Ergün Turan : Binlerce konutluk yeni projeler hazırlıyoruz

Ergün Turan : Binlerce konutluk yeni projeler hazırlıyoruz

TOKİ Başkanı Turan, Anadolu’nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni yeni yerleşim alanlarını projelendirdiklerini açıkladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Anadolu’nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni projeler hazırladıklarını bildirdi.Turan, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ’nin başta emekliler olmak üzere, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdığını belirtti.Bu çerçevede TOKİ’nin birçok ilde konut satışı gerçekleştirdiğini aktaran Turan, “TOKİ, Malatya’da da 250 liradan başlayan takside dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapacak. Malatya Beydağı’nda 305’i alt gelir grubu, 778’i sosyal konut olmak üzere toplam bin 83 konut satışa çıkarıldı” ifadelerini kullandı.

Başvuruların 26 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında kabul edileceğini aktaran Turan, alt gelir grubu kapsamındaki konutlardan emekliler için yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldığını belirtti. TOKİ’nin kuruluş amacının, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşların konut sahibi yapılması olduğuna dikkati çeken Turan, şunları kaydetti: “Halkımızın konut ihtiyacına kalıcı çözümler üretmek için yürüttüğümüz çalışmalarda büyük bir hamle ile Anadolu’nun birçok kentinde, alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni yeni yerleşim alanlarını projelendiriyoruz. Alt gelir grubu kapsamında satışa sunulan 2+1 niteliğindeki 305 konutun taksit ödemeleri 250 liradan başlıyor.

Konutlar yüzde 12-20 peşinat ve 180-240 ay vade seçenekleri ile satılacak. Toplu konut uygulaması çerçevesinde satışa sunulan 3 +1 niteliğindeki 778 konutun taksit ödemeleri 557 liradan başlıyor. Konutlar, yüzde 1015-25 peşinat ve 120-144-180 ay vade seçenekleri ile satılacak.” Açıklamada, alt gelir grubu çerçevesinde konut almak isteyenlerde aranacak şartlara ilişkin şu bilgiler yer aldı: “TOKİ’den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması, Malatya ili sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor.

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması, hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında yer alıyor. Sosyal konutlarda ise, TOKİ’den konut satın alınmamış ve kredi kullanmamış olmaları, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulüniin bulunmaması, hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi ve başvuru sahiplerinin 18 yaşını doldurmuş olması gibi şartlar aranıyor. Satışa sunulan konutlarla ilgili ayrıntılı bilgiye ‘www.toki.gov.tr’ internet adresinden ulaşılabilecek.” Hürses

Previous Antalya stadyumu 26 Ekim'de açılıyor
Sonraki Babacan Yapı üç yeni projeye başlıyor

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Piri Reis Vadisi projesinde 2.etap başlıyor

Karaman Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı işbirliğinde geçtiğimiz yıl birinci etap çalışmaları başlayan ve hızla devam eden Piri Reis Vadisi Projesi ikinci etap çalışmaları başlıyor.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ’den Gümüşhane’ye 1.248 adet konut

Uzun bir süre kamuoyunun konut talebine sessiz kalan Belediye Başkanı Ercan Çimen, nihayet TOKİ tarafından konut yapılacağını ifade ederek beklentilere karşılık verdi.

TOKİ 0 Yorum

Avanos TOKİ başvuruları uzatıldı

İlçe vatandaşlarının konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik, Avanos Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı “TOKİ” işbirliği çerçevesinde ön talep toplama süreci 3 Haziran 2016 tarihi mesai sonuna kadar uzatıldı.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ’den Doğu ve Güneydoğu’ya 43 bin konut

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki yoğun talebi karşılamak için 43 bin konut inşa edilecek.

TOKİ

Bozüyük 2.Etap TOKİ konutlarına ilk gün 37 başvuru yapıldı

Bozüyük’t Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan 2’nci etap konutları için ilk gün 37 kişi başvuruda bulundu.

TOKİ 0 Yorum

Niğde Çiftlik TOKİ ihalesi yapıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Niğde’nin Çiftlik ilçesinde inşa edilecek konutların ihalesi yapıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.