Evinizi emanet etmeden önce kiracınızı tanıyabilirsiniz

Evinizi emanet etmeden önce kiracınızı tanıyabilirsiniz

Kredi Kayıt Bürosu’nun finansal hizmet platformu Findeks ile gayrimenkul sektörünün öncülerinden olan RE/MAX’in gerçekleştirdiği işbirliği ile gayrimenkul satış ve kiralamalarında kredi notuna bakılarak, alıcının/kiracının borcuna sadık bir kişi olup olmadığı anlaşılabilecek.

Kredi Kayıt Bürosu’nun finansal hizmet platformu Findeks, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul danışmanlığı şirketlerinden RE/MAX ile güçlerini birleştirdi. İşbirliği çerçevesinde muhtemel alıcı ya da kiracının borç ödeme alışkanlıkları, Findeks’in sunduğu Risk Raporu ve Findeks Kredi Notu hizmetleri ile önceden görülebilecek. Alıcı/kiracının onayı doğrultusunda paylaşılacak olan borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisi ile ev sahipleri kiracı adaylarını evlerini emanet etmeden önce tanırken özellikle notu yüksek olan kiracılar da bunu fırsata dönüştürerek depozito miktarında indirim talep edebilecek.

Gayrimenkul kiralamada güvene dayalı dönem Findeks’le başlıyor
Bankalardaki kredi borçlarını düzenli ve zamanında ödeyen kişilerin büyük oranda diğer borçlarını da zamanında ödeyen, güvenilir kişiler olduklarını vurgulayan Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya, “Gayrimenkul kiralamak, hiç tanımadığınız birine en önemli yatırımınızı emanet etmek aslında. “Kira ödemelerini zamanında gerçekleştirir mi? Evinize gereken önemi verir mi? Kirayı karşılayacak gücü var mı?” gibi soruların yanıtlarını bilemiyorsunuz. RE/MAX, gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine ulaşarak ev sahiplerini detaylı bir şekilde bilgilendirebilecek. 1 ile 1.900 arasında değişen Findeks Kredi Notu’na bakarak, notu yüksek olan kiracı adayları bunun avantajını yaşayarak depozito indirimi ve benzeri konularda talepte bulunarak pazarlık şansını arttırabilecek” dedi.

Güvenli işlemlere aracılık edeceğiz
RE/MAX Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, “Kişilerin finansal hayatına ayna tutan Findeks ile önemli bir işbirliğine imza attık. Uzun zamandır bankaların kredi kararı verirken baktıkları önemli bir referans notu olan Kredi Notu, artık gayrimenkul sektöründeki karar aşamasında da önemli bir aracı konumunda.
Findeks Kredi Notu sayesinde artık ev sahibi, kiracı adayının ödeme yapma alışkanlığı ile ilgili bilgi edinebilirken alıcı adayının da taahhüt etmiş olduğu ödemeyi yapıp yapmayacağı konusunda fikir sahibi olabilecek. Müşterilerimiz olan mülk sahipleri artık gayrimenkul kiralamalarında kiracı adayları hakkında daha gerçekçi, somut veriye dayalı yorum yapabilecek. Evini, işyerini kiralarken ve satım aşamasında herkesin içi daha rahat edecek” diye konuştu.

Previous Tarlabaşı360, Katar Cityscape’de
Sonraki İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu açıklandı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Etimesgut Bağlıca Mahallesi imar planı askıda

Ankara Etimesgut Bağlıca Mahallesi imar planı değişikliği 1 Nisan 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Hacılar Dünyaya Açılıyor

Extream Architectur çalıştayı Erciyes üniversitesi Mimarlık fakültesi ev sahipliğinde Hacılar İlçesi’nde yapılan saha incelemeleri ile başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut’ta yatırımlar sürüyor

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 30 Mart 2014 tarihinden bugüne  2 yıllık hizmet ve yatırımlarına ilişkin hakkında bilgi verdi.

Güncel Haberler

Ankara İstanbul Yolu-Susuz imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan Yenimahalle İlçesi, İstanbul Yolu-Susuz KDGPA 62680 ada 2 parsel, 62687 ada 1 parsel ve civarına ilişkin 1/5.000 ve 1/1000 ölçekli imar planı değişikliklerine

Güncel Haberler 0 Yorum

Mamak Üreğil 50180 ada 2 parsel imar planı değişikliği

Ankara Mamak İlçesi Üreğil Mah. 50180 ada 2 parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği 11 Ocak 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Dünyanın İlk Dikey Gecekondusu

Venezuela’nın başkenti Karakas’ın merkezinde inşaatına 5 yıldızlı bir otel ve residans olması planlanarak başlanılan ancak 1994 yılında sahibi hayatını kaybedince tamamlanmadan

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.