Erkanlı Grup Sunfarming Güneş Enerjisi Santrali

Erkanlı Grup Sunfarming Güneş Enerjisi Santrali

Gayrimenkul, enerji ve madencilik sektörlerinde faaliyet yürüten Erkanlı Grup, Alman güneş enerjisi şirketi Sunfarming ile birlikte Türkiye’de 50 milyon lira yatırımla 10 MW’lık güneş enerjisi santralı kurmak ve anahtar teslimi güneş enerjisi yatırımları için işbirliği anlaşması imzaladı.

Bu yatırım, güneş enerjisinde henüz 20 MW’lık kurulu gücü bulunan Türkiye’nin toplam kapasitesinin yarısına denk geliyor. Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erkanlı, düzenledikleri basın toplantısında Sunfarming ile birlikte sanayi şirketleri ve gayrimenkul şirketlerinin çatıları için de anahtar teslimi güneş enerjisi sistemleri kuracaklarını söyledi.

Kentsel dönüşüm üzerinde çalıştıkları projelerdeki yenilenen binaların çatılarına güneş sistemi kurup ortak alan, çevre aydınlatma, asansör ve iç aydınlatma alanlarındaki enerji kullanımının bunlardan karşılanacağını belirten Erkanlı, “Bu yolla aidatlarda kalıcı olarak yüzde 15-20’lik düşüş olmasını sağlayacağız” dedi. Kurulacak santrallar 1 megavata kadar lisanssız elektrik üretimi kapsamında olacak.

10 megavatlık santralın her 1 megavatı ayrı tüzel kişilik altında olacak. Erkanlı, bu santralların Niğde, Konya ve Mersin’de olacağını söyledi. Hüseyin Erkanlı (sağda) ile Şahin Balkan, 50 milyon liralık yatırımla kurulacak güneş enerjisi santralı için işbirliği anlaşması imzaladı.(Habertürk)

Previous Meeting Point Plaza Kozyatağı'nda
Sonraki İstinye'deki Dev Arazi Emlak Konut'un Oldu

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak İstasyonu İzmit ve İstanbul’da franchise ofis açıyor

Bünyesinde 15 franchise  ofis bulunduran  Emlak İstasyonu, ofisleşme hızını kesmiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hakan Bek, Keller Williams Ataşehir’in yeni ortağı

ABD’nin en fazla danışmana sahip gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, Türkiye’de de tüm hızıyla büyümeye devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Türk Kadınının konut tercihi

Türk Kadını Hayalindeki Ev İçin Eşlerine Göre Fiyatta Daha EsnekErkeğin Yatırım Aracı Olarak Gördüğü Evi Kadın Yuva Olarak Değerlendiriyor

Firma Haberleri

Emlak İstasyonu Sakarya ofisi açılıyor

Yöneticiliğini Diş Hekimi Recep Kaya’nın yapacağı Emlak İstasyonu Re-Ka Emlak Sakarya’da Hizmete girecek.

Firma Haberleri

Ali Ağaoğlu’ndan Aktifbank açıklaması

Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, Çalık Holding’den Aktifbank’ı satın alacağı yönündeki iddiaları yalanladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kerim Alain Bertrand REIDIN Genel Müdürlük görevine atandı

Gelişmekte olan ülkelere odaklanan lider gayrimenkul bilgi şirketi REIDIN’de Genel Müdürlük görevine Kerim Alain Bertrand getirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.