Emlakçılara müjde var

Emlakçılara müjde var

Türkiye’de konut alan yabancılara vatandaşlık verilmesi önerisinde bulunan Bakan Zeybekçi’nin bu teklifi emlak ve inşaat sektörü temsilcilerini mutlu etti. Yabancıya 45 bin mülk satışının yapıldığı ve yaklaşık 20 bin yerleşik yabancının yaşadığı Alanya’da bu sözler sevinç yarattı Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’de konut alan yabancılara vatandaşlık verilmesi önerisini tekrarlayarak, “Türkiye’de yaşamak hayalı varsa gelsin. Vatandaşlık verelim” dedi. Zeybekci, yabancılara vatandaşlık verirken 500 bin veya 1 milyon dolar gibi alt sınır getirilebileceğim belirtti. Bakan Zeybekci daha önce de konuyla ilgili olarak “Kim T.C yazan tapu alıyorsa, o vatandaşımızdır” demişti.

Önceki gün Adana İnovasyon Konferansı’m takıp eden gazetecilerle bir sohbet toplantısı düzenleyen Zeybekci, Türkiye’den konut alan yabancılara vatandaşlık verilmesi önerisini tekrar gündeme getirdi.

Zeybekci, “Ortalama yüzde 5’in üzerinde büyümek zorunda olan bir ülke kendi ıç tasarruflarıyla bunu yetiştiremez. Doğrudan yabancı yatırımcı girişinden ziyade Türkiye’ye yatırımcı getirmeliyiz. Yeni zengin Türkler yaratmamız gerekiyor” dedi.

Türkiye’de alınan konutun 4—5 milyar dolar değerinde olduğunu belirten Zeybekci, “Bunu 10 milyar dolara çıkaralım” şeklinde konuştu. “Türkiye’de yaşamak hayalı varsa gelsin. Vatandaşlık verdim” diyen Zeybekci, Bu uygulamanın birçok ülkede olduğunu söyledi. Zeybekci, 500 bin veya 1 milyon dolar gibi alt sınırlar olabileceğini de belirtti.

Bilindiği üzere Alanya’da inşaat ve emlak sektörü 7 Haziran Genel Seçimlerinin ardından duraklama dönemine girdi. 1 Kasım seçimleriyle nefes alan sektör toparlanacağının sinyallerini vermişti. Son olarak Bakan Zeybekci’nin açıklarları ise, “Bu uygulama Alanya’yı uçurur” yorumlarına neden oldu. Açıklama, sektör temsilcilerini heyecanlandırdı.Alanya Postası

Previous Emlak vergisinde son 20 gün
Sonraki Vav Yapı'nın hedefi lider marka olmak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Müteahhit ne kadar güçlüyse şehir de o kadar güçlü olur

İnegöl Müteahhitler Derneği (İMDER) tarafından düzenlenen dayanışma gecesi, geçtiğimiz gün icra edildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Balıkesir’de Arsa Maliyetleri Yüksek

BASIAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Ümit Baysa, Balıkesir’de bina inşaatı mafiyet endeksinin, bir önceki çeyreğe göre % 5,8 bir önceki yılın aynı çeyreğine göre ıse% 11,3 arttığını

Güncel Haberler 0 Yorum

Modern Bir Cami Tasarımı Deva Ulu Cami

Yüksek mimar Nermin Özkök imzalı Deva Ulu Cami, ululuk ve arınma duygusunu veren mimari detaylarıyla simgesel bir yapı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakü’nün En Büyük Oteli İstanbul’da Görücüye Çıktı

Dünyanın ikinci Dubai’si olmayı hedefleyen Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, 1 milyar dolar yatırım ile devreye giren Fairmont Bakü Otel’in tanıtımı İstanbul Swissotel’de yapıldı.  Düzenlenen toplantıda, Fairmont Bakü Genel Müdürü Adrian Ellis

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut seçiminin püf noktaları

Areon Yapı Başkanı Süha Yılmaz, Dünya Konut Günü’nde konut alıcılarına ışık tuttu

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 7 Mart 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 7 Mart 2015 tarihinde Ankara Çankaya ve Keçiören ilçelerinde elektrik kesintisi uygalanacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.