Enerji verimli binalar tasarımcısını arıyor

Enerji verimli binalar tasarımcısını arıyor

Son zamanlarda enerji verimliliğini artıracak olan yeşil binalar üzerine çalışmalarına hız veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şimdi de “Enerji Verimli Bina Tasarım” yarışması düzenliyor.

Yarışmayı kazanacak olan birinci takım ise ödül olarak yurt dışında eğitim görmeye hak kazanacak.
Türkiye’de binalarda eğitim verimliliğinin artırılmasına katkı sağlaması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından üniversitelerin ilgili alanlarında okuyan öğrenciler için bir yarışma düzenlendi.

Yarışma, yüksek enerji verimliliği standartlarını yansıtan yeni konut tasarımı ve mevcut bir kamu binasının birincil enerji tüketiminde en az yüzde 30 azalma sağlayacak şekilde enerji verimliliği tadilatı olmak üzere iki kategoride yapılacak.

Yarışmaya, Türkiye Üniversitelerinin Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrenimi gören T.C. vatandaşı veya yabancı uyruklu lisans ve/veya yüksek lisans öğrencileri katılabilir.

Yarışma için son kayıt tarihi 15 Ekim 2016, projelerin gönderilmesi içinde son tarih 06 Ocak 2017 olarak belirlendi. Yarışma hakkında detaylı bilgiye http://beva.csb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Previous Rotamavi'de 239 bin TL’den başlayan fiyatlarla
Sonraki Dumankaya'dan TMSF açıklaması

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

CNR Emlak Fuarı’na Yaşayan İstanbul maketi damga vuracak

Sektör devlerini buluşturan CNR Emlak Fuarı’na İTO’nun “Yaşayan İstanbul” maketi damga vuracak

Etkinlikler 0 Yorum

8.Kıyı Mühendisliği Sempozyumu

İstanbul İnşaat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen sempozyum, 7- 8- 9, Kasım 2014 tarihlerin İTÜ Maçka Kampüsü ,İşletme Fakültesi C Amfisinde gerçekleşecek.

Etkinlikler 0 Yorum

IŞIKSEM site yöneticiliği sertifika programı

Günümüzde gayrimenkul sektöründeki büyümeye paralel olarak site sayısında ciddi bir artış yaşanıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

İSMOB’ta ofis markaları da görücüye çıkıyor

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)’in önderliğinde, 12 – 17 Ocak 2016 tarihleri arasında yeni adresi TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İSMOB) bu yıl; Nurus, Tuna,

Etkinlikler 0 Yorum

TÜSİAV Verimlilik Platformu ödülleri sahiplerini buldu

Holiday Inn Otel’de gerçekleştirilen geceye, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk,

Etkinlikler 0 Yorum

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.