Ergün Turan : Binlerce konutluk yeni projeler hazırlıyoruz

Ergün Turan : Binlerce konutluk yeni projeler hazırlıyoruz

TOKİ Başkanı Turan, Anadolu’nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni yeni yerleşim alanlarını projelendirdiklerini açıkladı.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Anadolu’nun birçok kentinde alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni projeler hazırladıklarını bildirdi.Turan, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ’nin başta emekliler olmak üzere, dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdığını belirtti.Bu çerçevede TOKİ’nin birçok ilde konut satışı gerçekleştirdiğini aktaran Turan, “TOKİ, Malatya’da da 250 liradan başlayan takside dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapacak. Malatya Beydağı’nda 305’i alt gelir grubu, 778’i sosyal konut olmak üzere toplam bin 83 konut satışa çıkarıldı” ifadelerini kullandı.

Başvuruların 26 Ekim-13 Kasım tarihleri arasında kabul edileceğini aktaran Turan, alt gelir grubu kapsamındaki konutlardan emekliler için yüzde 25 oranında kontenjan ayrıldığını belirtti. TOKİ’nin kuruluş amacının, konuta erişmekte zorlanan dar gelirli vatandaşların konut sahibi yapılması olduğuna dikkati çeken Turan, şunları kaydetti: “Halkımızın konut ihtiyacına kalıcı çözümler üretmek için yürüttüğümüz çalışmalarda büyük bir hamle ile Anadolu’nun birçok kentinde, alt ve orta gelir gruplarına dönük, binlerce konutluk yeni yeni yerleşim alanlarını projelendiriyoruz. Alt gelir grubu kapsamında satışa sunulan 2+1 niteliğindeki 305 konutun taksit ödemeleri 250 liradan başlıyor.

Konutlar yüzde 12-20 peşinat ve 180-240 ay vade seçenekleri ile satılacak. Toplu konut uygulaması çerçevesinde satışa sunulan 3 +1 niteliğindeki 778 konutun taksit ödemeleri 557 liradan başlıyor. Konutlar, yüzde 1015-25 peşinat ve 120-144-180 ay vade seçenekleri ile satılacak.” Açıklamada, alt gelir grubu çerçevesinde konut almak isteyenlerde aranacak şartlara ilişkin şu bilgiler yer aldı: “TOKİ’den konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması, Malatya ili sınırları içinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması gerekiyor.

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması, hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 lira olması ve bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi de aranan şartlar arasında yer alıyor. Sosyal konutlarda ise, TOKİ’den konut satın alınmamış ve kredi kullanmamış olmaları, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulüniin bulunmaması, hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi ve başvuru sahiplerinin 18 yaşını doldurmuş olması gibi şartlar aranıyor. Satışa sunulan konutlarla ilgili ayrıntılı bilgiye ‘www.toki.gov.tr’ internet adresinden ulaşılabilecek.” Hürses

Previous Antalya stadyumu 26 Ekim'de açılıyor
Sonraki Babacan Yapı üç yeni projeye başlıyor

Diğer Yazılar

TOKİ

Manisa Yunusemre TOKİ konutları ihalesi yakında düzenlenecek

Akgedik’te kurulması planlanan TOKİ Projesi’nde ihale aşamasına gelindi.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Niğde Çamardı 2. Etap başvuru 2014

Niğde Çamardı 2. Etap Toplu Konut uygulaması kapsamında 10 adet konut  başvuru önceliğine göre satışa sunuluyor.

TOKİ 0 Yorum

İscehisar’a TOKİ müjdesi

İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik, ilçeye Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılacak olan 407 konut için ihale tarihinin belli olduğunu kaydetti.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Erzurum’da 579 Adet Konut Yaptıracak

Erzurum Palandöken Malmeydanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 1.Etap 579 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı Ve Çevre Düzenlemesi İşi TOKİ tarafında ihale edilecek.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ, Kargı’ya konut yapacak

Kargı İlçesi’nde TOKİ konutları için start verildi ve Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen konuyla ilgili ilk açıklamasını yaptı.

TOKİ 0 Yorum

Diyarbakır’da emekliler konut sahibi oluyor

Diyarbakır’daki emekliler, Başbakanlık Toplu konut İdaresi Başkanlığı’nın, başta emekliler olmak üzere düşük gelirliler için 250 TL taksitle satışa sunduğu konutlara yoğun ilgi gösterdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.