Erkanlı Grup Sunfarming Güneş Enerjisi Santrali

Erkanlı Grup Sunfarming Güneş Enerjisi Santrali

Gayrimenkul, enerji ve madencilik sektörlerinde faaliyet yürüten Erkanlı Grup, Alman güneş enerjisi şirketi Sunfarming ile birlikte Türkiye’de 50 milyon lira yatırımla 10 MW’lık güneş enerjisi santralı kurmak ve anahtar teslimi güneş enerjisi yatırımları için işbirliği anlaşması imzaladı.

Bu yatırım, güneş enerjisinde henüz 20 MW’lık kurulu gücü bulunan Türkiye’nin toplam kapasitesinin yarısına denk geliyor. Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erkanlı, düzenledikleri basın toplantısında Sunfarming ile birlikte sanayi şirketleri ve gayrimenkul şirketlerinin çatıları için de anahtar teslimi güneş enerjisi sistemleri kuracaklarını söyledi.

Kentsel dönüşüm üzerinde çalıştıkları projelerdeki yenilenen binaların çatılarına güneş sistemi kurup ortak alan, çevre aydınlatma, asansör ve iç aydınlatma alanlarındaki enerji kullanımının bunlardan karşılanacağını belirten Erkanlı, “Bu yolla aidatlarda kalıcı olarak yüzde 15-20’lik düşüş olmasını sağlayacağız” dedi. Kurulacak santrallar 1 megavata kadar lisanssız elektrik üretimi kapsamında olacak.

10 megavatlık santralın her 1 megavatı ayrı tüzel kişilik altında olacak. Erkanlı, bu santralların Niğde, Konya ve Mersin’de olacağını söyledi. Hüseyin Erkanlı (sağda) ile Şahin Balkan, 50 milyon liralık yatırımla kurulacak güneş enerjisi santralı için işbirliği anlaşması imzaladı.(Habertürk)

Previous Meeting Point Plaza Kozyatağı'nda
Sonraki İstinye'deki Dev Arazi Emlak Konut'un Oldu

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Akıllı Evler Geleceğin Mucitlerine Emanet

Başkentin gözde bölgelennden Beytepede inşa edilen ve sunduğu teknolojik çözümlerle lüks ve konforlu yaşam arayarılann yeni adresi olarak öne çıkan Elit Royal Residence, geleceğin mucitlerini arıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Türkiye için tarihi adıma özel sektörden destek

Türkiye’nin ekonomik büyümesine gelecek 10 yılda yıllık yüzde 1,5 ilave katkı sağlaması hedeflenen ve TBMM’ye gönderilen Türkiye Varlık Fonu’nun (TVF) kurulmasına ilişkin kanun tasarısına özel sektörden de destek geldi.

Firma Haberleri 0 Yorum

İZKA Salhane Projesine 6 Aydır Başlayamıyor

Geçtiğimiz yıl Salhane’de denizin hemen karşısındaki 6 bin 600 metrekarelik arsayı satın alan İZKA, Bayraklı ve Konak belediyelerinin anlaşmazlığı yüzünden 6 aydır inşaata başlayamadı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Milyar Dolarlık Cennet

Vedat Aşçı’nın Cennet Koyu’nda Eczacıbaşı, Dedeman, Yalçındağ ve Sancak ailelerinden satın aldığı araziler üzerinde hayata geçirdiği The Residences at Mandarin Oriental haziran ayında tamamlanacak.

Firma Haberleri

Gayrimenkul sektöründe çadır dönemi başlıyor

İstanbul’da 99 bin TL’ye hemen teslim daire fırsatı !

Firma Haberleri 0 Yorum

Krallık Kulesi’nin İnşaasına Başlandı

Dünyanın en yüksek binasının inşası başlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.