Enerji verimli binalar tasarımcısını arıyor

Enerji verimli binalar tasarımcısını arıyor

Son zamanlarda enerji verimliliğini artıracak olan yeşil binalar üzerine çalışmalarına hız veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şimdi de “Enerji Verimli Bina Tasarım” yarışması düzenliyor.

Yarışmayı kazanacak olan birinci takım ise ödül olarak yurt dışında eğitim görmeye hak kazanacak.
Türkiye’de binalarda eğitim verimliliğinin artırılmasına katkı sağlaması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından üniversitelerin ilgili alanlarında okuyan öğrenciler için bir yarışma düzenlendi.

Yarışma, yüksek enerji verimliliği standartlarını yansıtan yeni konut tasarımı ve mevcut bir kamu binasının birincil enerji tüketiminde en az yüzde 30 azalma sağlayacak şekilde enerji verimliliği tadilatı olmak üzere iki kategoride yapılacak.

Yarışmaya, Türkiye Üniversitelerinin Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrenimi gören T.C. vatandaşı veya yabancı uyruklu lisans ve/veya yüksek lisans öğrencileri katılabilir.

Yarışma için son kayıt tarihi 15 Ekim 2016, projelerin gönderilmesi içinde son tarih 06 Ocak 2017 olarak belirlendi. Yarışma hakkında detaylı bilgiye http://beva.csb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Previous Rotamavi'de 239 bin TL’den başlayan fiyatlarla
Sonraki Dumankaya'dan TMSF açıklaması

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

İSMOB’ta ofis markaları da görücüye çıkıyor

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)’in önderliğinde, 12 – 17 Ocak 2016 tarihleri arasında yeni adresi TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan İstanbul Mobilya Fuarı’nda (İSMOB) bu yıl; Nurus, Tuna,

Etkinlikler 0 Yorum

Ankara Marka Festivali marka isimleri ağırladı

Ankara Ticaret Odasının (AID) Ankara’yı ‘marka kent’ hedefine bir adım daha yaklaştırmak ve Başkent’ten küresel markaların çıkmasını teşvik etmek amacıyla düzenlediği Ankara Marka Festivali (AMF) ilk gününde, marka isimleri ağırladı.

Etkinlikler 0 Yorum

21. Yapı Fuarı TURKEYBUILD İzmir 5 –8 Kasım’da

Türk yapı sektörü Ege ve Akdeniz Bölgesi’nin en büyük buluşmasında İzmir’de bir araya geliyor

Etkinlikler

MOSDER Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması başvuru

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), bu yıl 11.sini düzenlediği Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile geleceğin tasarımcılarını arıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Marka Şehirler Zirvesi için son üç gün

7 Nisan 2016 tarihinde CVK Park Bosphorus Hotel’de kapılarını açacak olan Marka Şehirler Zirvesi,   marka şehirlerimizin Türkiye ekonomisine katkısını arttırmak amacı ile yüksek bir katılım ile gerçekleşecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Eximbank Ankara’da taşınmaz satıyor

Türk Eximbank’a ait Batıkent ve Çankaya’da bulunan 19 taşınmaz, 15 Ekim’de Eskidji Müzayedecilik tarafından satılacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.