Evren Acar : Kadınların fazla olduğu şantiyeler daha düzenli

Evren Acar : Kadınların fazla olduğu şantiyeler daha düzenli

CEF Danışmanlık  kurucu ortaklarından Evren Acar, inşaat  sektöründe kadın olmayı anlattı.

Acar, kadınların fazla olduğu şantiyelerin daha düzenli ve keyifli olduğunu söyledi İnşaat firmalarına danışmanlık yapan Evren Acar “Kadın çalışan sayısının fazla olduğu şantiyeler daha düzenli daha keyifli, temiz ve yüksek performanslı hale geliyor” dedi.

Ankara’da çok sayıda inşaat firmasına pazarlama ve satış danışmanlığı hizmeti sunan CEF Danışmanlık’ın kurucu ortaklarından Evren Acar’la inşaat sektöründe kadın olmayı konuştuk. Yirmi yılı aşkın şiiredir yer aldığı inşaat sektöründe kadın olmanın her zaman avantajım yaşadığını bildiren Acar, “Kadın çalışan sayısının fazla olduğu şantiyeler daha düzenli daha keyifli, temiz ve yüksek performanslı hale geliyor” dedi.

CEF Danışmanlık’ın hikâyesi nasıl başladı?
CEF Danışmanlık, yaklaşık 20 yıldan bu yana kesintisiz olarak inşaat sektöründe faaliyet gösteren, gayrimenkul projelerine pazarlama ve saüş yöneticiliği yapan bir firma. Ortağım Filiz Kemahlı ile 2013 yılında çıktığımız yolda, Ankara’da toplu konut ve ticari projelere pazarlama, saüş ve eğitim konularında uzman ekibimizle danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Çok uzun yıllardır inşaat sektöründesiniz. Türkiye’de sektörün hızlı gelişimini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kariyerimin bir kısmı profesyonel hizmet, bir kısmı da pazarlama ve satış danışmanlığı olarak geçü. Teslimat ve işletmeye geçiş aşamasına kadar tüm sürecin içinde yer alıyorum. Müteahhit, alıcılar, şantiye ile sürekli iç içe bir iş yaşantısı içerisindeyim. Türkiye’de inşaat sektörünün gelişiminin çok yalan takipçisiyim. Artık sektörde kalıcı olmak isteyen inşaat firmaları, saüş sonrası hizmetleriyle de talep görme oranlarını yukarıda tutmayı başarıyor. Yapılan projelerde vaat edilen yaşam standartlarının sağlanabilmesi için gerekli hizmetlerin tam olarak verilmesi gerektiğinin farkındalar. Tüketiciler de artık bilinçli bir şekilde hareket ediyor. Doğru projelerle müşterilerin güvenini kazanan firmalar sektörde daha fazla öne çıkıyor. Toplumsal yaşama doğrudan etki eden inşaat sektörü, ülke ekonomisi için bir kaldıraç görevi üsÜeniyor diyebiliriz.

İş hayatında kadın olmanın getirdiği avantajlar nelerdir?
Erkek egemen bir şantiye ortamına karşın, projelerin satış ofislerinde kadın çalışan sayısı oldukça fazla. Ben kadın çalışan sayısının fazla olduğu şantiyelerin daha düzenli daha keyifli, temiz ve performanslı olduklarım düşünüyorum. Uzun yıllardır yöneticilik yapıyorum. Kadın yönetici olmanın her zaman avantajım yaşadım. Gözlemim şu ki kadın yöneticiler şantiyelerde biraz daha erkekleşiyor. Belki biraz da savunma ve korunma mekanizmasıdır.Sabah

Previous Sur Yapı Gölbahçe Evleri
Sonraki Ankara'da teleferik hattı çoğalacak

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

AC Yapı Kartal’da Ön Talep Topluyor

AC Yapı, Kartal’da hayata geçireceği dev projesi için, “yenievimburadaolacak.com” adresinden ön talep toplamaya başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Mari Rezidans

Mari Rezidans’ta  geri sayım.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çilek Hindistan’da mağaza sayısını 10’ a çıkardı

Tematik ürünleriyle Türkiye’nin ilk bebek, çocuk ve genç odası markası Çilek, uluslararası pazarda da büyümesini sürdürüyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Eminevim İzmir Karşıyaka şubesini açtı

Emin Şirketler Grubu bünyesinde bulunan Eminevim, seksen altıncı şubesini İzmir Karşıyaka’da yoğun bir katılımla birlikte açtı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Demir İnşaat, Dubai Emlak Fuarı’nda 3 günde 10 Konut sattı

Gayrimenkul sektöründeki hızlı ve nitelikli büyümesi ile dünya çapında göz kamaştıran bir ülke olan Türkiye, yabancı yatırımcıların en çok ilgi duydukları ülkeler listesinde başı çekiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Bandırma’ya termik santral kuruluyor

Bahçepınar Enerji Üretim ve inşaat AŞ, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 1600 megavatlık (MW) termik santral kurmayı planlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.