Ergunlar Group, Çinli Kule Vinç Üreticisi Hongda İle Bayilik Anlaşması İmzaladı

İnşaat sektörüne kule vinç ve diğer vinç sistemleriyle dış cephe asansörleri tedarik eden Ergunlar Group, Çin’de faaliyet gösteren Hongda ile bayilik anlaşması imzaladı.

Ergunlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Taner Ergun, 29 yıldır inşaat makineleri üreten Hongda’mn, Çin’in en büyük sanayi kuruluşlarından biri olduğunu söyledi. Yıllık cirosu yarım milyar dolara yaklaşan Hongda ile anlaşma masasına oturmadan önce 6 ay boyunca araştırma yaptıklarını ve şirketin Çin’deki tesislerini 19 kez ziyaret ettiklerini anlatan Taner Ergun, “Hongda ile yollarımızı birleştirdik. Kullandıkları teknolojiyle birikimlerimizi ve tecrübelerimizi birleştirerek Türkiye şartlarına göre en iyi kule vinç ve dış cephe asansörlerini imal ettiriyoruz. Kule vinç ve dış cephe asansörlerinde arıza oranım minimize etmek adma tüm mekanik ve elektronik elektrik malzemelerinde dünyanın en iyilerini kullanıyoruz” dedi. Bu yıl iç pazarda paylarını yüzde 12 büyütmeyi hedeflediklerin belirten Ergun, yurtdışı fuarlara katılarak özellikle komşu ülkelere ve Türk cumhuriyetlerindeki satışlarım da artırmayı planladıklarını kaydetti. Müşterilerinin şantiye ve fabrikalarını, kendilerinin gibi gördüklerini, bu açıdan güvenliğe çok önem verdiklerini anlatan Ergun, müşterilere sağladıkları esneklikleri de şöyle dile getirdi: “Bazı projelerde müşterilerimize bazı esneklikler sağlamaktayız. Örnek vermek gerekirse almış oldukları kule vinç ve dış cephe asansörler ni proje sonunda isterlerse onlann adma satar veya kiralarız, isterlerse depomuzda muhafaza edebiliriz ya da biz satın alabiliriz, 1 yıl için yüzde 30, 2 yıl için yüzde 40 gibi kullanım oranında düşerek. Bu durum, kiralamaya göre yaklaşık yüzde 20 daha avantajlı olur.

Türkiye’de vinç satış fiyatımız 150200 bin dolar arasında. Kiralama bedeli aylık 8 bin -10 bin lira artı KDV. Türkiye’deki vinç fiyatları dış pazardaki fiyatlara kıyasla satışta daha ucuz, kiralama daha pahalı. Bir yılı geçen projelerde kiralamak yerine satın almak daha mantıklı.” Tünel kalıpta kullanmak şart Türkiye’nin deprem kuşağında olduğunu, özellikle TOKİ projelerinde tünel kalıp sistemi ve kule vinç kullanma zorunluluğu bulunduğunu hatırlatan Ergunlar Group Yönetim Kurulu Başkam Taner Ergun, kule vincin avantajlarım şöyle sıraladı: “Bir tünel kalıp yaklaşık 1.5-2 ton ağırlığında olduğu için bunu kaldırıp oraya koyabilecek tek makine kule vinç. Tünel kalıp ve kule vinçle bir katı bir günde bitirebiliyorsunuz. Bir kule vinç 50 işçiye bedeldir. Vincin üst tarafındaki uzun kısım ortalama 50-60 metre. Operatör oturduğu yerden 50-60 metrelik bir alan tarayabiliyor. Yerde bir bağ demir varsa binanın üzerine nasıl çıkacak? Kaç işçiyle çıkarılacak? Kaç saatte çıkarılacak? Bir kule vincin onu alıp yukarıya koyması 1 dakikadır.” Güvenlik ve sürat ile ilgili avantajlarının yanı sıra kule vincin projelere prestij de kattığını ifade eden Ergun, “Kahramanmaraş’ta bir firma 75 bin liraya satıyordu dairelerini. Benden bir kule vinç aldı, monte etti. 95 milyara daire satmaya başladı” dedi.(Dünya)

Previous Bahadır İnşaat, Yeni Projelerini Tanıttı
Sonraki İzmir'de Karşıyaka ve Göztepe'de yaptırılacak statların ihaleleri yarın ve Çarşamba günü yapılacak

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Canip Karakuş:Faizler düşsün yatırım artsın

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Canip Karakuş, faiz oranlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak İstasyonu, ASM Çalışkan Gayrimenkul açılıyor

Franchise sektöründe hizmet veren Emlak İstasyonu Brokerlığını Musa Doğan’ın yapacağı yeni franchise ofisi  İstanbul – Çatalca’da açılıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Soyak Soho LEEDGold Sertifikası Aldı

Yeşil bina olarak tasarlanan Soyak Soho, ABD Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasını Gold seviyesinde almaya hak kazandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Keresteciler Ahşabın Geri Dönmesini istiyor

İnegöl Keresteciler Odası Başkanı Muzaffer Balcıoğlu Türkiye’de binaların yeniden ahşaptan üretilmesi gerektiğini söyledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kızılay Van’da Anahtar Teslim İnşaat Yaptıracak

Türk Kızılayı Van Şube Başkanlığı, Van’ın Merkez ilçesi Çarşı Mahallesi’nde yer alan kayıtlı taşınmaz üzerine anahtar teslim götürü bedel ile inşaat yaptıracak.

Firma Haberleri 0 Yorum

StatüPark Teslim Tarihi

Pendik’teki konutları eylülde teslim edecek rekare yer ayrılmış olan projenin yüzde 70’lik dilimi şimdiden satılmış durumda.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.