Ev vaadiyle dolandıran inşaatçıya 657 yıl hapis

Ev vaadiyle dolandıran inşaatçıya 657 yıl hapis

Bursa’da “Kira öder gibi ev sahibi olacaksınız” diyerek daire sattığı öne sürülen bir inşaat firmasının aralarında sahiplerinin de bulunduğu 5 yöneticisine, 322 ile 657 yıl arasında değişen hapis cezalan verildi.

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndelci davanın dünkü duruşmasında, konut yapma vaadiyle yüzlerce kişiye senet imzalatıp daha sonra bu kişileri dolandırdığı öne sürülen inşaat firmasının sahipleri Ahmet ve Rukiye Toğrul ile yöneticiler Ahmet ve Mehmet Kahraman ile Ali Şehan’m da aralarında bulunduğu 10 kişi hakkındaki karar açıklandı. Mahkeme, “Nitelikli dolandırıcılık” suçundan Ahmet Toğrul’a 3 yıl hapis ile 4 bin lira para cezası verdi. Mahkemenin bu cezayı 219 mağdur adına tek tek hesaplamasıyla da sanığa verilen hapis cezası toplam 657 yıla, para cezası ise 876 bin liraya çıktı. Diğer sanıklar için de benzer cezalar verildi. Sanıklardan Ahmet ve Rukiye Toğrul hakkında yakalama karan da çıkarıldı.Star

Previous Kuzeykent Camii ve Külliyesi'nde çalışmalar sürüyor
Sonraki Çukurambar 16124, 16125 adalar imar planı değişikliği

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara termal turizm ve sağlık turizmi ile kalkınacak

Bu alanlarda yatırım ve tanıtıma ağırlık vererek Ankara ekonomisine katkı sağlamak ve yeni istihdam kapıları açmak mümkün

Güncel Haberler 0 Yorum

İdris Güllüce 2014 yılı ÇED verilerini açıkladı

Bakan Güllüce, “2014 yılında yatırım bedeli toplamda 154 milyar TL olan 469 faaliyete ÇED olumlu kararı verildi”

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ Belediyesi personellerine bilgi güncellemesi

Hizmet içi eğitimlerle yöneticilerin ve personellerin daha donanımlı olmasını ve yeni mevzuatlar hakkında bilgi edinmesini sağlayan Altındağ Belediyesi, son olarak “kamu ihale mevzuatı” hakkında bir seminer organize etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da 102 Tarihi Cami Mahkemelik

Yeni planda, 2005’teki imar planında yer alan 102 tarihi mescit ve caminin isminin olmadığı görüldü. Yerleri ticarethane, konut ve turizm tesisi olarak gösterildi.

Güncel Haberler

Etimesgut Belediyesi’nden mobil vezne uygulaması

Etimesgut Belediyesi, Gezici Vezne(Mobil Vezne) ile mükelleflere emlak vergisi ödeme, beyan, kayıt gibi işlemler için kolaylık sunuyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bu Proje Dünyada Bir İlk

Balıkesir’in Edremit ilçesindeki Kızılkeçili Mahallesi’nde bulunan kontinü zeytinyağı fabrikası işletmecisi Kaya Yağcı, fabrikasında uyguladığı ‘San-Tez Projesi’ ile zeytin karasuyunu hayvan yemine dönüştürüyor ve zeytin çekirdeklerini de yakıt olarak ekonomiye kazandırıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.