Fikirtepe’de Dönüşüm Başladı

Kadıköy Salı Pazarı’nda düzenlenen törende konuşan Bakan Güllüce, Kadıköy ve Üsküdar ilçelerini çok iyi bildiğini anlattı. Eskiden İstanbul’un susuzluk ve çöp sorunu yaşadığını hatırlatan Güllüce, şunları kaydetti: “Eski İstanbul’u özlüyorlarmış. Tuzla’da belediye başkanı iken büyükşehri CHP yönetiyordu. Anadolu Yakası’nda iki tane büyük çöplük vardı. Ümraniye’de patlama oldu. Tam 38 kişi hayatını kaybetti. Göztepe’de kavşaktan aşağıya inerken hava kirliliğinden ışıkları görmeyen sürücüler birbirine giriyordu. Dünya Sağlık Örgütü, İstanbul için tehlike raporu verdi. O zamanki belediye başkanı, ‘Kaynatmadan suları içmeyin’ diye bağırıyordu. Vatandaş da ‘Hangi suyu kaynatalım’ diyordu. Allah o günleri bize bir daha yaşatmasın.”

Konuşmasında muhalefeti eleştiren Güllüce, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah bunların bu zihniyetinden, bunların bu projesiz projelerinden, sadece vıdı vıdı çenelerinden hem Fikirtepe’yi, hem Kadıköy’ü, hem de Türkiye’yi korusun. Ben daha yeni bakan oldum. Hurşit Bey’le oturduk,  ‘Fikirtepe’yi halletmemiz lazım’ dedi. Bakanlık personeli İstanbul’a geldik. Büyükşehir Başkanımıza ‘Ben 48 saate kalmaz bu imzayı atarım. 15 güne kalmaz müteahhitler ruhsatlarını alırlar’ dedik. 36 saat sonra imzaladım. Ağzımızdan çıkan söz namustur. 15. gün oldu, bir harç ödemeden dolayı bir firma 6 saat geç kaldı hemen tweet atmaya başladılar. 60 sene bu milleti ne halde bıraktınız, bize 6 saat için hesabını soruyorsunuz.”

Bakan Güllüce, hükümetin, Marmaray, 3. havaalanı, metro, metrobüs gibi hizmetlerinin yanı sıra engelliler ve ailelerine yaptığı hizmetleri anlattı.Bakan İdris Güllüce ve Başkan Kadir Topbaş, konuşmaların ardından butona basarak Fikirtepe’deki yıkımı gerçekleştirdi. Ardından da temel atma töreni gerçekleştirildi.(Toki Haber)

Previous General Electric Hisselerini Ortağı Gama Holding'e Satıyor
Sonraki İZMİR/ Menderes TSM

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 19 Şubat 2015

​Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 19 Şubat 2015 tarihinde Ankara Etimesgut ve Çubuk ilçelerinde uygulanacak elektrik kesintisinden etkilenecek bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sözleşmeye Rağmen Asansörsüz Yapılan Binada 5 Yıllık Zaman Aşımı Olmaz

Müteahhit ile yaptıkları sözleşmede kaba inşaat olarak daire ve dükkan satın alan vatandaşlar,

Güncel Haberler 0 Yorum

Dünya’nın En Pahalı Çatı Katı

Monaco’da bulunan ve dünyanın en pahalı dairesi unvanına sahip olan kapılarını açtı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Temmuzda Ankara’da 7 bin 955 konut satıldı

Türkiye genelinde temmuzda 81 bin 343 konut satıldı. Geçen ay satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 23,4, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,8 azaldı

Güncel Haberler 0 Yorum

Gayrimenkul almak için en doğru zaman

Gayrimenkul almada vatandaşların önümüzdeki dönemi çok iyi değerlendirmesi gerektiğini vurgulayan Konya Emlakçılar Odası Başkanı Sedat Altınay; tüm yatırımcılara seslendi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Topbaş Yedikule planını iade etti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, belediye meclisinde görüşülerek kabul edilen Yedikule Mahallesi ile ilgili “Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Tadilatı”nın yeniden değerlendirilmek üzere iade ettiği bildirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.