Ekobord, Çevre Dostu Ürünleriyle Dikkat Çekiyor

Ekobord, Çevre Dostu Ürünleriyle Dikkat Çekiyor

Vefa’nın yeni markası Ekobord, sektörde iddialı. Dış cephelerden iç mekânlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan lif takviyeli yeni nesil fibercement levhalar üreten Ekobord, üretimini Bilecik’teki fabrikasında son sistem hatlarda gerçekleştiriyor.

Vefa’nın yeni markası Ekobord, sektöre iddialı bir giriş yaptı. Yeni nesil fibercement levhalar üreten Ekobord, sunduğu çevreci ve geniş kullanım alanına sahip ürünleri ile dikkat çekiyor.

Bilecik’teki fabrikasında insan ve doğaya tamamıyla dost, montajı kolay, yüksek mukavemete sahip ve estetik fibercement yeni nesil levhalar üreten Ekobord, üretimlerinde en son teknolojiyi kullanıyor.

Ekobord’un bu yıl başından itibaren seri üretime başladığını belirten Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, fibercement levhaların üretildiği Bilecik’teki tesislerinin tam kapasite ile üretime devam ettiğini söyledi. Ekobord fibercement levhaların, Vefa markalarının sunduğu ürün ve hizmetler arasında çok önemli bir yeri olan ön üretimli yapılarda kullanılan en temel malzemelerden biri olduğunun altını çizen Koçyiğit, “Ürettiğimiz yapılarda kullandığımız ana malzemelerden biri olan levhayı artık kendi tesislerimizde üretiyoruz” dedi.

Entegrasyonun bir parçası

Ekobord ile birlikte ön üretimli yapılarda sundukları entegre üretim çözümlerinde daha güçlü hale geldiklerini belirten Turan Koçyiğit, böylece hem daha hızlı hem de daha bol seçenekli çözümler sunduklarını kaydetti.  Koçyiğit, “Ayrıca daha kaliteli ve daha estetik çözümleri fiyat avantajımızı kullanarak daha ekonomik sunabiliyoruz. Bu sayede pazarda önemli bir rekabet avantajı sağladık” dedi. Ekobord üretim tesisinde ürünler ile ilgili bütün teknik ve fiziksel özelliklerin testlerinin yapılabileceği bir laboratuvarın da kurulduğunu ifade eden Turan Koçyiğit, laboratuvarda ayrıca prototip ürünlerin üretiminin bile gerçekleştirilebildiğini vurguladı.

Fibercement levha üretim hattına eklenen kesme hattı sayesinde standart üretim ebatlarının yanında özel ebatlı ürünler de üretilebildiklerini dile getiren Turan Koçyiğit, levha üretim hattı ile ilgili de şu bilgileri verdi: “Üretim hattı toplam 300 metrelik bir uzunluğa sahip. Üretim mikser ve serme hatlarının birleşimiyle otomasyonla gerçekleştiriliyor. Yine levha üretim hattına eklenen boya üniteleri ile düz yüzeyli ve desenli tüm ürünleri istendiğinde astar boyalı olarak ya da hem astar boyalı hem de son kat boyalı olarak sunabiliyoruz.”

Sektörde öne çıkıyor

Ekobord fibercement levhaların, darbelere, hava koşullarına ve yangına dayanım değerleri ile sektördeki benzer amaçlar için kullanılan levhalardan daha üstün olduğuna işaret eden Turan Koçyiğit, Ekobord yeni nesil levhaların her türlü iklim koşuluna da uygun olduğunu vurguladı. İzolasyon yetersizliğinden kaynaklanan enerji kayıplarının yüzde 70’lere ulaştığı Türkiye’de Ekobord fibercement levhaların, sağladığı izolasyon avantajları sayesinde de sektörde öne çıktığını kaydeden Turan Koçyiğit, “Sektör profesyonelleri Ekobord’un montaj kolaylığının yanında sağladığı maliyet avantajları sayesinde daha ekonomik ve sorunsuz uygulamalar gerçekleştirebiliyor. Ekobord yeni nesil levhalar, beton hissi veren dokusu ve yüksek mukavemetinin yanında betondan çok daha ince, hafif, kolay uygulanabilir ve istendiğinde değiştirilebilir, kolayca yenilenebilir olması nedeniyle pek çok alanda tercih ediliyor” diye konuştu.
 
Dış cephelerden iç mekanlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan lif takviyeli yeni nesil Ekobord fibercement levhaların avantajları ise şöyle sıralanıyor: “İnsan ve çevre dostu doğal malzemeler kullanılır. Herhangi bir yangında çevreye zararlı bir gaz emisyonu yaymaz. Uzun ömürlüdür. Sudan ve haşerelerden etkilenmez, çürümez ve özel bakım gerektirmez. A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi olup yangının sönmesine yardım eder. Soğuğa, kimyasal maddelere, atmosfer koşullarına, ultraviyole ışınlarına ve hayvansal atıklara karşı dayanıklıdır. Yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlar. Montaj ve kullanım kolaylığı sunar. Hafiftir, kolay ebatlanır, astar boyalı sunulan ürünleri ile zaman kazandırır, nakliyesi kolaydır. İnce sıva işçiliğine gerek olmadığından zaman ve işçilik maliyetinden tasarruf sağlar. Estetik ve onlarca desen seçeneği ile binalara sıcak bir görünüm verir.”

Previous Tekirdağ'da Rüzgar Enerji Santrali Açıldı
Sonraki Batışehir Projesinde Yeni Kampanya

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Hükümetten imar operasyonu

Hükümetin ocak ayında Meclis e getireceği imar paketine göre her türlü gayrimenkulün gerçek değerinden gösterilmesi, tapuda düşük rayiç bedele son verilmesine kadar köklü adımlar atılıyor

Firma Haberleri

Pekcan Grup ödeme kolaylıkları sağlıyor

Hayalinizdeki ev dekorasyonu, profesyonel mimari destek ve usta işçilikle gerçek oluyor…

Firma Haberleri 0 Yorum

Yeni yıla Cevher Kedisi ile girin

İş stresinden kurtulmak için video paylaşım sitelerinden komik kedi videoları izleyenlerin ofisine yılbaşında ‘Cevher Kedileri’ geliyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

ISS PROSER A’dan Z’ye Güvenlik Hizmeti Sunuyor

Güvenliği Sağlamak  Güvende Hissetirmek ile Başlıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Akıllı kentler için 70 trilyon dolar

Milyonlarca insanın bir arada yaşadığı modern şehirler teknoloji ile uyumlu hale getiriliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.