Fatma Güldemet Sarı’dan imara revizyon müjdesi

Fatma Güldemet Sarı’dan imara revizyon müjdesi

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarının ikinci gününde de Türk firmaları ve kamu projeleri büyük ilgi gördü.

MIPIM’de istanbul Çadırını gezen Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’dan imara revizyon müjdesi geldi. Sarı, Mevzuatlar üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Hepsini bir yıl içinde revize edeceğiz dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Fransa’nın Cannes şehnnae düzenlenen gayrimenkul ve inşaat fuarı MIPIM’de, Türk ve uluslararası firmaları ziyaret etti. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) kurduğu İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nı da gezen Sarı, burada açıklamalarda bulundu.

İNŞAAT LOKOMOTİF SEKTÖR
MIPIM Fuarı’nın dünyanın en büyük inşaat ve gayrimenkul fuarı olduğunu belirten Bakan Sarı, “Türkiye’nin potansiyelini 14 yıldan beri çıkarmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Türkiye’nin potansiyelini ve gücünü bütün dünyaya tanıtmak için bu fuarları önemsediklerini aktaran Sarı, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak kendisinin her fırsatta gayrimenkul sektörünü desteklediğini dile getirdi. Sarı, Türkiye’nin bütün belediyelerinin bu fuara katılması gerektiğini ifade ederek, bu tecrübenin yerinde yaşanarak edinilmesinin önemli olduğunu anlattı. İnşaatın, dünyanın lokomotif sektörlerinden biri olduğuna dikkati çeken Sarı, gayrimenkul sektörünün inşaatla büyüdüğünü, bu yüzden çok önemsediklerini ve herkesin bu fuara aktif katılımcı olmasını istediklerini kaydetti.

1 YIL İÇİNDE TAMAMLANIR
Sarı, bu fuarların Türkiye’de yapılması için bütün desteği verebileceklerini söyledi. Gayrimenkul sektör temsilcilerinin ikili görüşmelerde kendilerine aktardığı bilgilerin ve kendilerinden taleplerinin olduğunu anlatan Sarı, “Bunun üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Hemen hemen bütün mevzuatlar üzerinde çalışmalarımız sürüyor. İmar Yönetmeliği var, İmar Kanunu var. Kentsel dönüşüm kanunu var. Hepsini bu bir yıl içinde revize edeceğiz, toparlayacağız. Sivil toplum örgütleri ile belediyelerimizle, akademisyenlerle, üniversitelerle ve konuyla ilgili olan her kesimle ikili görüşmeler yapacağız. Bu görüşmelerin bir kısmı tamamlandı, biri kısmı devam ediyor” dedi.Yeni Şafak

Previous "Ev"lenene 40 bin lira destek
Sonraki Bina tamamlama sigortası almadan konut satılamaz

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’un İlk Çelik Apartmanı

CM Mimarlık, İstanbul’un ilkçelikapartmanını Cihangir’de hayata geçirdi.

Güncel Haberler

Ankara’da imar revizyon planları masaya yatırıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi. İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Ömer Faruk Erciyes ve teknik personeli katılımı ile yapılan toplantıda: Elmadağ’daki üst ölçekteki planları ve mevcut imar uygulamaları incelenerek gözden geçirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakan Veysel Eroğlu: Orman Vasfını Yitirmiş Araziler Köylüye Tahsis Edilecek

Bozuk ormanlık alanlar köylüye tahsis edilecek Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, orman vasfını yitirmiş bozuk orman köyüne yakın alanlan orman köylüsüne tahsis edeceklerini duyurdu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Enver Demirel : “Hizmet ve yatırımlara devam edeceğiz”

Belediye Başkanı Enver Demirel başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, 2014 yılı faaliyet raporunu görüştü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Anne-kız inşaat sektörüne giriyor

Seren Serengil, annesi  Nevin Serengil ile birlikte, inşaat sektörüne giriyor.

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 25 Haziran 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 25 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.