Etimesgut’a yeni park

Etimesgut’a yeni park

Etimesgut Belediyesi, Kazakistan’ın ünlü bestekârı Tattimbet Kazangapulı’nın 200. doğum yılı anısına, ilçedeki bir parka bestecinin adını verdi.

Tattimbet Kazankapulı Parkı’nın açılış törenine Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ile birlikte TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Kazakistan Ankara Büyükelçisi Canseyit Tüymebayev, Karagandı Eyalet Vali Yardımcısı Jandos Abişev, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, sivil toplum temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKIYORUZ
Törende konuşan Başkan Demirel, “Belediye olarak bizim olana sahip çıkıyoruz. Dünyanın neresinde bir değerimiz, bir kültürümüz varsa onu sahipleniyoruz. Onun yaşatılması için çalışıyoruz.  Kazakistan’lı besteci Tattimbet de Türk dünyasının önemli bir sanatçısıdır. Onun adının ilçemizde yaşatılması için bu parkımıza ‘Tattimbet Parkı’ adını verdik” dedi.

DEMİREL ÇAPAN GİYDİ
“Kendi kültürümüze sahip çıkmak hem görevimiz hem borcumuz” diyen Düsen Kaseinov da Başkan Demirel’e Kazak kültürüne verdiği destek için teşekkür etti. Programda Vali Yardımcısı Jandos Abişev, Başkan Demirel’e Kazak geleneksel giysisi çapan giydirdi. Kazakistan Korosu tarafından Tattimbet’in bestelerinden oluşan mini bir konser verildi. Daha sonra Başkan Demirel Kazak heyetiyle birlikte parkın açılışını gerçekleştirdi.

Previous Mamak Yatıkmusluk TOKİ başvuru
Sonraki Babacan Premium metrekare fiyatı 2.800 lira

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Ankara Yapracık’a Yeni Sosyal Yaşam Alanları Yapılıyor

Etimesgut Belediyesi’nden Yaprakcık’a yatırım hamlesi Etimesgut Belediyesi, 15 bin yeni konutun bulunduğu mahallede sağlık toplu konutun bulunduğu Yapracık Mahallesi’ne 2 park yaptı, 3 yeni parkın yapımına başladı.

Park / Doğa 0 Yorum

Kent Park Çorum’un yeni yüzü olacak

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kent Park inşaat çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Külcü, Kent Park Çorum’un yeni yüzü olacak.” dedi.

Park / Doğa 0 Yorum

Sakarya Park Hizmete Açıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından D-100 karayolu ile Sakarya köprüsü arasında hayata geçirilen 120 dönümlük park, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Park / Doğa

Şahinbey’in Yeşilvadi Projesi Türkiye’nin Hyde Park’ı olacak

Şahinbey Belediyesi Gaziantep’i Türkiye’nin yıldızı yapmak için durmadan çalışıyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Turgut Özal Mahallesi’ne yeni Park ve Sağlık Ocağı

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Turgut Özal Mahallesi Parkı ve Sağlık Ocağı’nı görkemli bir törenle hizmete açtı.

Park / Doğa 0 Yorum

Keçiören’de engelli çocuklara özel park

Keçiören’de engelli çocuklar ile diğer çocukların birlikte oynayabildikleri “Engelsiz Park”, özel eğitime ihtiyaç duyan çocukların eğitim, deneyim ve becerilerini geliştirmeye yönelik Oyun alanları ve araçlarıyla önemli bir eksikliği giderdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.