Efekta Fikirtepe’de 6 proje birden yapıyor

Efekta Fikirtepe’de 6 proje birden yapıyor

Kuruluşundan bu güne yaptığı kentsel dönüşüm projeleri ile dikkat çeken Efekta Mimarlık dönüşümün sembol lokasyonu Fikirtepe’ye damgasını vurdu.
Efekta Mimarlık, Fikirtepe’de inşaat yapan firmalar ile anlaşarak 6 ayrı projenin mimarlığını üstlendi. Toplam 850 bin m2 büyüklüğe karşılık gelen projenin bir kısmının temelleri atıldı ve inşaatlar hızla yükseliyor. Diğer bir kısmının da ruhsat işlemleri devam etmek de. Toplam 37 projenin yapılacağı Fikirtepe’de 2002 den beri kentsel dönüşüm projesi ve mimari projeler yapan Efekta Mimarlık, geçmişten gelen tecrübeleri ile Fikirtepe’de çevreye duyarlı geniş yeşil alanları olan projeler üretmeyi hedefledi.

Efekta Mimarlık Kurucusu Yüksek Mimar Kayhan Çakanel, kentsel dönüşüm projelerinde müteahhitlerle yeşil alan konusunda mücadeleler vererek en iyisini yapmaya çalıştıklarını, işin sonunda ortaya çıkan projeleri müteahhitlerin de beğendiğini söyledi. Çakanel ‘’Mimarlık ofisi olarak ürettiğimiz projeler ile herkesin kazanmasını hedefliyoruz. Hem mütahit hem de alıcı yaptığı yatırımdan memnun oluyor. Çevreci rahat yaşam alanına sahip yeşil dokunun bol olduğu projeler tasarlıyoruz. Bu da projenin prim oranını yükseltiyor. Bunun nedeni de hem iç hem dış sosyal donatıları geniş tutmamız, çevreye olan saygımız ve yenilebilir enerji teknolojilerini kullanmamızdır’’ dedi. Çakanel, ayrıca projelerin tamamında yağmur suyunun da toplanarak, su faturalarının da düşürüldüğünü söyledi.

Konut projelerinin yanında ofis projeleri de hazırladıklarını söyleyen Çakanel bunların arasında Türkiye’nin en büyük ofis projesi olan Business İstanbul’da 6 kulenin yer aldığını belirtti.

Fikirtepe dışında da birçok ayrı bölgede proje üstlendiklerini söyleyen Çakanel ‘’Halkalı, Esenler, Tarabya, Mecidiyeköy, Çengelköy projelerine de devam ediyoruz. Bunların arasında Mecidiyeköy’deki Hilton Sitesi kentsel dönüşüm projesi önemli projeler arasında yer alıyor’’ diye konuştu.

Dubai’ye açılıyoruz
Türkiye’de olduğu kadar yurtdışında da projeler yaptıklarını söyleyen Efekta Mimarlık Kurucusu Yüksek Mimar Kayhan Çakanel, başta Azerbaycan olmak üzere yurtdışında da projeleri olduğunu söyledi. Çakanel, Mali’de turizm tesisi yaptıklarını belirterek, “Yurtdışı tecrübelerimizi Ortadoğu’da değerlendirmek istiyoruz. Bunun için de Dubai’nin en büyük fuarı Cityscape’te 6-8 Eylül arası yer alacağız. Amacımız Dubai’de ve Körfez’deki inşaat projelerini alarak ülkemize döviz kazandırmak’’ dedi.

Yurtdışında otel projeleri ile isimlerinin tanındığını bu anlamda onlarca projeye imza attıklarını söyleyen Çakanel, “Geçmişte yaptığımız projeler, Dubai’de elimizi güçlendirecek. Referanslarımızla Dubai fuarından verimli bir şekilde döneceğimizi düşünüyoruz şeklinde konuştu.
Efekta Mimarlığın İmza Attığı Projelerden Bazıları;
Kültür Sanat: Denizli Zorlu Arkeoloji kent müzesi,
Konya müzesi
Konya Mevlana Gösteri Sanatlar Merkezi
Şanlıurfa Edessa Arkeoloji Müzesi
Manisa Sanat Müzesi
Cihanbeyli kültür merkezi
Denizli Sanat merkezi
Manisa Anemon müzesi, Mali Kültür Müzesi
Turizm: Mali Cumhuriyeti Sheraton Bamako Hotel, Pamukkale Hilton spa termal hotel, D Resort Muratreis, Kuşadası Le bleu otel, Sultan Ahmet Curio Hilton, İstanbul ishak Paşa Konağı, Wyndham İstanbul Old City
Konut: İstanbul Göztepe park, Allure park hııl, Florapark Denizli, İstanbul Florya Trio Florıa, İstanbul Gözde Park, Helis More
Karma kullanım: Bakü Sumqayit Weves, İstanbul Business, Borooklyn City, Düzce Metropolis
Kentsel tasarım: Çengelköy Park, Mevlana Kültür vadisi kentsel dönüşüm, Çengelköy eski Üsküdar evleri kentsel dönüşüm, Garden of Bakü, İstanbul Oruç Reis kentsel dönüşüm projesi, Elazığ Misland

Previous 3 adımda yabancılara konut satışını artırmanın yolu
Sonraki Benevre Beytepe Tanıtım Filmi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkul sektörünün yıldızı 1 oda 1 salon evler oldu

Türkiye’de gayrimenkul sektörünün yıldızı 1 oda 1 salon evler oldu.

Firma Haberleri

HAMSİ İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR AVCILIK ŞART

Türkiye ve dünyayı dondurulmuş ve yenmeye hazır su ürünleriyle buluşturan Kocaman Balıkçılık, hamsi popülasyonunu artırmak için Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerin hamsi avında ortak kurallar oluşturması gerektiğine dikkat çekiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yenişehir’in Bulvarında Fiyat Avantajını Koruyor

Başakşehir’de inşa edilen Bulvar İstanbul, bölgedeki mevcut projelere göre metrekare fiyatını düşük tutuyor. Böylece Bulvar İstanbul’da yüzde 80’e varan prim öngörülüyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Dumankaya İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazandı

Dumankaya, iş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan şirketler arasında yer alarak İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

216 Rezidans Projesinin 10 Günde Yüzde 25’i Satıldı

216 Yapı imzasıyla Çekmeköy’de hayata geçen ‘216 Rezidans’ projesinin satışa çıktığı 10 gün öncesinden bu yana yüzde 25’i satıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

İş GYO 2013 Faaliyet Raporu İle 5 Ödül Kazandı

İş GYO 2013 Faaliyet Raporu ile uluslararası alanda faaliyet raporlarını değerlendiren prestijli bir kuruluş olan League of American Communications Professionals-LACP Vision Awards’da biri altın olmak üzere dört kategoride ödül alırken,

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.