Erzurum Kampüs Hastanesi İhalesine İtiraz

Erzurum Kampüs Hastanesi İhalesine İtiraz

Erzurum’da ‘Sağlık Kampüsü’ inşaatı ihalesinin ikinci kez iptal edilmesinin ardından. ihaleye giren ve ikinci en düşük teklifi veren Limak-Haşemoğlu inşaat grubu, ihalenin kendilerine verilmesi için yargıya başvurdu.

Sağlık Bakanlığı, Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Demircioğlu’nun görevden alınmasına neden olan Erzurum Kampüs Hastanesi ihalesinde yeni gelişme yaşandı. Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde 57 hastahane inşaatını ekonomik nedenlerle durdurmasına karşın, Erzurum Kampüs Hastahanesi’ni iptal dışında tuttu. Ancak, önceki ay yapılan ihalenin iptal edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı, yeni bir ihale için hazırlık başlattı. 294 milyon lira bedelle birinci ihaleyi kazanan NasErmit İnşaat firmasına, Bakanlık ihaleyi vermemişti. Aynı ihalede ikinci en düşük teklifi 344 milyon 550 bin lira ile sunan Limak-Haşemoğlu İnşaat ortaklığı, iptal edilen ihalenin kanunen en düşük teklifi veren ikinci firma oldukları için kendilerine verilmesi için Sağlık Bakanlığı aleyhinde dava açtı. Firma yetkilileri, ihalenin kendilerine verilmesi için hukuki süreç başlattıklarım ve başka açıklama yapmayacaklarını dile getirdiler.

SÜREÇ NASIL BAŞLAMIŞTI?
Sağlık Bakanlığı’nın, 29 ille birlikte Erzurum’da temelini attığı 950 yataklı kampüs hastane projesinin geçen yıl temeli atılarak inşasına başlandı. Birinci etabı 150 Yataklı Kadın Doğum, 150 Yataklı Çocuk Hastalıkları, 100 Yataklı Onkoloji, 150 Yataklı Göğüs Hastalıkları, 150 Yataklı Kalp ve Damar Cerrahi Hastanelerini kapsayan projenin temelleri bölgede meydana gelebilecek depremlerden etkilenmemesi için izolatörle kaplandı. Toplam bin 248 adet izolatör kullanılan hastanenin ikinci etabında 150 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ve 100 Yataklı Psikiyatri ve Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastaneleri yer alıyordu. Tamamlandığında. Türkiye’nin en büyük ve modern sağlık kampüslerinden biri olacak hastane projesinde ilk büyük sıkıntı geçtiğimiz yıl yaşandı.(Anadolu’da Vakit)

Previous Kentplus Kadıköy'de Fiyatlar Çok Uygun
Sonraki İstanbul'un İlk Çelik Apartmanı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

Fu Gayrimenkul’un hedefi 1 milyon ipotek

Sağlam Tapu’da bireye ulaşmak ötelenmiş talebin bir kısmı realize oldu

Anadolu Yakası 0 Yorum

İş GYO Manzara Adalar Projesi

21-23 Eylül 2014 tarihinde Dubai’de düzenlenecek olan Cityscape Global 2014 Fuarı’na katılan İş GYO, Kartal’daki projesinin maket ve proje detaylarını ilk kez yatırımcılarla paylaşıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Naturalm Çiftlik Evleri

Karamürsel’deki bahçeli konutlar oturuma hazır Karamürsel’in Karaahmetli Köyü’nde yükselen Naturalm Çiftlik Evleri, ALM inşaat tarafından hayata geçirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Türk Şirketleri İçin Katar’da 7 Milyar Dolarlık Büyük Risk

IŞİD’e para yardımı iddiası 2022 Dünya Kupası’nın Katar’da yapılmasını zora soktu.

Firma Haberleri

TEKLİF VERİN – SATILIK GAYRİMENKUL HABER PORTALI

YAŞAM PROJELERİ Haber Portalımızla ilgili ayrıntılı bilgi almak ve teklif vermek için lütfen yonetim@yasamprojeleri.com adresine e-posta gönderin. SATILIK GAYRİMENKUL HABER PORTALI Konut, Residence, Emlak, Arsa, Villa, Bina, Arazi, Toki, GYO,

Firma Haberleri 0 Yorum

Kuyumculuktan inşaat sektörüne

MİDAS Kuyumculuk’un sahibi Münir Özkök, inşaat işinde Divan, Rotana ve Philippe Starck’ı yanına aldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.