Ergün Turan: Özellikle Anadolu’da konut üreteceğiz

Ergün Turan: Özellikle Anadolu’da konut üreteceğiz

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, “12 yıl boyunca Türkiye’deki toplam konut üretiminin yüzde 9’unu üretmişiz. Önümüzdeki süreçte sektör ne kadar büyüyecek biz ne kadar büyüyeceğiz bilmiyorum. Özellikle Anadolu’daki insanın konuta ulaşması için çalışma yapacağız” dedi. Turan, Çankın’daki incelemelerin ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, TOKİ’nin Çankırı’da yapacağı yatırımları yerinde incelemek için Çankırı’ya geldiklerini söyledi. Çankırı’da TOKİ tarafından 1. etap çalışmalarının tamamlandığını dile getiren Turan, önümüzdeki süreçte 2. etap çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, “Çankırı adına önemli bir karar aldık, şimdi yapacağımız konutlar Çankırı’nın yerel mimarisinden esinlenecek. Önümüzdeki süreçte dikey değil, yatay mimariye ağırlık vereceğiz. Çankırı’yı yöresel ve yerel mimarinin uygulanmasında örnek bir il olarak göstereceğiz” dedi. (Ankara Son Söz/AA)

Previous Samsun inşaat 2015 fuarı
Sonraki ​Ankara elektrik kesintisi 28 Mart 2015

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Taraklı TOKİ Konutlarının İhalesi Yapıldı

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Taraklı’da konut ihtiyacını gidermek için TOKI tarafından başlatılan çalışmalarda daha önce topladıkları talebe göre konut proje çalışmalarının tamamlandığını ve inşaatlarınyapım ihalesinin yapıldığını açıkladı.

TOKİ Haberleri

Bozüyük 2.Etap TOKİ konutlarına ilk gün 37 başvuru yapıldı

Bozüyük’t Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan 2’nci etap konutları için ilk gün 37 kişi başvuruda bulundu.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ yurt dışında da faaliyet gösterecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, Türkiye’de konut beklentilerinin 10 yıl öncesine göre farklılaştığını belirterek, önümüzdeki dönemde kentlerin geleneklerine uygun farklı tasarımlara ağırlık vereceklerini söyledi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Nevşehir’de yeraltı şehri buldu

Toplu Konut İdaresi, 1500 konut yaptığı bölgede yeraltı şehri buldu.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Rize’de Kentsel Dönüşümle Sel Felaketinin Önüne Geçilecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) deprem ve sel gibi afetlerde, can ve mal kaybına neden olan, kaçak yapılaşmaya karşı uyguladığı kentsel dönüşümü Rize’de hayata geçiriyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Yaşam Alanlarıyla Öne Çıkan Projeler Gerçekleştirecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile iştiraki Emlak Konut GYO tarafından düzenlenen; “7 İklim 7 Bölge Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.