Edremit’e Körfezray Müjdesi

Edremit’e Körfezray Müjdesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Edremit Körfezi’nde hafif raylı sistem olan Körfezray projesini yapacaklarını söyledi.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde seçim bürosu açılışına katılan Uğur, “İzmir-Bergama arasında bulunan raylı sistem Ayvalık’a kadar gelecek. Biz de Ayvalık-Gömeç-Burhaniye-Havran-Edremit-Akçay-Zeytinli-Güre-Altınoluk ile Küçükkuyu’ya kadar olan bölgeye altın yumurtlayan tavuk olan hafif raylı sistemi getireceğimizin müjdesini vermek istiyorum” dedi.
Havaaalanı ile Burhaniye, Ayvalık ve Edremit bölgesini dünyaya açtıklarını ifade eden Uğur, “Elektrikli sistemle çalışacak olan ‘Körfezray’, E-87 duble yolun her iki tarafından geçecek şekilde planlandı. Körfezray, Edremit Körfezi için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Paramız var. Yatırımları yapmak için irademiz var. Biz denizin altından raylı sistem yapan, denizin üzerinden çift hatlı tren geçirebilen bir iktidarız. Biz her yatırımı yapabiliriz. Körfezray ile herkes özgürce seyahat edip, çabuk ve ucuz fiyata evlerine ve işyerlerine gidip gelebilecek. Kışın 300 bin, yazın ise 1,5 milyon nüfusu misafir eden körfezde ilçelerarası ulaşım kolaylaşacak.

İlçeler canlanacak
Gelenler kaldıkları süre kısıtlı olsa bile daha çok yeri görmek isteyecek. Böylece her ilçelerimize gitmek isteyecek turistlerin ilgisi ilçelerimizi canlandıracak” diye konuştu. Oda başkanları ve muhtarlarla da görüşen Uğur, Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla her meselenin çok daha kolay çözüleceğini söyledi. Uğur, “AK Parti, ‘Yeni Türkiye / Yeni Şehirler’ anlayışı ile yeni bir atılım başlattı. Bu atılım, bu yıl büyükşehir olan Balıkesir’in her bakımdan kalkınması, ilerlemesi şeklinde algılanmalı. Büyükşehir demek, daha çok yatırım, daha çok hizmet ve daha çok iş demek” dedi.(Yeni Asır)

Previous GAÜ,Uluslararası düzeyde mimarlık sempozyumu düzenliyor
Sonraki Kandıra'ya Dev Spor Salonu Geliyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Konak Tramvayı 26 Şubat’ta İhaleye Çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, şehiriçi trafiğe nefes aldırmak amacıyla hazırladığı tramvay projelerini tanıttı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türk Müteahhitler EXPO 2017’yi Bekliyor

FIFA Dünya Kupası ve olimpiyat oyunlarından sonra dünyada ekonomik ve kültürel etki oluşturan üçüncü en büyük organizasyon olarak gösterilen EXPO 2017’ye ev sahipliği yapacak Kazakistan’da 2 milyar doları devlet desteğiyle,

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da Metrolara Ring Seferleri Cumartesi Başlıyor

Sincan ve Çayyolu metro hatları güzergahında yer alan otobüs seferleri, 23 Ağustos Cumartesi gününden itibaren metroya yönlendirilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle’de Yaz Hazırlığı

Yenimahalle Belediyesi, 30 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından çalışmalarına dur durak demeden devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Karşıyaka Yönetimi Futbolculara Borcunu Daire İle Ödedi

Karşıyaka yönetimi, kadroda geçen sezondan kalan oyuncuların alacaklarını daire vererek çözdü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Maketten konut satışına sigorta güvencesi geldi

Konut sektörünün büyük bir kısmını oluşturan sat-yap yani ön ödemeli konutlar tüketici lehine yeni düzenlemeler yapıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.