Evinizi emanet etmeden önce kiracınızı tanıyabilirsiniz

Evinizi emanet etmeden önce kiracınızı tanıyabilirsiniz

Kredi Kayıt Bürosu’nun finansal hizmet platformu Findeks ile gayrimenkul sektörünün öncülerinden olan RE/MAX’in gerçekleştirdiği işbirliği ile gayrimenkul satış ve kiralamalarında kredi notuna bakılarak, alıcının/kiracının borcuna sadık bir kişi olup olmadığı anlaşılabilecek.

Kredi Kayıt Bürosu’nun finansal hizmet platformu Findeks, Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul danışmanlığı şirketlerinden RE/MAX ile güçlerini birleştirdi. İşbirliği çerçevesinde muhtemel alıcı ya da kiracının borç ödeme alışkanlıkları, Findeks’in sunduğu Risk Raporu ve Findeks Kredi Notu hizmetleri ile önceden görülebilecek. Alıcı/kiracının onayı doğrultusunda paylaşılacak olan borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisi ile ev sahipleri kiracı adaylarını evlerini emanet etmeden önce tanırken özellikle notu yüksek olan kiracılar da bunu fırsata dönüştürerek depozito miktarında indirim talep edebilecek.

Gayrimenkul kiralamada güvene dayalı dönem Findeks’le başlıyor
Bankalardaki kredi borçlarını düzenli ve zamanında ödeyen kişilerin büyük oranda diğer borçlarını da zamanında ödeyen, güvenilir kişiler olduklarını vurgulayan Kredi Kayıt Bürosu Stratejik Planlama ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Koray Kaya, “Gayrimenkul kiralamak, hiç tanımadığınız birine en önemli yatırımınızı emanet etmek aslında. “Kira ödemelerini zamanında gerçekleştirir mi? Evinize gereken önemi verir mi? Kirayı karşılayacak gücü var mı?” gibi soruların yanıtlarını bilemiyorsunuz. RE/MAX, gerçekleştirdiğimiz işbirliği ile kişilerin daha önceki borçlarını düzenli ödeyip ödemediği bilgisine ulaşarak ev sahiplerini detaylı bir şekilde bilgilendirebilecek. 1 ile 1.900 arasında değişen Findeks Kredi Notu’na bakarak, notu yüksek olan kiracı adayları bunun avantajını yaşayarak depozito indirimi ve benzeri konularda talepte bulunarak pazarlık şansını arttırabilecek” dedi.

Güvenli işlemlere aracılık edeceğiz
RE/MAX Türkiye Kurucusu ve Genel Müdürü Murat Goldştayn, “Kişilerin finansal hayatına ayna tutan Findeks ile önemli bir işbirliğine imza attık. Uzun zamandır bankaların kredi kararı verirken baktıkları önemli bir referans notu olan Kredi Notu, artık gayrimenkul sektöründeki karar aşamasında da önemli bir aracı konumunda.
Findeks Kredi Notu sayesinde artık ev sahibi, kiracı adayının ödeme yapma alışkanlığı ile ilgili bilgi edinebilirken alıcı adayının da taahhüt etmiş olduğu ödemeyi yapıp yapmayacağı konusunda fikir sahibi olabilecek. Müşterilerimiz olan mülk sahipleri artık gayrimenkul kiralamalarında kiracı adayları hakkında daha gerçekçi, somut veriye dayalı yorum yapabilecek. Evini, işyerini kiralarken ve satım aşamasında herkesin içi daha rahat edecek” diye konuştu.

Previous Tarlabaşı360, Katar Cityscape’de
Sonraki İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu açıklandı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaatçıya Boğaz’dan Öteye Geçiş Yok

İstanbul Avrupa Yakası’nda faaliyet gösteren taş ocaklarının geçtiğimiz günlerde kapatılmasının ardından yükselen beton ve mıcır fiyatları sektör temsilcilerine zor günler yaşatıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Adana’nın imar sorunu çözülüyor

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’nın 20 yıldır kangrenleşmiş olan imar sorununu çözmek üzere olduklarını açıkladı.

Güncel Haberler

Ankara Etimesgut Eryaman 18684 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Etimesgut Belediye Meclisi kararı ile uygun görülen, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin kararı ile tadilen onanan “Etimesgut İlçesi, Eryaman Mahallesi, imarın 18684 ada 1 sayılı parseline ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kars’ta Ev Kiraları 500 TL’den Başlıyor

Kiralar aldı başını gitti. Kars’ta astronomik rakamlarda seyreden ev kiraları vatandaşları kara kara düşündürüyor.

Güncel Haberler

Ordu’da konut yapılacak arsa yok

Ordu Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Uğur Yüce, Ordu’da konut ihtiyacı yaşandığını ancak konut yapılacak arsanın olmadığını dile getirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Necip Nasır: İzmir’de Yeni İnşaat Yapılacak Arsa Olmaması Sektörün Önünü Kapatıyor

Müteahhitler Federasyonu (MUFED) Başkanı Necip Nasır, inşaat sektörünün 2013 yılını yüzde 6 büyümeyle kapattığım, ancak izmir’de yeni inşaat yapılacak arsa olmaması sonucu inşaat sektörünün izmir’de beklenildiği oranda büyüyemediğini söyledi Mart

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.