Erbaa, Cumhuriyet Meydanı Projesi İle Güzelleşecek

Tokat’ın Erbaa Belediye Başkanı Ahmet Yenihan, “Cumhuriyet Meydanımızı yeniden düzenliyoruz. Büyüyen ve gelişen Erbaa’nın ihtiyacına cevap verebilecek nitelikte olacak projemize 2014 yılında başlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Başkan Yenihan, Cumhuriyet Meydanı Projesi ile açıklamada bulundu. Yeni proje ile mevcut Cumhuriyet Meydanı’nın doğal yapısını bozmadan, içindeki ağaçlara dokunmadan, daha kullanılabilir hale getireceklerini dile getiren Başkan Yenihan, “Daha işlevsel ve daha modern bir kent meydanı oluşturmayı amaçlıyoruz. Yeni projede sert zemine de dönüşebilen susuz havuzlar, daha kullanışlı oturma ve dinlenme alanları, kent meydanına hakim noktada daha geniş miting, konser vb. alanı, resmi günlerde kullanılmak üzere tören alanı, modern ve dekoratif aydınlatma elemanları ile yeni bir kent meydanı tasarladık. Ayrıca yeni kent meydanımızın altına 350 araç kapasiteli yeraltı otoparkı planlanmış olup, otopark yönetmeliğine uygun, mekanik havalandırma ve yangın sistemi mevcut güvenli bir otopark da yapacağız.” bilgisini verdi. Başkan Yenihan, meydan tamamlandığında, Kongre ve Kültür Merkezi, sokak sağlıklaştırması ve Demirciler Arastası’nın yeniden düzenlenmesi ile Erbaa’nın ülke genelinde çok daha öne çıkmış bir ilçe konumuna geleceğini sözlerine ekledi.(Kırıkhan Olay)

Previous Balıkesir'de 850 Yataklı Kent Hastanesi Yapılıyor
Sonraki Çanakkale'de 400 Yataklı Hastanenin Temeli Atıldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kooperatiflere Uygun Kredi İmkanı Geliyor

Tarımsal amaçlı kooperatiflere düşük faizli yatırım ve işletme kredisi kullandırılmasıyla ilgili olarak genelge Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Tarlabaşı 40 Kat Değerlendi

Tarlabaşı, Kentsel Yenileme Projesi ile birlikte bölgenin en değerli semtlerinden biri oldu. Proje kapsamındaki gayrimenkullerin değeri şimdiden 40 kat arttı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kylie Jenner yeni evine taşındı

Geçtiğimiz günlerde 2014 yılında 2.7 milyon dolara aldığı evini 4 milyon dolara satılığa çıkaran Kylie Jenner, yeni evine taşındı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeşilbayır, Kıbrıs’a Bağlanıyor

Ankara Mamak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri,

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle 42696 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Yenimahalle ilçesi 42696 ada 1 nolu imar parseline ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı revizyonları 21 Ocak 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkler Cannes’da Onur Çadırı Kuracak

Fransa’nın Cannes kentinde düzenlenecek Mipim fuarında Türkiye bu yıl da onur ülkesi…

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.