Emaar Properties’in net karı ilk 9 ayda 830 milyon dolara ulaştı

Emaar Properties’in net karı ilk 9 ayda 830 milyon dolara ulaştı

Dünyanın en büyük gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Emaar Properties, konutun yanı sıra alışveriş merkezi geliştirme, perakende,turizm ve eğlence sektörlerinde gösterdiği kesintisiz yüksek performans sayesinde 2015’in ilk 9 ayında kârını 830 milyon dolara yükseltti.

Dünyanın en büyük gayrimenkul geliştirme şirketleri arasında yer alan Emaar Properties, net kârının 2015’in ilk 9 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artarak, 830 milyon dolara ulaştığını açıkladı.
2015’in ilk 9 ayında gelirlerini de, geçen yılın aynı dönemindeki 2,148 milyar dolar seviyesinden yüzde 25 artışla 2,681 milyar dolara yükselten Emaar dikkat çekici bir büyüme kaydetti.

Emaar’ın; perakende, alışveriş merkezleri, turizm ve eğlence sektörlerindeki faaliyetlerinden elde ettiği gelirler ise 1.142 milyar dolarla şirketin 2015 ilk 9 aylık toplam gelirinin %43’ünü oluşturuyor. Dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu olan The Dubai Mall’un da aralarında bulunduğu Emaar’ın geliştirdiği alışveriş merkezleri ilk 9 ayda ulaştığı 90 milyonu aşkın ziyaretçi sayısıyla geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ziyaretçi oranında %11’lik bir artış sergiliyor.

Şirket, Türkiye’nin de içinde bulunduğu uluslararası pazarlarda geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %21’lik bir gelir artışı sağlayarak uluslararası alanda da gücünü ortaya koyuyor.

Turizm, eğlence ve konaklama sektöründe de büyümeyi sürdüren Emaar, The Address Hotels + Resorts ve Vida Hotels and Resorts markalarıyla Türkiye’nin de aralarında bulunduğu uluslararası pazarlarda yatırımlarına devam ediyor.
Emaar Properties Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Alabbar, “Emaar’ın güçlü performansı, hem Dubai, hem de uluslararası pazarlarda yapı kalitesi ve hizmet mükemmelliğinde en yüksek standardı yakalamaya odaklanarak,birinci sınıf projeler geliştirme stratejimizin başarısını ortaya koyuyor. Paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı taahhüt ediyoruz. Güçlü sürekli gelir kaynaklarımız ve uluslararası operasyonlarımız, farklı sektörlerdeki faaliyetlerimizle bizi güçlü finansal temellere sahip bir kuruluş olarak konumlandırıyor” diyerek Emaar olarak 2015 yılını pozitif sonuçlar ve büyümeyle kapatacaklarını açıkladı.

Emaar Türkiye
Emaar Properties PJSC’nin ülke iştiraki olan Emaar Türkiye İstanbul’daki ofisini Haziran 2006’da açtı. Dünyanın öncü gayrimenkul şirketlerinden biri olarak, son derece iddialı bir proje olan Toskana Vadisi projesiyle Türkiye pazarına adım atan firma böylelikle Türkiye’deki ilk entegre yaşam alanı olarak tasarlanan Toskana Vadisi’ni geliştirdi. İlk 2 etabı sahiplerine teslim edilen Toskana Vadisi’nde yaşam 2009 yılında başladı. Tek katlı villa konseptiyle inşa edilmeye başlanan Toskana Vadisi 3. Faz ise 2015 yılının üçüncü çeyreğinde sakinleriyle buluşuyor..
Emaar’ın Türkiye’deki ikinci projesi olan Emaar Square projesi ise Çamlıca’da yer alıyor. 66 bin metrekare arazi üzerinde geliştirilen Emaar Square’de yaklaşık 1000 konut ve 48 bin metrekare ofis alanı, 5 yıldızlı The Address Otel, AVM, su altı hayvanat bahçesi, oyun ve eğlence merkezleri bulunuyor.
Emaar Türkiye pazarında uzun soluklu ve yüksek katma değerli bir şirket olmayı hedefleyerek, bundan sonraki yatırımlarına konutun yanı sıra turizm ve eğlence, alışveriş merkezi geliştirme, perakende ve ticari kiralama sektörlerinde devam ederek ürettiği tüm yaşam projelerinde mükemmelliği hedefliyor.
www.emaar.com.tr

Emaar Properties:

Emaar Properties, Dubai Borsası’na kote; Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya gibi gelişmekte olan l piyasalarda önemli yere sahip, dünya çapında bir gayrimenkul geliştirme şirketidir. Emaar; gayrimenkul geliştirmenin yanı sıra turizm ve eğlence, otel ve tatil köyleri, alışveriş merkezleri, perakende, ticari kiralama ve teknoloji, sektörlerinde de faaliyetlerini sürdürmektedir. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu The Dubai Mall Emaar’ın lokomotif projelerinden bazılarıdır. Emaar, imza attığı Burj Khalfa, At.mosphere Restaurant, The Dubai Mall ve Dubai Akvaryumu ve Su Altı Hayvanat Bahçesi projeleri ile 5 Guiness Dünya Rekoru’nu elinde bulundurmaktadır.
www.emaar.com

Previous Dünya Çatıcıları buluştu
Sonraki 3.İklimlendirme Konferansı 26 Kasım'da düzenlenecek

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

İki Design Group İngiltere’den Ödül Aldı

Sheraton’u tasarladı İngiltere’den ödül aldı Sema Eser Özsaruhan ve Murat Kader’in kurucusu olduğu iki design group mimarlık şirketi, Adana’da tasarladığı Sheraton Oteli’yle International Hotel & Propeıty Awards’da “200 Oda Üzeri”

Firma Haberleri 0 Yorum

Atakule, MAPIC fuarında Ankara’yı temsil edecek

Türkiye’nin ikinci, Ankara’nın ilk alış veriş merkezi olan Atakule, Atakule GYO tarafından 200 milyon TL’ye yenileniyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yeni Trend Yeşil Tadilat

SOYAK Holding CEO’su Dr. M. Emre Çamlıbel, Yapı-Endüstri Merkezi nde düzenlenen Ekodesign Konferansı’ na moderatör olarak katıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Rönesans Karma Projesinde TeknoVinç Rönesans GYO iş birliği

POTAIN kule vinçlerin ve STROS dış cephe malzeme ve personel asansörlerinin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 30 yıldır yürütmekte olan TeknoVinç, Maltepe’de yükselen Rönesans Karma Projesi inşaatında, 4’ü farklı

Firma Haberleri 0 Yorum

Çimento Zammı İnşaat Sektörünü Yavaşlatıyor

Denizli İnşaat Müteahhitleri Derneği (DEİM) Başkanı Fehmi Demirten, çimentoya gelen yüzde 30’luk zam inşaat sektörünü durdurma noktasına getirdiğini biran evvel fiyatların makul seviyelere çekilmesini istediklerini söyledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkul sektörü boyut değiştiriyor

Gayrimenkul sektörü son yıllarda en çok kazanç sağlayan 3 sektörden biri olarak karşımıza çıkıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.