Emlak’ın yeni rekoru Ankara’dan

Emlak’ın yeni rekoru Ankara’dan

Emlak Konut GYO’nun “rekor” fiyatlı ihalelerine yenisi eklendi.

Ankara Yenimahalle ihalesine, 1 milyar 258 milyon 365 bin liralık teklif geldi. İpi Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat ve Çiftay İnşaat ortaklığı göğüsledi Emlak konut GYO, İstanbul’dan sonra Ankara’daki ihalelerinde de rekora imza attı. İstanbul’a rakip şehirler ve projelerle, başta Ankara olmak üzere Anadolu’nun tüm illerine girme hedefi olan emlak Konut GYO, bu kapsamda “Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesinin ikinci oturumunu gerçekleştirdi.

Oturumda en yüksek teklif, 1 milyar 258 milyon 365 bin lira ile Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat – Çiftay İnşaat İş Ortaklığı’ndan geldi. Emlak Konut GYO’dan yapılan açıklamada ortaklığın, 4 milyar 194 milyon 550 bin lira ile arsa satışı karşılığı toplam satış geliri için de rekor denebilecek en yüksek teklifi verdiği belirtildi.

Daha önce Emlak Konut GYO’nun, İstanbul İstinye’deki 158 dönüm arsası için Tahincioğlu Gayrimenkul – Tahincioğlu Yapı – Nida İnşaat İş Ortaklığı, satış toplam geliri olarak 3 milyar 672 milyon vermişti. İstanbul Seyrantepe’de, Türk Telekom Arena’nın yanında bulunan 36.7 dönümlük arazi içinse yine rekor teklif alınmıştı.

Gayrimenkul sektörünün önde gelen 26 firmasının yarıştığı söz konusu ihalede en yüksek teklifi, 1 milyar 300 milyon liralık toplam satış geliri ile Gül İnşaat Proje ve Gül İnşaat iş ortaklığı vermişti.Ayyıldız Gazetesi

Previous Ankara'da imar revizyon planları masaya yatırıldı
Sonraki Mahmut Çelikcan : Kışla 2.Etap gerçek kentsel dönüşüm

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Kent İncek’ten bir kişi tam 14 daire aldı

Birbiri ardına hayata geçirilen konut projeleri, zaman zaman arz fazlalığı nedeniyle ciddi anlamda satış sorunu yaşayabiliyor. Ancak her ortamda öne çıkan ‘doğru projeler’ alıcının dikkatini çekerek, yolunda sıkıntısız ilerliyor.

Ankara 0 Yorum

Allora Beytepe’de su yalıtımı teknolojisi kullanıldı

Ankara Beytepe’de inşa edilen Allora Beytepe konut projesinde su yalıtımı teknolojisi kullanıldı. Binaların ömürlerini ve dayanıklılığını etkileyen en önemli unsurların başında gelen su yalıtımı, bilinçli inşaatçılar sayesinde yeni inşa edilen

Ankara 0 Yorum

Kuzu Effect ve Kumru Ankara Ankara’da dev yatırım

Kuzu Effect ve Kumru Ankara Ankara’nın en iddialı iki projesi

Ankara 0 Yorum

Mahall Ankara Ofis

Ayrıcalıklı Yaşam alanı Mahall Ankara’da yer almak istermisiniz…

Ankara 0 Yorum

Bekaş İnşaat Ankara’da konut üretecek

Bekaş İnşaat, son 5 yıl içinde Türkiye inşaat sektörü liderliğinde İstanbul’u zorlayan Ankara’da, konforu öne çıkaran sıra dışı projeleriyle çok iddialı bir başlangıca hazırlanıyor

Ankara 0 Yorum

Emlak Konut Çayyolu arsası YP İnşaat’a teslim edildi

Ankara Çankaya Çayyolu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi Yer Teslimi, YP İnşaat A.Ş.’ye 19 Ekim tarihinde gerçekleşti.