Fatma Güldemet Sarı’dan imara revizyon müjdesi

Fatma Güldemet Sarı’dan imara revizyon müjdesi

Dünyanın en büyük gayrimenkul fuarının ikinci gününde de Türk firmaları ve kamu projeleri büyük ilgi gördü.

MIPIM’de istanbul Çadırını gezen Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’dan imara revizyon müjdesi geldi. Sarı, Mevzuatlar üzerinde çalışmalarımız sürüyor. Hepsini bir yıl içinde revize edeceğiz dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Fransa’nın Cannes şehnnae düzenlenen gayrimenkul ve inşaat fuarı MIPIM’de, Türk ve uluslararası firmaları ziyaret etti. İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) kurduğu İstanbul Gayrimenkul Çadırı’nı da gezen Sarı, burada açıklamalarda bulundu.

İNŞAAT LOKOMOTİF SEKTÖR
MIPIM Fuarı’nın dünyanın en büyük inşaat ve gayrimenkul fuarı olduğunu belirten Bakan Sarı, “Türkiye’nin potansiyelini 14 yıldan beri çıkarmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Türkiye’nin potansiyelini ve gücünü bütün dünyaya tanıtmak için bu fuarları önemsediklerini aktaran Sarı, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak kendisinin her fırsatta gayrimenkul sektörünü desteklediğini dile getirdi. Sarı, Türkiye’nin bütün belediyelerinin bu fuara katılması gerektiğini ifade ederek, bu tecrübenin yerinde yaşanarak edinilmesinin önemli olduğunu anlattı. İnşaatın, dünyanın lokomotif sektörlerinden biri olduğuna dikkati çeken Sarı, gayrimenkul sektörünün inşaatla büyüdüğünü, bu yüzden çok önemsediklerini ve herkesin bu fuara aktif katılımcı olmasını istediklerini kaydetti.

1 YIL İÇİNDE TAMAMLANIR
Sarı, bu fuarların Türkiye’de yapılması için bütün desteği verebileceklerini söyledi. Gayrimenkul sektör temsilcilerinin ikili görüşmelerde kendilerine aktardığı bilgilerin ve kendilerinden taleplerinin olduğunu anlatan Sarı, “Bunun üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Hemen hemen bütün mevzuatlar üzerinde çalışmalarımız sürüyor. İmar Yönetmeliği var, İmar Kanunu var. Kentsel dönüşüm kanunu var. Hepsini bu bir yıl içinde revize edeceğiz, toparlayacağız. Sivil toplum örgütleri ile belediyelerimizle, akademisyenlerle, üniversitelerle ve konuyla ilgili olan her kesimle ikili görüşmeler yapacağız. Bu görüşmelerin bir kısmı tamamlandı, biri kısmı devam ediyor” dedi.Yeni Şafak

Previous "Ev"lenene 40 bin lira destek
Sonraki Bina tamamlama sigortası almadan konut satılamaz

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 22 Ocak 2016

22 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ’da yeni okul alanları için yıkım yapıldı

Altındağ’da yeni okul alanları için 989 gecekondu yıkıldı Altındağlı çocukların daha iyi koşullarda eğitim ve öğretim görmesi için Altındağ Belediyesi, yeni okul alanları açmak için 989 gecekondu yıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Boru Hatlarına Özel Güvenlik

BOTAŞ veya yetkili makamlarca BOTAŞ ham petrol ve doğal gaz boru hatları ve bunlara ait tesislerin güvenliği açısından özel güvenlik bölgesi ihdası çalışması başlatılabilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kavaklıdere İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin Temeli Atıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 milyon kişinin su ihtiyacını karşılayacak Kavaklıdere İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin temelini törenle attı.

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir’de 17 Dereye Güvenlik Şeridi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içindeki 17 dereye 1 milyon liralık yatırımla 12.2 kilometrelik korkuluk takıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Emlakta Yeni Trend Türkiye

Türkiye’ye 2012’de gelen doğrudan yatırımlar içerisindeki payı yüzde 12 olan gayrimenkul yatırımları, bu yılın aynı döneminde 3 kat artarak yüzde 35’lere çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.