Fenerbahçe Üniversitesi’ne onay

Fenerbahçe Üniversitesi’ne onay

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iki yeni üniversite kurulacağını açıkladı.

Buna göre İstanbul’da Fenerbahçe ve İstanbul Metropol Üniversitesi kurulacak. Genel Kurul toplantısının ardından yapılan açıklamada İstanbul’da Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı tarafından Fenerbahçe Üniversitesi ve Engelsiz Eğitim Vakfı İstanbul Metropol Üniversitesi kurulacağı belirtildi. Ayrıca devlet üniversitelerinde 14 fakülteye dekan atandı.

YÖK 17 Mart’ta gerçekleşen 4’üncü genel kurul toplantısında, iki yeni üniversite kurulmasına yönelik olumlu görüş alındığı ve konunun Bakanlar Kurulu’na arz edilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulduğu belirtildi. Buna göre, İstanbul’da Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın kurmak istediği “Fenerbahçe Üniversitesi” ve Engelsiz Eğitim Vakfı’nın “İstanbul Metropol Üniversitesi”nin kurulması planlanıyor. YÖK’ten yapılan açıklamada, “2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayanılarak çıkarılan Vakıf Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın İstanbul’da ‘Fenerbahçe Üniversitesi’ kurulmasına ilişkin teklifi adı geçen vakıf yetkililerinin Yükseköğretim Genel Kurulu’nda yaptıkları sunum sonrasında uygun bulunarak kabul edilmiştir” denildi.

BAKANLIĞA BİLDİRİLECEK

Üniversitenin kuruluş kanunu TBMM Genel Kurul’dan geçtikten sonra Resmi Gazete’de yayımlanmasına müteakip tüzel kişilik kazanacak. YÖK açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yükseköğretim Kurulu olarak, aldığımız kararın Yükseköğretimimiz, Fenerbahçe Kulübü camiası ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni eder, ayrıca bugün UEFA Fenerbahçe Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın kurmak istediği İstanbul’da “Fenerbahçe Üniversitesi”ne ilişkin sunum izlenmiş olumlu görüşle Bakanlar Kurulu’na arz edilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na bildirilmesine karar verilmiştir.”

Ayrıca, devlet üniversitelerinde 14 fakültenin yeni dekanları da belirlendi.Radikal

Previous Teona Ümitköy örnek daire görselleri
Sonraki Altındağ’a 2 yeni yatırım daha

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Başkan Tiryaki belediye binasını da yıkıyor

Altındağ’da göreve geldiği günden itibaren 45 binden fazla gecekondu yıkan, Altındağ’ın çehresini baştan aşağı değiştiren Başkan Tiryaki, sonunda belediye binasını da yıkıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Rusya ve Türkiye arasındaki barış rüzgarı konut sektörüne de değecek

Rusya ve Türkiye arasında yaşanan olumsuzluklardan sonra esen barış rüzgarı iki ülke arasında ticareti de olumlu yönde etkileyecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Boğaz Projesi hangi aşamada

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Boğaz Projesi”ne ilişkin katıldığı bir televizyon programında  açıklamada bulunan  Başkan Gökçek, “Büyük projeler, büyük paralar, büyük talipler ister.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yapı Decoor Ankara Fuarı Kapılarını Açtı

Yapı Decoor Ankara Fuarı, kapılarını açtı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da metroya yakın bölgelerde konut fiyatları artabilir

Ulaşımın en önemli sorun olduğu büyük şehirlerde metro ve raylı sistemler, trafiği büyük ölçüde rahatlatırken, çevre dostu özellikleriyle de her geçen gün ulaşımda en cazip tercih haline geliyor.

Güncel Haberler

İnşaat sektörü hakkında yazılan kitaplar

Büyük ölçüde ulusal sermayenin yönettiği Türkiye inşaat sektörü, yüzlerce meslek kolunu ilgilendirmesi nedeniyle istihdama büyük katkı sağlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.