Emaar Properties’in net karı ilk 9 ayda 830 milyon dolara ulaştı

Emaar Properties’in net karı ilk 9 ayda 830 milyon dolara ulaştı

Dünyanın en büyük gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Emaar Properties, konutun yanı sıra alışveriş merkezi geliştirme, perakende,turizm ve eğlence sektörlerinde gösterdiği kesintisiz yüksek performans sayesinde 2015’in ilk 9 ayında kârını 830 milyon dolara yükseltti.

Dünyanın en büyük gayrimenkul geliştirme şirketleri arasında yer alan Emaar Properties, net kârının 2015’in ilk 9 ayında geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artarak, 830 milyon dolara ulaştığını açıkladı.
2015’in ilk 9 ayında gelirlerini de, geçen yılın aynı dönemindeki 2,148 milyar dolar seviyesinden yüzde 25 artışla 2,681 milyar dolara yükselten Emaar dikkat çekici bir büyüme kaydetti.

Emaar’ın; perakende, alışveriş merkezleri, turizm ve eğlence sektörlerindeki faaliyetlerinden elde ettiği gelirler ise 1.142 milyar dolarla şirketin 2015 ilk 9 aylık toplam gelirinin %43’ünü oluşturuyor. Dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu olan The Dubai Mall’un da aralarında bulunduğu Emaar’ın geliştirdiği alışveriş merkezleri ilk 9 ayda ulaştığı 90 milyonu aşkın ziyaretçi sayısıyla geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ziyaretçi oranında %11’lik bir artış sergiliyor.

Şirket, Türkiye’nin de içinde bulunduğu uluslararası pazarlarda geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %21’lik bir gelir artışı sağlayarak uluslararası alanda da gücünü ortaya koyuyor.

Turizm, eğlence ve konaklama sektöründe de büyümeyi sürdüren Emaar, The Address Hotels + Resorts ve Vida Hotels and Resorts markalarıyla Türkiye’nin de aralarında bulunduğu uluslararası pazarlarda yatırımlarına devam ediyor.
Emaar Properties Yönetim Kurulu Başkanı Mohamed Alabbar, “Emaar’ın güçlü performansı, hem Dubai, hem de uluslararası pazarlarda yapı kalitesi ve hizmet mükemmelliğinde en yüksek standardı yakalamaya odaklanarak,birinci sınıf projeler geliştirme stratejimizin başarısını ortaya koyuyor. Paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratmayı taahhüt ediyoruz. Güçlü sürekli gelir kaynaklarımız ve uluslararası operasyonlarımız, farklı sektörlerdeki faaliyetlerimizle bizi güçlü finansal temellere sahip bir kuruluş olarak konumlandırıyor” diyerek Emaar olarak 2015 yılını pozitif sonuçlar ve büyümeyle kapatacaklarını açıkladı.

Emaar Türkiye
Emaar Properties PJSC’nin ülke iştiraki olan Emaar Türkiye İstanbul’daki ofisini Haziran 2006’da açtı. Dünyanın öncü gayrimenkul şirketlerinden biri olarak, son derece iddialı bir proje olan Toskana Vadisi projesiyle Türkiye pazarına adım atan firma böylelikle Türkiye’deki ilk entegre yaşam alanı olarak tasarlanan Toskana Vadisi’ni geliştirdi. İlk 2 etabı sahiplerine teslim edilen Toskana Vadisi’nde yaşam 2009 yılında başladı. Tek katlı villa konseptiyle inşa edilmeye başlanan Toskana Vadisi 3. Faz ise 2015 yılının üçüncü çeyreğinde sakinleriyle buluşuyor..
Emaar’ın Türkiye’deki ikinci projesi olan Emaar Square projesi ise Çamlıca’da yer alıyor. 66 bin metrekare arazi üzerinde geliştirilen Emaar Square’de yaklaşık 1000 konut ve 48 bin metrekare ofis alanı, 5 yıldızlı The Address Otel, AVM, su altı hayvanat bahçesi, oyun ve eğlence merkezleri bulunuyor.
Emaar Türkiye pazarında uzun soluklu ve yüksek katma değerli bir şirket olmayı hedefleyerek, bundan sonraki yatırımlarına konutun yanı sıra turizm ve eğlence, alışveriş merkezi geliştirme, perakende ve ticari kiralama sektörlerinde devam ederek ürettiği tüm yaşam projelerinde mükemmelliği hedefliyor.
www.emaar.com.tr

Emaar Properties:

Emaar Properties, Dubai Borsası’na kote; Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Asya gibi gelişmekte olan l piyasalarda önemli yere sahip, dünya çapında bir gayrimenkul geliştirme şirketidir. Emaar; gayrimenkul geliştirmenin yanı sıra turizm ve eğlence, otel ve tatil köyleri, alışveriş merkezleri, perakende, ticari kiralama ve teknoloji, sektörlerinde de faaliyetlerini sürdürmektedir. Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ve dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence destinasyonu The Dubai Mall Emaar’ın lokomotif projelerinden bazılarıdır. Emaar, imza attığı Burj Khalfa, At.mosphere Restaurant, The Dubai Mall ve Dubai Akvaryumu ve Su Altı Hayvanat Bahçesi projeleri ile 5 Guiness Dünya Rekoru’nu elinde bulundurmaktadır.
www.emaar.com

Previous Dünya Çatıcıları buluştu
Sonraki 3.İklimlendirme Konferansı 26 Kasım'da düzenlenecek

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

İstanbul’lular İzmir’den Ev Alıyor

Gözde Grup Myvia serisine yeni bir halka ekledi. Myvia 414 konutlarına İzmirli yatırımcının yanı sıra İstanbullu yatırımcıların da ilgisi yoğun oldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

ICONOVA Konutlarının Basın Lansmanı Yapıldı

Gaziantep’te aylardır merakla beklenen ICONOVA konutlarının basın lansmanı yapıldı.

Firma Haberleri

Bişehir projesiyle beş yıldızlı hayat

Bu güne kadar gerçekleştirdiği projelerle hep insan odaklı eserler ortaya koyan Tordemir, şimdi de Mimarsinan’da bulunan Gül konaklarının yanında yaptığı BİŞEHİR projesiyle dikkat çekiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Vefa Holding yurtdışında yeni ortaklıklar hedefliyor

Dünyaya ön üretim yapı sistemlerinde entegre çözümler sunan Vefa, ihracatta hedef büyüttü.

Firma Haberleri 0 Yorum

Prefabrik Yapı A.Ş., Türkmenistan’da 48 villa inşa etti

Türkmenistan’ın Avaza Bölgesinde yer alan Ak Yelken tesislerindeki 48 villanın yapımını Hekim Holding şirketlerinden Prefabrik Yapı AŞ üstlendi.

Firma Haberleri

TANAP projesi hangi aşamada ?

Azerbaycan’da 2015 Avrupa Oyunları’nın muhteşem açılış törenin gerçekleştirildiği Olimpiyat Stadı’nı çok kısa zamanda inşa eden Tekfen İnşaat, şimdi de Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) borularını bağlamaya başlayacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.