Ceylan Baba’nın YEM Yayın tarafından hazırlanan “LOFT” adlı kitabı yayımlandı

Güncel Haberler 0 Yorum

Kazlıçeşme Bölgesinin Son Değerli Taşınmazı Satışta

TOBB arsasına komşu parsel 366 milyon liraya icradan satışa çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Beluk: “En Güvenli Yatırım Aracı Gayrimenkul”

Pırlanta Erciyes Şirketler Grubu Genel Müdürü Ferhat Beluk, hiç beklenmedik bir anda yaşanan siyasi gelişmelerle birlikte borsadaki çalkantı ve dövizdeki yükselişin gözleri yeniden gayrimenkule çevirdiğini belirterek, “Gayrimenkulün en güvenli yatırım

Güncel Haberler 0 Yorum

İztuzu Aşkına İztuzu’na Gel

İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu’nun yaptığı çağrıyla hafta sonu ‘İztuzu Aşkına İztuzu’na Gel’ etkinliği gerçekleştirildi.

Güncel Haberler

İdris Güllüce’den Ozon Tabakasının Korunması Günü mesajı

Ozon tabakası yeryüzünde yaşayan tüm canlı varlıkların güneşin öldürücü morötesi ışınlarına karşı koruyan kalkan görevi görmektedir.

Güncel Haberler 0 Yorum

Keçiören 19 Mayıs 4054 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Keçiören İlçesi 19 Mayıs 4054 ada 1 sayılı parsele ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği 11 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.