Fatih Başer Etimesgut’u mercek altına aldı

Fatih Başer Etimesgut’u mercek altına aldı

Emlak İstasyonu Relax, Brokerı Fatih Başer Ankara Etimesgut’u Mercek altına aldı…
Etimesgut, Ankara’nın metropol ilçelerinden biridir. Batısında Sincan, kuzey ve doğusunda Yenimahalle, güneyinde Çankaya ilçeleri ile komşudur. Etimesgut ilçesi, Doğudan batıya doğru eğimi azalan çanak şeklinde bir oluk vadi görünümdedir.

İlçe sakinlerinin kültürel etkinliklere katılmalarına imkan sağlayacak sinema, kültür ve kongre merkezi,konser alanı olarak Türk beyleri kent meydanı vardır.

Etimesgut’ta yer alan alışveriş merkezleri Optimum AVM, Gimsa AVM, Dolphin AVM, Galaxy AVM, Göksu AVM, Ankor AVM, Evsa AVM, Arasta AVM’dir.

Etimesgut Ulaşım
Ankara – İstanbul demiryolu, Ankara – Ayaş ve Ankara İstanbul karayolu Etimesgut’tan geçmektedir. Ayrıca Ankara -Eskişehir karayolu ilçenin güney sınırını teşkil etmektedir. Ankara otobanı çevre yolunun büyük bir bölümü Etimesgut sınırları içerisindedir. Etimesgut’a karayolu ile Otobüs ve dolmuş ile ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca doğu – batı yönünde bir baştan bir başa aşıp giden banliyö trenlerinin de Etimesgut ulaşımına önemli bir katkısı vardır.

Etimesgut Eğitim
Etimesgut ilçesinde anaokulu ilkokul ve lise eğitim veren birçok kurum bulunmaktadır. Bölgede okur – yazar oranında artış sağlamak için Halk Eğitim Merkezleri açılmıştır. İlçe içerisinde Başkent Üniversitesi Etimesgut Kampüsü ve Türk Hava Kurumu Üniversitesi yer almaktadır.

Etimesgut Sağlık Hizmetleri
İlçede sağlık kurumları açısından 1 devlet hastanesi 2 özel hastane 1 askeri hastane ve 2 tıp merkezi yer almaktadır.
Etimesgut’ta yer alan hastaneler; Prof. Dr. Celal Ertuğ Etimesgut Devlet Hastanesi, Özel Etimed Hastanesi, Özel Eryaman Hastanesi ve Etimesgut Asker Hastanesi’dir.

Etimesgut Konut Sektörü
Eryaman bölgesi başta olmak üzere Ankara’da konut fiyatları açısından en çok artış yaşayan ilçe Etimesgut’tur. Amortisman süresinin 16 yıl olduğu ilçede son yıllarda kiralık konut fiyatlarında da yüksek artış gözlemlenmektedir

Etimesgut Tarihi yerler ve Gezilebilecek Mekanlar
Göksu Parkı

Previous Moment İstanbul teslim tarihi
Sonraki Tim Towers teslim tarihi

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Murat Akça : Ankara büyük değer kazanacak

Ankara’da  yeni konut projeleri sektörü şahlandrıyor

Ankara 0 Yorum

Eryaman Arkadya Göksu Evleri lokasyon avantajı sunuyor

Bankaların kredi maliyetlerini yüzde 1’in altına çekmesi tam bir doping etkisi oluşturdu. Konut satışlarının artarak devam edeceğini öngören Alpak İnşaat Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Alpak, KDV indirimlerinin de

Ankara 0 Yorum

Fatih Erdoğan : Şehir içinde şehir kuracağız

Ankara Hızlı Tren Garı na yakın konumu ile öne çıkan proje, Atatürk Külter Merkezi arazisi olarak bilinen alanın karsısında konumlanıyor.

Ankara 0 Yorum

Park MOZAİK Ankaralıları bir araya getirdi

Ankara’nın gözde projesi Park MOZAİK “farklı mimari çözümler” konseptiyle Ankaralıları farklı bir 4+1 görmek için bir araya getirdi.

Ankara

Urankent’te Babalar Günü’nde büyük derbi

Özel günleri sakinleriyle kutlayan Uransan bu kez hem Ramazan’ı hem de Babalar Günü’nü birlikte karşılıyor.

Ankara 0 Yorum

Konut alıcısı artık ‘farklı’ konut arayışında

Son 3-4 yıldan bu yana başlatılan büyük inşaat hamlesiyle çok sayıda konut projesinin hayata geçirildiği metropollerde konut algısı da baştan sona değişti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.