Firma evi zamanında teslim etmedi mahkeme sözleşmeyi feshetti

Firma evi zamanında teslim etmedi mahkeme sözleşmeyi feshetti

İzmir’de bir üniversitede öğretim görevlisi Özge Küçükerdönmez’in, ev almak için anlaşıp sözleşme yaptığı inşaat şirketinin, evi zamanında teslim etmemesi üzerine, şirket ve bankaya karşı ‘Satış ve kredi sözleşmesinin feshi’ istemiyle açtığı davada, mahkeme bankaya yapılan kredi ödemelerinin durdurulmasına karar verdi.

Çiğli’de oturan Özge Küçükerdönmez, 3 yıl önce, ev sahibi olmak için bir inşaat firması ile satış sözleşmesi yaptı. Küçükerdönmez, satış sözleşmesi imzaladığı inşaat şirketine 60 bin lira ödedi. Küçükerdönmez, firmanın anlaşması bulunan bankaya da 23 ay boyunca 3’er bin lira taksitle 69 bin lira yatırdı.

Evinin zamanında teslim edilmemesi üzerine Özge Küçükerdönmez, avukatı Seda Ayaz Aksoy aracılığıyla banka ve inşaat şirketine karşı “Kredi ödemelerinin durdurulmasına, inşaat şirketi ile yapılan gayrimenkul satış ve borçlanma sözleşmesinin feshine karar verilmesi” için tüketici mahkemesinde dava açtı.(DHA) Ankara Son Söz

Previous Yeni Zelanda'da konut fiyatları baş döndürüyor
Sonraki Büyükyalı projesinde 452 konut satışa çıkacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

AVM’ ler 2014’te 75 Milyar Lira Ciro Yapacak

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, 2013’te AVM’lerin 60 milyar liralık ciro yaptığının tahmin edildiğini belirterek, “Bu rakamın 2014’te 75 milyar lira civarında gerçekleşeceğini öngörüyoruz”dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çakırkaya Manastırı Turizme Kazandırılmayı Bekliyor

Gümüşhane’nin Şiron ilçesindeki tarihi Çakırkaya Manastırı’nın restore edilerek turizme kazandırılması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türk Mimarlar Ödül Aldı

Sudi Arabistan’ın Jubail şehrinde açılan Eğitimde Kalite ve Mükemmellik Merkezi Uluslararası Fikir Yarışmasında iki Türk mimar ödüle layık görüldü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çeşmeli Müteahhitlere İş Güvenliği Anlatıldı

Çeşme-Alaçatı Müteahhit ve İşadamları Derneği (ÇAMİAD) yeni yürürlüğe giren iş güvenliği yasasıyla ilgili işverenleri bilgilendirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yavuz Selim Köprüsü ne zaman açılacak?

İstanbul Boğazında Asya ile Avrupa’yı 3. defa birleştirecek Yavuz Selim köprüsünde mutlu sona adım adım yaklaşılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

26. Arıtma Yeni Foça’Ya

İZSU Genel Müdürlüğü, kamulaştırma sorunu, açılan davalar ve alınamayan izinler nedeniyle hayata geçirilemeyen, Yeni Foça İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve kanalizasyon şebekesi için ihaleye hazırlanıyor. 

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.