Emlak Konut GYO Kayabaşı ihalesinde fiyat düştü

Emlak Konut GYO Kayabaşı ihalesinde fiyat düştü

İhalesi daha önce yapılan ancak çok yüksek rakamın ortaya çıkması nedeniyle Emlak Konut GYO tarafından iptal edilen Başakşehir Kayabaşı 5. Etap arsasının ihalesi dün yeniden yapıldı. Toplamda 12 teklif gelen ihalede satış toplam geliri olarak en yüksek teklif Tahincioğlu Gayrimenkul-Nida İnşaat’tan geldi. Şirket 103 bin metrekare arsada satış toplam geliri olarak 800 milyon lira, Emlak Konut’a da 160 milyon lira önerdi. Emlak Konut’a en yüksek teklif ise İpekar İnşaat, Altınok İnşaat ve Çinkom Çinko ortaklığından geldi. Satış toplam geliri olarak 670 milyon lira öneren ortaklar Emlak Konut’a ise 221 milyon 100 bin lira teklif etti.

Aynı arsa için iptal olan ilk ihaleyi 1 milyar 32 müyon lira toplam satış geliri teklifi ile Yoldızlar-HKM ortaklığı kazanmıştı. Emlak Konut’a 475 nülyon 752 bin lira teklif sunan ortaklar yeni ihaleye katılmadı. Emlak Konut ihaleyi ev fiyatlarının yükseleceği endişesiyle iptal etmişti.(Hürriyet)

Previous Ahmet Temeltaş Türkiye gayrimenkul sektörünü değerlendirdi
Sonraki Samsun'a Bilim Merkezi ve Planetaryum inşa edilecek

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Araplara konutu yok satıyoruz 2016’da rekor kırarız

Türkiye geçirdiği 2 seçim ve Batı kaynaklı ekonomik durgunluğa rağmen siyası istikrarı ile gayrimenkul satışında rekor kırmaya hazırlanıyor.

Firma Haberleri

Show Realty Türkiye’de büyümeye başladı

Profesyonel Emlak Hizmeti veren Show Realty Türkiye’de büyümeye başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Körfez Yatırımcıları İstanbul’da Buluşacak

Körfez sermayesinin uluslararası yatırım fonları ve yatırımcıları Uluslararası Yatırım Zirvesi’nde (International Investment Summit) bir araya gelecek.

Firma Haberleri 0 Yorum

Keten inşaat İstanbul’da 20 projeyi hayata geçiriyor

İstanbul’un lüks semtlerinde yatırım değeri 300 milyon doları bulan 20’ye yakın konut projesini yürüten Keten İnşaat, bu yıl içinde 6 projeyi teslim edecek.

Firma Haberleri

Bien Seramik “Organic” banyo serisini tanıttı

Bien Seramik tasarım dünyasında son derece prestijli ‘’Red Dot Design Award” ve “A’Design Awards”ı ‘’Organic serisi’’ ile aldı. Bien, ‘’Organic’’ serisinin lansmanını 15 Nisan Çarşamba akşamı The Seed’de gerçekleştirdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Dövizini boz gayrimenkule yatır

Türkiye ekonomisinin kritik süreçten geçtiği bugünlerde döviz kurundaki artışı frenlemek için bir öneri de gayrimenkul uzmanlarından geldi.