Edremit’e Körfezray Müjdesi

Edremit’e Körfezray Müjdesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Edip Uğur, Edremit Körfezi’nde hafif raylı sistem olan Körfezray projesini yapacaklarını söyledi.

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde seçim bürosu açılışına katılan Uğur, “İzmir-Bergama arasında bulunan raylı sistem Ayvalık’a kadar gelecek. Biz de Ayvalık-Gömeç-Burhaniye-Havran-Edremit-Akçay-Zeytinli-Güre-Altınoluk ile Küçükkuyu’ya kadar olan bölgeye altın yumurtlayan tavuk olan hafif raylı sistemi getireceğimizin müjdesini vermek istiyorum” dedi.
Havaaalanı ile Burhaniye, Ayvalık ve Edremit bölgesini dünyaya açtıklarını ifade eden Uğur, “Elektrikli sistemle çalışacak olan ‘Körfezray’, E-87 duble yolun her iki tarafından geçecek şekilde planlandı. Körfezray, Edremit Körfezi için şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Paramız var. Yatırımları yapmak için irademiz var. Biz denizin altından raylı sistem yapan, denizin üzerinden çift hatlı tren geçirebilen bir iktidarız. Biz her yatırımı yapabiliriz. Körfezray ile herkes özgürce seyahat edip, çabuk ve ucuz fiyata evlerine ve işyerlerine gidip gelebilecek. Kışın 300 bin, yazın ise 1,5 milyon nüfusu misafir eden körfezde ilçelerarası ulaşım kolaylaşacak.

İlçeler canlanacak
Gelenler kaldıkları süre kısıtlı olsa bile daha çok yeri görmek isteyecek. Böylece her ilçelerimize gitmek isteyecek turistlerin ilgisi ilçelerimizi canlandıracak” diye konuştu. Oda başkanları ve muhtarlarla da görüşen Uğur, Balıkesir’in büyükşehir olmasıyla her meselenin çok daha kolay çözüleceğini söyledi. Uğur, “AK Parti, ‘Yeni Türkiye / Yeni Şehirler’ anlayışı ile yeni bir atılım başlattı. Bu atılım, bu yıl büyükşehir olan Balıkesir’in her bakımdan kalkınması, ilerlemesi şeklinde algılanmalı. Büyükşehir demek, daha çok yatırım, daha çok hizmet ve daha çok iş demek” dedi.(Yeni Asır)

Previous GAÜ,Uluslararası düzeyde mimarlık sempozyumu düzenliyor
Sonraki Kandıra'ya Dev Spor Salonu Geliyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Van Gölü’nün Baştacı: İnci Kefali

Van Gölü’nün tuzlu ve sodalı suyunu yaşam alanı olarak seçen inci kefali, yaklaşık 2 bin ailenin geçim kaynağı olmayı sürdürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 14 Nisan 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın Keçiören ve Yenimahalle  ilçelerinde 14 Nisan 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak.

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 17 Mayıs 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın bazı ilçelerinde 17 Mayıs 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Arsayı ucuzlatacak model aranıyor

Gayrimenkul firmaları en önemli masraf kalemleri olan arsada maliyetleri düşürecek modellere odaklandı, inşaat üreticilerine arsanın üretici kredisiyle satılması halinde, maliyetlerin düşeceğine dikkat çekiliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Keçiören Bulvarı’ndaki çalışmalar devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Keçiören trafiğini rahatlatmaya yönelik başlattığı Yeni Keçiören Bulvarı’ndaki çalışmaların Basınevleri Kavşağı’ndaki ilk etabı bu ay içinde tamamlanacak.

Güncel Haberler

Etimesgut Ayyıldız, Yeşilova Mahalleleri imar planı değişikliği

Etimesgut Ayyıldız, Yeşilova Mahalleleri imar planı değişikliği 6 Ağustos 2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.