Efe Bezci:“Modern şehirleşmeye destek veren kazanacak”

Efe Bezci:“Modern şehirleşmeye destek veren kazanacak”

Yaklaşık 40 yıldan bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren Besa Grup’un genç ve başarılı Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, Haziran ayında teslim edilecek Besa Kule İş Merkezi projesini anlattı. Türk inşaatçılarının artık dünyayla yarışacak seviyeye geldiğini bildiren Bezci, “Dünya başkentlerinde önemli olan şehircilik. Ankara’da da kente katkı sağlarken şehirleşmeye de önem veren kazanacak” dedi.

Yaşam Projeleri: Öncelikle Besa Grup’u yakından tanıyabilir miyiz?

Efe Bezci: Kırk yıla yakın süredir inşaat sektöründe faaliyet gösteren BESA Grup olarak son yirmi yıl içinde konut ve ticari nitelikli çok sayıda inşaatı başarıyla tamamladık. Özel ve kamu sektörüne ait projeler hayata geçirerek, çalışma yaptığımız bölgelerde kalite ve fonksiyonelliklerimizle ön plana çıktık. Aynı zamanda kentsel gelişime katkıda bulunarak, sektöre ivme sağladık. Şu an “altın üçgen” olarak bilinen Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü Bölgesi’nin kalbinde ayrıcalıklı iş hayatının yeni adresi olacak Besa Kule İş Merkezi projesini hayata geçiriyoruz. Öte yandan, enerji alanında da çalışmalarımız var. Haymana’da 4MW gücündeki güneş enerjisi santralini hayata geçirdik. Adana Yumurtalık bölgesinde ise 660 mw gücünde Klikya Termik Santral projesinde de ortaklığımız bulunuyor.

Yaşam Projeleri: Besa Kule projeniz hakkında bilgi verebilir misiniz?

Efe Bezci: Yatay ve dikey olmak üzere iki kısımdan oluşan Besa Kule projemiz 7 bin 590 metrekare üzerine inşa ediliyor. Ofis ve butik AVM olarak kurgulanan Besa Kule’de toplam 25 adet mağaza ve 104 adet ofis bulunuyor.

Yaşam Projeleri:Besa Kule hangi özellikleri ile öne çıkmakta?

Efe Bezci: Her Ankaralı’nın bildiği lokasyonu itibariyle adres tarifine gerek duymayan ve iki metro durağı arasında yer alan konumuyla da kolay ulaşılabilir bir noktada bulunan Besa Kule, iş merkezlerinin genel sıkıntılarından “açılmayan pencere” devrine de son veriyor. Farklı meslek gruplarının tercih ettiği Besa Kule, Ankara iş dünyasının buluşma noktalarından biri olacak. Projenin hançer şeklini alan ve önemli güzergahlardan görülen mimari yapısı ise Ankara’ya bir sembol yapının daha katılacağını gösteriyor. Ayrıca Besa Kule, A Blokta her katta bulunan teraslar ve B Blokta yer alan iç bahçe ile keyifli mola imkanları sunuyor.

Yaşam Projeleri: Besa Kule’de fiyatlar hangi aralıklarda?

Efe Bezci: Haziran ayında teslim etmeyi hedeflediğimiz projede ofisler metrekaresi 6.500-7.500 TL’den, mağazalar ise 15.000-25.000 TL’den satılıyor.

Yaşam Projeleri: Satılan ve kiralanan ticari birim ve ofis sayısı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Efe Bezci: Çok sayıda meslek grubunu bir araya getiren Besa Kule, başladığı günden bu yana iş dünyasının büyük ilgisini gördü. Teslime yakın bir proje olduğu için de satış ofisimizde devamlı yoğunluk var. Lokasyonu, sunduğu hizmetler, bünyesindeki ticari alanlarla iş hayatının aradığı her şeyi sunan Besa Kule birbirinden farklı meslek grupları tarafını bir araya getirecek.

Yaşam Projeleri:Hayata geçireceğiniz yeni projeleriniz var mı?

Efe Bezci: Başkent’in gözde yerleşim yerlerinden Kent İncek Konut Projesi’ni hayata geçirerek, lüks konuta herkesin ulaşabilmesi için 800 konutluk yapı kooperatifi kuruyoruz. Ayrıca, Eskişehir Yolu mevkiindeki Balıkuyumcu’da 4 bin konut ve Avrupa’nın en büyük outletini inşa etmeye hazırlanıyoruz. Konut ve ticaret alanlarından oluşan ve İncek’te hayata geçirdiğimiz 2’nci proje Besa Bulvar’ın çalışmalarına da devam ediyoruz. Tatilcilerin gözdesi Bodrum’da da 150 dönüm alanda, denize sıfır 350 villa ve otelden oluşan ‘Besa Marin’ de yeni projelerimiz arasında yer alıyor.

Yaşam Projeleri:Ankara’da konut ve ofis projelerinde yaşanan gelişmeleri nasıl değerlendirirsiniz?

Efe Bezci: Artık Türk inşaatçıları dünyayla yarışacak konuma geldi. Donanımlı iş merkezleri ile markalı konut projelerinin yükselmesiyle Ankara da modern başkent görünümüne kavuştu. Ancak kente katkı sağlarken şehirciliği de unutmamak gerekiyor. Londra, Paris, Moskova gibi önemli başkentlerde binadan önce şehircilik geliyor. Ankara’nın konut sirkülasyonunda lider kent olması dinamizminden kaynaklanıyor. Yaklaşık 40 yılda 6 bin lüks konuta imza atan bir firma olarak şehirleşmenin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Ancak her firmanın bu farkındalığa sahip olması gerekiyor. Ankara’da da kente katkı sağlarken şehirleşmeye de önem veren kazanacak. Bu sayede talebe uygun konutlar hayata geçirirken, bir yandan da şehre katkı sağlayacak yapılar da ortaya çıkar.

www.yasamprojeleri.com

Yayınlanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğrafın tüm hakları www.yasamprojeleri.com’a aittir. Ancak alıntılanan röportaj, makale, özel haber ve fotoğraf, www.yasamprojeleri.com linki verilerek kullanılabilir.

Previous Konut ve ofisler, Android sistemli ekranlarla akıllanıyor
Sonraki Evvel İstanbul'da lansman fiyatları devam ediyor

Diğer Yazılar

Makaleler 0 Yorum

Melih Tavukçuoğlu : Anadolu yakasında kontrollü büyümeden yanayız

Anadolu Yakası konut projeleri son yıllarda yükselişe geçti.

Makaleler 0 Yorum

Sezai Mallı : Mütehhitlerin Mamak’a ilgisi artıyor

Mamak İnşaat Müteahhitleri Derneği (Mim-Der) Başkanı Sezai Mallı,Yaşam Projelerine önemli açılamalarda bulundu.

Makaleler

Kutlu Tamay Özel Röportaj

Ankara Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD), Bilkent Üniversitesi Mezunlar Derneği (BİLMED) gibi STK’larda etkin rol üstlenen ve yakın geçmişte kurulan TÜSİAV Verimlilik Platformu Başkanlığını yürüten Kutlu Tamay  Yaşam Projeleri’nin sorularını

Makaleler 0 Yorum

Ömer Baki Yazıcı:”İnşaatta çürük elma tehlikesi var”

İNŞAATTA  “ÇÜRÜK ELMA” TEHLİKESİAB’NİN 4 KATI MÜTEAHHİTİMİZ VAR300 MÜTEAHHİTİMİZİN 100 BİNİ NİTELİKSİZYASAL BOŞLUĞU DOLANDIRICILAR DOLDURUYORÇÖZÜM İÇİN ACİL MÜTEAHHİTLİK YASASI

Makaleler

Emlak sektöründe franchise almanın faydaları

İş kurma hayali ile araştırma yapanların karşısına çıkan ilk seçenektir Emlak sektörü.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.