Etimesgut’ta yatırımlar sürüyor

Etimesgut’ta yatırımlar sürüyor

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 30 Mart 2014 tarihinden bugüne  2 yıllık hizmet ve yatırımlarına ilişkin hakkında bilgi verdi.

Demirel, bütçedeki en büyük kaynağı yatırıma ayırdıklarını belirterek, “Her alanda yaptığımız hizmetlerle ilçemiz daha modern bir yapıya kavuştu, insanımızın refah seviyesi arttı” dedi.

Demirel son iki yılda ilçenin nüfusunun 50 bin artarak 527 bine ulaştığını hatırlatarak, “Artan nüfusa hizmet yarışı içindeyiz. Hemşehrilerimizin istek ve ihtiyaçlarına cevap verecek yatırımları ilçemize kazandırıyoruz. Son 2 yılda hizmetlere kaldığımız yerden devam ettik. Emekli evimizin 4. sünü Yapracık Mahallemize kazandırdık. Yine Yapracık Mahallemize Spor Merkezi, kapalı pazar yeri, zabıta noktası, etiSEM birimleri, yeşil alanlar yaptık. İlçe genelinde 50 farklı noktada park çalışmamızı tamamladık. Yeşil alan miktarımızı 2 milyon metrekareye çıkardık. 300 bin metrekareyi aşan orman alanları oluşturduk. Yeşil alanda AB standardına ulaşmak için ağaçlandırma çalışmalarımız sürüyor. Yılda 10 binden fazla insanımıza sosyal yardım desteği ulaştırdık. Binlerce insamımızın katılımlarıyla sosyal kültürel etkinlikler gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.

BÜYÜK YATIRIMLAR SÜRÜYOR
Demirel, yapımı devam eden büyük yatırımları da süratle tamamlayacaklarını vurgulayarak, “İlçemizin cazibesini artıracak, hemşehrilerimizin yaşam kalitesini yükseltecek yeni yatırımlarımız devam ediyor. Bağlıca Mahallemize Engelsiz Yaşam Merkezimiz inşaa ediyoruz. Türkiye’ye örnek olacak merkezimizde engelli ve ailelerimizin yararlanacağı birçok sosyal kültürel donatı yer alıyor. Ahielvan Aile Yaşam Merkezimizin inşaatına başladık. Burada da havuz, spor, eğitim alanları hizmet verecek. Güzelkent Aile Yaşam Merkezi’ne yakında başlıyoruz. Bu merkez de bir aile yaşam merkezinde olması gereken bütün donatıları yapacağız” diye konuştu.

Previous Bekaş İnşaat Ankara'da konut üretecek
Sonraki Resital Yenikent projesi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut kredileri 10 yılda 10’a katlandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) verilerine göre, bankalar ve finansman şirketlerinden kullanılan konut kredi miktarı son on yıllık dönemde 12 milyar 356 milyon liradan 126 milyar 439 milyon liraya yükseldi.

Güncel Haberler 0 Yorum

SGK 12 Gayrimenkulun Satışını Yapacak

12 ilde satışı açık artırma usulüyle yapılacak gayrimenkuller için belirlenen muhammen bedel 90 bin TL ile 1 milyon 800 bin TL arasında olacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çankaya Türkiye’nin en iyi yerleşim bölgeleri arasında

Gayrimenkul veri şirketi REIDIN’in 62 ili kapsayan çalışmasında Türkiye’nin en iyi yerleşim bölgeleri belirlendi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da kazı çalışması nedeniyle yol çöktü

Çankaya Büyükesat Mahallesi’nde bulunan Mercan Caddesi’nin bir bölümü, komşu parselde süren inşaatta, tekniğine uygun yapılmayan kazı çalışması nedeniyle çöktü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gayrimenkul satışında artış, kredi kullanımında düşüş var

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Torun, “Gayrimenkul satışlarında Şubat ayı itibarıyla geçen yıla göre artış olduğu halde finansman, kredi kullanımında ciddi bir düşüş var. Bu da faiz oranlarıyla ilgili.” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ali Acar : Marmaris markasını tescilleylim

Yurt içi ve yurt dışı tanıtımlarla birlikte kentteki iyileştirme çalışmalarının ardından Marmaris’in kısa sürede marka şehirler arasındaki yerini aldığını belirten Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Marmaris markasının tescillenmesi için herkesi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.