Fenerbahçe Üniversitesi’ne onay

Fenerbahçe Üniversitesi’ne onay

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iki yeni üniversite kurulacağını açıkladı.

Buna göre İstanbul’da Fenerbahçe ve İstanbul Metropol Üniversitesi kurulacak. Genel Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamada İstanbul’da Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından Fenerbahçe Üniversitesi ve Engelsiz Eğitim Vakfı İstanbul Metropol Üniversitesi kurulacağı belirtildi. Ayrıca devlet üniversitelerinde 14 fakülteye dekan atandı.

YÖK 17 Mart’ta gerçekleşen 4’üncü genel kurul toplantısında, iki yeni üniversite kurulmasına yönelik olumlu görüş alındığı ve konunun Bakanlar Kurulu’na arz edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulduğu belirtildi. Buna göre, İstanbul’da Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın kurmak istediği “Fenerbahçe Üniversitesi” ve Engelsiz Eğitim Vakfı’nın “İstanbul Metropol Üniversitesi”nin kurulması planlanıyor. YÖK’ten yapılan açıklamada, “2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın İstanbul’da ‘Fenerbahçe Üniversitesi’ kurulmasına ilişkin teklifi adı geçen vakıf yetkililerinin Yükseköğretim Genel Kurulu’nda yaptıkları sunum sonrasında uygun bulunarak kabul edilmiştir” denildi.

BAKANLIĞA BİLDİRİLECEK

Üniversitenin kuruluş kanunu TBMM Genel Kurul’dan geçtikten sonra Resmi Gazete’de yayımlanmasına müteakip tüzel kişilik kazanacak. YÖK açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yükseköğretim Kurulu olarak, aldığımız kararın Yükseköğretimimiz, Fenerbahçe Kulübü camiası ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, ayrıca bugün UEFA Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın kurmak istediği İstanbul’da “Fenerbahçe Üniversitesi”ne ilişkin sunum izlenmiş olumlu görüşle Bakanlar Kurulu’na arz edilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirilmesine karar verilmiştir.”

Ayrıca, devlet üniversitelerinde 14 fakültenin yeni dekanları da belirlendi.Radikal

Previous Teona Ümitköy örnek daire görselleri
Sonraki Altındağ’a 2 yeni yatırım daha

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara İskitler MİA 1.Etap imar plan notu değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onanan Altındağ İlçesi, İskitler MİA KDGPA içinde kalan 1.Etap I.Kısma ait 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Plan Notu Değişikliği 4 Haziran 2015 tarihinde askıya

Güncel Haberler 0 Yorum

Eryaman 18539 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Etimesgut İlçesi, Eryaman Mahallesi, 18539 ada 1 nolu parselin “Sağlık Alanı” kullanımının yapılaşma koşullarının yeniden belirlenmesine ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli İmar Planı Değişiklikleri 16 Haziran 2016 tarihinde askıya

Güncel Haberler 0 Yorum

Pursaklar 1. Etap ve 2. Etap imar planı askıda

Pursaklar Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Ev almak isteyenler 31 Mart 2017’ye kadar…

Hükümet, ekonominin lokomotif sektörlerinden inşaatta konut tesliminde yüzde 18 olarak uygulanan KDV’yi 31 Mart 2017’ye kadar yüzde 8’e indirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İdris Güllüce’ nin 9 Nisan 2015 Ankara programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce 9 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da toplu açılış töreni ve İklim değişikliği ve hava yönetimi koordinasyon kurulu toplantısına katılacak.

Güncel Haberler

Ankara’da 4 proje hizmete giriyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen 4 dev projenin daha açılışlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu farklı günlerde ayrı ayrı yapacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.