Etimesgut’a 10 yeni park yapıldı

Etimesgut’a 10 yeni park yapıldı

Etimesgut Belediyesi 10 parkı daha tamamlayarak hizmete açtı. Mart ayı olağan toplantısını yapan Etimesgut Belediye Meclisi de tamamlanan parklara isim verdi.
Belediye Başkanı Enver Demirel başkanlığında toplanan meclisin parklara verdiği isimler şöyle:
“Yukarı Yurtçu Mahallesi’ndeki 42 bin 874 metrekarelik alana Turkuaz Parkı, Şeker Mahallesi’ndeki 2 bin metrekarelik alana Sarı Kanarya Parkı, Bağlıca Mahallesi’ndeki 3bin 406 metrekarelik alana Yenibahar Parkı, Bağlıca Mahallesi’ndeki 6 bin 154 metrekarelik alana Manzara Parkı, Bağlıca Mahallesi’ndeki 4bin 696 metrekarelik alana Mor Salkım Parkı, Bağlıca Mahallesi’ndeki 3 bin 327 metrekarelik alana Bahçelievler Parkı, Tunahan Mahallesi’ndeki 706 metrekarelik alana Ardıç Parkı, Şeyh Şamil Mahallesi’ndeki 3 bin 405 metrekarelik alana Yeşil Koru Parkı, Şehit Osman Avcı Mahallesi’ndeki 1 bin 395 metrekarelik alana Safir Parkı”.

ŞEHİT SEÇKİN ÇİL UNUTULMADI
Etimesgut Belediye Meclisi ayrıca Diyarbakır Sur’da şehit olan Şehit Astsubay Seçkin Çil’in adını da Bağlıca Mahallesi’ndeki 9 bin 778 metrekarelik alana verdi. Parka ayrıca şehit astsubay Şehit Çil’in künyesinin yer alacağı kaide de yapılacak. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, parkların Etimesgut için hayırlı olmasını dileyerek yeşil alan çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Previous Metaxdoor Kapı fuarında
Sonraki Gölbaşı İncek Mahallesi imar planı değişikliği

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Altındağ’a 2 dev park

Yemyeşil bir Altındağ için hiç durmadan çalışan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Altındağ’a 2 dev park daha kazandırdı.

Park / Doğa

Kelebekler Vadisi binlerce misafiri ağırlıyor

MUĞLA Valisi Amir Çiçek, Kelebekler Vadisi markasının dünya turizmine tanıtılması gerektiğini söyledi.

Park / Doğa

Kızılcahamam’ a yeni park yapılacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün de Kızılcahamam da açılış törenlerine katıldı, ilçeye yapılan ve yapılması planlanan hizmetleri anlattı.

Park / Doğa 0 Yorum

Altındağ’da dev park inşaatları başladı

Altındağ’da  park projeleri için yıkımlar tamamlandı.

Park / Doğa 0 Yorum

Ankara’daki dev parka Muhammed Ali adı verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bugün yapılan toplantısında, geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından törenle hizmete açılan Esertepe Parkı’nın adı, “Muhammed Ali Esertepe Parkı” olarak değiştirildi.

Park / Doğa 0 Yorum

Meydan parkı Trabzon’a ayrı bir hava katacak

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Meydan Parkı 2. Etap düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.