Emlak’ın yeni rekoru Ankara’dan

Emlak’ın yeni rekoru Ankara’dan

Emlak Konut GYO’nun “rekor” fiyatlı ihalelerine yenisi eklendi.

Ankara Yenimahalle ihalesine, 1 milyar 258 milyon 365 bin liralık teklif geldi. İpi Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat ve Çiftay İnşaat ortaklığı göğüsledi Emlak konut GYO, İstanbul’dan sonra Ankara’daki ihalelerinde de rekora imza attı. İstanbul’a rakip şehirler ve projelerle, başta Ankara olmak üzere Anadolu’nun tüm illerine girme hedefi olan emlak Konut GYO, bu kapsamda “Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi” ihalesinin ikinci oturumunu gerçekleştirdi.

Oturumda en yüksek teklif, 1 milyar 258 milyon 365 bin lira ile Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnşaat – Çiftay İnşaat İş Ortaklığı’ndan geldi. Emlak Konut GYO’dan yapılan açıklamada ortaklığın, 4 milyar 194 milyon 550 bin lira ile arsa satışı karşılığı toplam satış geliri için de rekor denebilecek en yüksek teklifi verdiği belirtildi.

Daha önce Emlak Konut GYO’nun, İstanbul İstinye’deki 158 dönüm arsası için Tahincioğlu Gayrimenkul – Tahincioğlu Yapı – Nida İnşaat İş Ortaklığı, satış toplam geliri olarak 3 milyar 672 milyon vermişti. İstanbul Seyrantepe’de, Türk Telekom Arena’nın yanında bulunan 36.7 dönümlük arazi içinse yine rekor teklif alınmıştı.

Gayrimenkul sektörünün önde gelen 26 firmasının yarıştığı söz konusu ihalede en yüksek teklifi, 1 milyar 300 milyon liralık toplam satış geliri ile Gül İnşaat Proje ve Gül İnşaat iş ortaklığı vermişti.Ayyıldız Gazetesi

Previous Ankara'da imar revizyon planları masaya yatırıldı
Sonraki Mahmut Çelikcan : Kışla 2.Etap gerçek kentsel dönüşüm

Diğer Yazılar

Ankara 0 Yorum

Ankara,“yüksek kat” kabuğunu halen kıramadı

Başkent Ankara, geleneksel konut algısını yıktı. Önceden binalar en fazla 4-5 kattan oluşurken, modern yapılaşmayla yükseklikler neredeyse 50 kata kadar ulaşmış durumda.

Ankara

Zirveden Göksu teslim tarihi

Zirveden Göksu teslim tarihi bilgisi haberimizin devamında yer alıyor.

Ankara 0 Yorum

Doğapark Premium projesi

Doğapark Premium Ankara Bağlıca’da Pozitif Roi İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Ankara 0 Yorum

Ankara’da Etlik bölgesi değerleniyor

Kısa bir şiire içinde daire fiyatlarına Güneşli  Gayrimenkul’den Orkun Güneşli, “5u an 2015’teki seçimler, piyasadaki çalkantılar, sınırdaki olumsuz olaylar, terör gibi nedenlerle istedikleri satış rakamlarım yakalayamayan müteahhitler son 1,5 2

Ankara 0 Yorum

İncek Loft 700. satışa ulaştı

Loft markasını Ankara’ya taşıyan Akfen İnşaat, İncek Loft projesinde 700. satış rakamına ulaştı.

Ankara 0 Yorum

MESA Ankara’da 2 yeni konut projesi hayata geçirecek

MESA Ankara’da değeri 970 milyon lirayı bulan 2yeni konut  projesi hayata geçirecek.