Erkanlı Grup Sunfarming Güneş Enerjisi Santrali

Erkanlı Grup Sunfarming Güneş Enerjisi Santrali

Gayrimenkul, enerji ve madencilik sektörlerinde faaliyet yürüten Erkanlı Grup, Alman güneş enerjisi şirketi Sunfarming ile birlikte Türkiye’de 50 milyon lira yatırımla 10 MW’lık güneş enerjisi santralı kurmak ve anahtar teslimi güneş enerjisi yatırımları için işbirliği anlaşması imzaladı.

Bu yatırım, güneş enerjisinde henüz 20 MW’lık kurulu gücü bulunan Türkiye’nin toplam kapasitesinin yarısına denk geliyor. Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erkanlı, düzenledikleri basın toplantısında Sunfarming ile birlikte sanayi şirketleri ve gayrimenkul şirketlerinin çatıları için de anahtar teslimi güneş enerjisi sistemleri kuracaklarını söyledi.

Kentsel dönüşüm üzerinde çalıştıkları projelerdeki yenilenen binaların çatılarına güneş sistemi kurup ortak alan, çevre aydınlatma, asansör ve iç aydınlatma alanlarındaki enerji kullanımının bunlardan karşılanacağını belirten Erkanlı, “Bu yolla aidatlarda kalıcı olarak yüzde 15-20’lik düşüş olmasını sağlayacağız” dedi. Kurulacak santrallar 1 megavata kadar lisanssız elektrik üretimi kapsamında olacak.

10 megavatlık santralın her 1 megavatı ayrı tüzel kişilik altında olacak. Erkanlı, bu santralların Niğde, Konya ve Mersin’de olacağını söyledi. Hüseyin Erkanlı (sağda) ile Şahin Balkan, 50 milyon liralık yatırımla kurulacak güneş enerjisi santralı için işbirliği anlaşması imzaladı.(Habertürk)

Previous Meeting Point Plaza Kozyatağı'nda
Sonraki İstinye'deki Dev Arazi Emlak Konut'un Oldu

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Gökdeniz Konutları Nerede

Kartal’da söz verdi 18 ayda bitirecek Gülsa İnşaat ve Bayapı tarafından Kartal’da inşa edilen Gökdeniz Konutları 18 ayda tamamlanacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yemenoğlu 1989 İnşaatına Başlanıyor

Yozgat’ta inşaat sektörünün önde gelen firmalarından olan Yemenoğlu Yapı, Temmuz ayında 15 bin metrekare alan üzerine 212 konutun inşaatı için çalışmalara başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

N Loft İzmir Projesi

 LOFT, huzurlu bir hayat sunuyor Kurulduğu günden itibaren inşaat sektöründe başarılı projelere imza atan BİTEZ İnşaat; İzmir Sevdası ve Bodrum tarzınımn ilk kez bir arada buluştuğu N LOFT Projesi yoğun

Firma Haberleri 0 Yorum

Nazmi Durbakayım:Kimsenin Gelişigüzel Bina Yapmaya Hakkı Yok

İnder toplantısında konuşan Nazmi Durbakayım, kimsenin gelişi güzel bina yapmaya hakkı olmadığını belirterek, merdiven altı imalatın ihbar edilmesi gerektiğini söyledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Bulvar AVM Samsun İçin Yaşam Alanı

Bulvar AVM Müdürü Gaye Şahin, atıl durumdaki tarihi tütün ve sigara fabrikasının alışveriş merkezi haline getirildiğini belirterek, “Fabrikada neredeyse şehirdeki herkesin bir anısı var. Her şeyi aslına uygun restore ettik.

Firma Haberleri 0 Yorum

Plan Proje Müşavirlik İran’da bölge ofisi açıyor

İran pazarına 2011 yılında giren ve Tahran’da 25 bin konutluk projede teknik müşavirlik hizmeti veren Plan Proje Yönetim Müşavirlik, ambargonun kalkmasıyla birlikte iki ülke ilişkilerinin çok daha iyi noktalara taşınacağı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.