Efe Bezci Besa Grup projelerini anlattı

Efe Bezci Besa Grup projelerini anlattı

Firma olarak sürekli kendilerini yenilemenin peşinde olduklarını söyleyen BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, “Yurt dışındaki çalışmaları yakından takip ederek Ankara’nın hizmetine sunmaya gayret gösteriyoruz. Bugüne kadar yaptıklarımıza Ankaralılar da sahip çıktı. Önümüzdeki süreçte de bu aynen devam edecek” diye konuştu.

Ankara iş dünyasının merakla beklediği BESA Kule projesi hizmete açıldı.

BESA Kule’nin iş dünyasına getirdiği farklılıklar neler?
BESA Kule, özel mimarisi ve iş dünyasına ayrıcalık getiren kurgusuyla proje başlangıcından itibaren çok dikkat çeken bir proje oldu. Lokasyonu ile de oldukça iddialı olan BESA Kule, iş dünyası tarafından ‘altın üçgen’ olarak bilinen Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü’nün merkezinde yer alıyor. Bu konum her Ankaralı tarafından çok iyi bilinir. Bu nedenle de kulede yer alanlar adres tarifine gerek duymayacak. Dikey kulede yer alan ofisler, en yeni teknolojik altyapıyla kurgulanarak hayata geçirildi. Bunun yanında BESA Kule, yatay bazasında yer alan ticari alanlarıyla da ofislerin olduğu kadar bölgenin de ihtiyaçlarını karşılıyor. Birbirinden farklı markaların yer aldığı ticari alanlar bölgeye şimdiden canlılık getirdi.

Ankara’da konut ve ofis projelerinde yaşanan gelişmeleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
Artık Türk inşaatçıları dünyayla yarışacak konuma geldi. Donanımlı iş merkezleri ile markalı konut projelerinin yükselmesiyle Ankara da modern başkent görünümüne kavuştu. Ancak kente katkı sağlarken şehirciliği de unutmamak gerekiyor. Londra, Paris, Moskova gibi önemli başkentlerde binadan önce şehircilik geliyor. Ankara’nın koııut sirkülasyonunda lider kent olması dinamizminden kaynaklanıyor.

Yaklaşık 40 yılda 6 bin lüks konuta imza atan bir firma olarak şehirleşmenin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Ancak her firmanın bu farkmdalığa sahip olması gerekiyor. Ankara’da da kente katkı sağlarken şehirleşmeye de önem veren kazanacak. Bu sayede talebe uygun konutlar hayata geçirirken, bir yandan da şehre katkı sağlayacak yapılar da ortaya çıkar.

Ankara’da yarım asra yakın süredir projeler üreten BESA Grup’un yeni sürprizleri var mı?
Şu an başkentte  inşaat çalışmalarını yürüttüğümüz 850 konutluk Kent İncek konut projesiyle ilgileniyoruz. Bunun yanında İncek’teki ikinci projemiz ‘BESA Bulvar’ın çalışmalarını da sürdürüyoruz. Ankara dışında da yürüttüğümüz projeler bulunuyor. Bodrum’da da BESA Marin projemiz çalışmalarımız arasında yer alıyor. Yalnızca inşaat değil enerji sektöründe de önemli işlere imza atan bir firmayız. Ankara’nın Haymana ilçesinde de şu an binlerce evin elektrik ihtiyacım karşılayan güneş enerjisi santralini hayata geçirdik. Santralin üretim kapasitesini 4 MW’a çıkarmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Karaman’da da 9,5 MVV’lık güneş enerjisi santrali projemiz bulunuyor.Sabah Ankara

Previous Bulvar İstanbul’da teslimler 7 ay öne çekildi
Sonraki Flipper Residence projesinde son 15 daire satışa çıktı

Diğer Yazılar

Ankara

Atabilge Aka Konutları Ağustos 2016’da teslim edilecek

Ağustos 2016’da teslim edilecek Atabilge Aka Konutları Ankara Alacaatlı’da yükseliyor.

Ankara 0 Yorum

İncek Yumrutepe’nin ilk sakinleri Uptown İncek’liler oluyor

Sunduğu eşsiz imkanları ile sakinlerine ayrıcalıklı bir yaşam sunan Uptown İncek’te Haziran 2015 itibari ile yaşam başlıyor.

Ankara 0 Yorum

Besa Nova Enerjisini Güneşten Alıyor

Besa İnşaat A.Ş. tarafından Yaşamkent’te inşa edilen Besa Nova Evleri, güneş enerjisini yüksek teknoloji ile kullandıran sistem sayesinde daire sahiplerine önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor.

Ankara 0 Yorum

One Tower Diplomatique Ankara manzarası sunuyor

Ankara’nın en yüksek bölgelerinden Oran’da, 185 metre yüksekliğiyle başkent manzarası vadeden One Tower Diplomatique projesi, doğasever ve enerji tasarruflu konut larıyla ön plana çıkıyor.

Ankara

İncek Vista iletişim

Ankara İncek Bulvarı’nda Özçelik İnşaat – Pelit İnşaat tarafından hayata geçirilen İncek Vista konut projesi 5.000 m2 arsa alanı üzerinde, 222 adet konuttan oluşuyor.

Ankara 0 Yorum

Konut fiyat ortalamasında Ankara en düşük ikinci Başkent

Avrupa başkentlerinde fiyatlar yüksek seyrederken ülkemizde durum farklı seyrediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.