Evren Acar : Kadınların fazla olduğu şantiyeler daha düzenli

Evren Acar : Kadınların fazla olduğu şantiyeler daha düzenli

CEF Danışmanlık  kurucu ortaklarından Evren Acar, inşaat  sektöründe kadın olmayı anlattı.

Acar, kadınların fazla olduğu şantiyelerin daha düzenli ve keyifli olduğunu söyledi İnşaat firmalarına danışmanlık yapan Evren Acar “Kadın çalışan sayısının fazla olduğu şantiyeler daha düzenli daha keyifli, temiz ve yüksek performanslı hale geliyor” dedi.

Ankara’da çok sayıda inşaat firmasına pazarlama ve satış danışmanlığı hizmeti sunan CEF Danışmanlık’ın kurucu ortaklarından Evren Acar’la inşaat sektöründe kadın olmayı konuştuk. Yirmi yılı aşkın şiiredir yer aldığı inşaat sektöründe kadın olmanın her zaman avantajım yaşadığını bildiren Acar, “Kadın çalışan sayısının fazla olduğu şantiyeler daha düzenli daha keyifli, temiz ve yüksek performanslı hale geliyor” dedi.

CEF Danışmanlık’ın hikâyesi nasıl başladı?
CEF Danışmanlık, yaklaşık 20 yıldan bu yana kesintisiz olarak inşaat sektöründe faaliyet gösteren, gayrimenkul projelerine pazarlama ve saüş yöneticiliği yapan bir firma. Ortağım Filiz Kemahlı ile 2013 yılında çıktığımız yolda, Ankara’da toplu konut ve ticari projelere pazarlama, saüş ve eğitim konularında uzman ekibimizle danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Çok uzun yıllardır inşaat sektöründesiniz. Türkiye’de sektörün hızlı gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kariyerimin bir kısmı profesyonel hizmet, bir kısmı da pazarlama ve satış danışmanlığı olarak geçü. Teslimat ve işletmeye geçiş aşamasına kadar tüm sürecin içinde yer alıyorum. Müteahhit, alıcılar, şantiye ile sürekli iç içe bir iş yaşantısı içerisindeyim. Türkiye’de inşaat sektörünün gelişiminin çok yalan takipçisiyim. Artık sektörde kalıcı olmak isteyen inşaat firmaları, saüş sonrası hizmetleriyle de talep görme oranlarını yukarıda tutmayı başarıyor. Yapılan projelerde vaat edilen yaşam standartlarının sağlanabilmesi için gerekli hizmetlerin tam olarak verilmesi gerektiğinin farkındalar. Tüketiciler de artık bilinçli bir şekilde hareket ediyor. Doğru projelerle müşterilerin güvenini kazanan firmalar sektörde daha fazla öne çıkıyor. Toplumsal yaşama doğrudan etki eden inşaat sektörü, ülke ekonomisi için bir kaldıraç görevi üsÜeniyor diyebiliriz.

İş hayatında kadın olmanın getirdiği avantajlar nelerdir?
Erkek egemen bir şantiye ortamına karşın, projelerin satış ofislerinde kadın çalışan sayısı oldukça fazla. Ben kadın çalışan sayısının fazla olduğu şantiyelerin daha düzenli daha keyifli, temiz ve performanslı olduklarım düşünüyorum. Uzun yıllardır yöneticilik yapıyorum. Kadın yönetici olmanın her zaman avantajım yaşadım. Gözlemim şu ki kadın yöneticiler şantiyelerde biraz daha erkekleşiyor. Belki biraz da savunma ve korunma mekanizmasıdır.Sabah

Previous Sur Yapı Gölbahçe Evleri
Sonraki Ankara'da teleferik hattı çoğalacak

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Ev satın almada ‘faizsiz’ dönem vatandaşın yüzünü güldürüyor

Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bankalara çağrı yapmasıyla indirilen konut faizleri, konut satışlarında artış yaşanması sağladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

İncek’in Önlenemez Yükselişi

İncek’te son dönemde büyük konut projeleri birbiri ardına start almaya başladı. Markalı yeni konut projelerinde fiyatlar 21S bin TL’den başlıyor 3 milyon TLye kadar çıkıyor…

Firma Haberleri 0 Yorum

Çilek, Bulgaristan’daki ilk mağazasını Varna’da açtı

Türkiye’nin sevilen markası Çilek, yurt  içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yenikent Park Konutları Projesi

İş ve eğitimin merkezi Son dönemlerde hızla gelişen Yenikent, bölgede gerçekleştirilen konut yatırımlarıyla da dikkat çekiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Future Park Projesinde Satışların Yarısı Tamamlandı

Daire alana % 10 Hiper Gayrimenkul tarafından Haramidere Parklar mevkiindeki 35 bin metrekarelik arazi üzerinde hayata geçirilen Future Park projesinde satışların yarısı tamamlandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Sayıştay Sivas ve Alanya’da Hastane İnşaatlarına Dikkat Çekti

Sivas’ta hastane inşaatı eski su yatağında olunca temeli su bastı. Alanya’da ise yüklenici firma ortağı hayatını kaybedince inşaat durdu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.