Edremit’e Körfezray Müjdesi

Edremit’e Körfezray Müjdesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Edremit Körfezi’nde hafif raylı sistem olan Körfezray projesini yapacaklarını söyledi.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde seçim bürosu açılışına katılan Uğur, “İzmir-Bergama arasında bulunan raylı sistem Ayvalık’a kadar gelecek. Biz de Ayvalık-Gömeç-Burhaniye-Havran-Edremit-Akçay-Zeytinli-Güre-Altınoluk ile Küçükkuyu’ya kadar olan bölgeye altın yumurtlayan tavuk olan hafif raylı sistemi getireceğimizin müjdesini vermek istiyorum” dedi.
Havaaalanı ile Burhaniye, Ayvalık ve Edremit bölgesini dünyaya açtıklarını ifade eden Uğur, “Elektrikli sistemle çalışacak olan ‘Körfezray’, E-87 duble yolun her iki tarafından geçecek şekilde planlandı. Körfezray, Edremit Körfezi için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Paramız var. Yatırımları yapmak için irademiz var. Biz denizin altından raylı sistem yapan, denizin üzerinden çift hatlı tren geçirebilen bir iktidarız. Biz her yatırımı yapabiliriz. Körfezray ile herkes özgürce seyahat edip, çabuk ve ucuz fiyata evlerine ve işyerlerine gidip gelebilecek. Kışın 300 bin, yazın ise 1,5 milyon nüfusu misafir eden körfezde ilçelerarası ulaşım kolaylaşacak.

İlçeler canlanacak
Gelenler kaldıkları süre kısıtlı olsa bile daha çok yeri görmek isteyecek. Böylece her ilçelerimize gitmek isteyecek turistlerin ilgisi ilçelerimizi canlandıracak” diye konuştu. Oda başkanları ve muhtarlarla da görüşen Uğur, Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla her meselenin çok daha kolay çözüleceğini söyledi. Uğur, “AK Parti, ‘Yeni Türkiye / Yeni Şehirler’ anlayışı ile yeni bir atılım başlattı. Bu atılım, bu yıl büyükşehir olan Balıkesir’in her bakımdan kalkınması, ilerlemesi şeklinde algılanmalı. Büyükşehir demek, daha çok yatırım, daha çok hizmet ve daha çok iş demek” dedi.(Yeni Asır)

Previous GAÜ,Uluslararası düzeyde mimarlık sempozyumu düzenliyor
Sonraki Kandıra'ya Dev Spor Salonu Geliyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeşil Binada Engelsiz Tekstil

İTÜ’nün engelsiz tekstil projesi kamu ve özel sektörü bir araya getirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Süleyman Akbıyık’tan yeni konut alacaklara uyarı

Yeni projelerden konut almak, ev sahibi olmak isteyenlerin hayallerini süslüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bakanlıktan Bozcaada kıyıları açıklaması

Bazı basın yayın organlarında Bozcaada kıyıları ile ilgili çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da Konutlar Küçük Ve Pahalı

Reidin tarafından 2013 yılı için satışa çıkarılan konut tipindeki gayrimenkullerin nicel özellikleri incelenerek, işlem, ilan hacmi açısından en çok hareketliliğin yaşandığı 7 şehir ve 30 büyükşehir için konutların özellikleri hakkında

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Kalesi Çöplüğe Döndü

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Ankara Kalesi ve çevresi koca bir çöplüğe döndü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bursa’da Ölüm Kavşaklarına Yeni Düzenleme

Bursa’da yıllardır can ve mal kayıplarına neden olan ölüm kavşakları yeniden düzenleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.