Eurasia Rail Fuarı

Demiryolu Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı (Eurasia Rail), 6 Mart 2013 Perşembe günü saat 11.00’de İstanbul Fuar Merkezi’nde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi ELVAN tarafından açılıyor. İlki 2011 yılında Ankara’da, ikincisi 2012’de İstanbul’da yapılan fuara 2013 yılında aralarında Almanya, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu, Çin Halk Cumhuriyeti ve Polonya olmak üzere 25 ülkeden 286 firma katıldı. Bu yıl 6- 8 Mart tarihleri arasında 4.sü düzenlenen fuarda 25 ülkeden 300’ün üzerinde firma, sektördeki son teknolojileri sergileyecek.

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının, resmi katılımcı ve destekleyicisi olduğu fuarda, TCDD ve bağlı ortaklıkları olan TÜVASAŞ (Türkiye Vagon Sanayi A.Ş), TÜDEMSAŞ (Türkiye Demiryolu Sanayi A.Ş.) ve TÜLOMSAŞ (Türkiye Lokomotif Sanayi A.Ş.); vagon, lokomotif, demiryolu teknolojileri üreten ve demiryolu işletmeciliği yapan milli kuruluşlar olarak sektöre ait yenilikleriyle fuarda yer alacak.

 Avrasya coğrafyasının sektördeki en önemli buluşması niteliğini taşıyan Eurasia Rail Fuarı’nı bu sene 15 ülkenin devlet demiryolları en üst düzey katılımla ziyaret edecek.Demiryolu kuruluşları, demiryolu teknolojileri, elektrifikasyon, sinyazilasyon, demiryolu, güvenlik, taahhüt, inşaat, inşaat malzemeleri, lojistik, ağır sanayi firmaları, hırdavat ve el aletleri üreticileri katılacağı fuarda; yolcu, yük vagonları, lokomotifler, manyetik yükselen trenler, dar ray aralığında çalışan trenler, özel ihtiyat araçları, dişli raylı demiryolu araçları ve intermodal nakliye araçlarından oluşan ürün grupları sergilenecek.Fuarda ayrıca dünyanın dev firmaları da sektördeki son teknolojik gelişmeleri ziyaretçilerle buluşturacak.

6-8 Mart 2014 tarihleri arasında düzenlenen Fuar kapsamında; demiryollarında yeniden yapılanmanın sektöre ve taşımacılığa etkileri, demiryollarında hızlı yük taşımacılığı, Marmaray projesi sonrası İstanbul ulaşımı ve demiryolu taşımacılığı, demiryolları yük taşımacılığında fiyatlandırma, demiryolu güvenliği, araç teknolojilerindeki gelişmeler, altyapı ve üstyapı teknolojilerindeki gelişmeler konularında yerli ve yabancı konuşmacılar tarafından verilecek konferans ve seminer programları; organizasyonu kendi bölgesindeki en önemli fuar haline getiriyor.(www.tcdd.gov.tr)

Previous Elektrik ve Aydınlatma Sektörü 7. LİGHTTECH FUARI’NDA Buluşuyor
Sonraki Pembe Göl Hillier

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Planlama Süreci Ve Kentleşme Paneli

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO), Şehir Plancıları Odası (ŞPO) ve Mimarlar Odası Adana Şubeleri, “Adana’da Planlan Süreci ve Kentleşme” konulu panel düzenleyecek.

Etkinlikler 0 Yorum

7.Betonik Fikirler Proje Yarışması

Sürdürülebilir bir gelecek için çimento ve betonun önemine vurgu yapmak ve hazır betondaki farkındalığı artırmak amacıyla Akçansa’nın düzenlediği ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın başvuru süresi 15 Ocak’a kadar uzatıldı.

Etkinlikler 0 Yorum

İNDER Mükemmellik Zirvesi 12 Mayıs 2015’de gerçekleşecek

2015’in ikinci yarısından itibaren yeni bir döneme hazırlanan Türkiye ve Türk Gayrimenkul Sektörüne ışık tutacak bilgiler, 12 Mayıs 2015 tarihinde İNDER’in düzenleyeceği ‘Mükemmelik Zirvesi’ ile kamuoyuna aktarılacak.

Etkinlikler 0 Yorum

Emlakdays’14’e Yabancılar Büyük İlgi Gösterdi

Emlak Konut GYO’nun düzenlediği Emlakdays’14’e yabancılar büyük ilgi gösterdi, ilgiden memnun olduklarını söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum “Yıl sonu hedefimiz olan 10 bin bağımsız bolum satısını yakalarız”

Etkinlikler 0 Yorum

4. Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu bu yıl Sapanca’da yapılıyor

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler ‘in sürdürülebilir ve yaşanabilir kentler yaratma hedefiyle her yıl düzenlediği Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’nda bu yıl Türkiye’nin altına imza attığı uluslararası antlaşmalarda yer alan taahhütlerin şehirlerimizde nasıl

Etkinlikler 0 Yorum

Etimesgut Kent Konseyi genel kurulu 17 Ekim’de

Etimesgut Kent Konseyi 16. Olağan Genel Kurulu 17 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Saat 14:00’de başlayacak genel kurul Kent Konseyi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.