Ece Türkiye, Park Afyon’un Startını Verdi

Ece Türkiye’nin Afyonkarahisar’daki Alışveriş Merkezi projesinin inşaatına başlandı. Alışveriş merkezinin ismi “Park Afyon” olacak.Kiralamasını, konsept planlamasını ve uzun dönemli yönetimini Ece Tür-kiye’nin üstlendiği, Afyon Girişim A.Ş.’nin 120 milyon ABD Dolar yatırım hacmine sahip Afyonkarahisar’daki Alışveriş Merkezi projesinin kaba inşa-atına, Mart ayı başında başlandı.

2015 sonunda kapılarını açıyor
42 bin metrekare kiralanabilir alana sahip yaklaşık 160 mağazadan oluşan projede, ulusal ve uluslararası moda markaları, çok katlı mağaza, hipermarket, teknoloji market, çocuk eğlence merkezi, buz pisti, sinema ve 2 bin kişilik oturma kapasiteli yeme içme alanının yanı sıra yerel ve dünya mutfağından lezzetler sunan seçkin kafe ve restoranlar da yer alacak. Açık ve kapalı olmak üzere toplam 1.150 araç kapasiteli otoparkın da bulunduğu alışveriş merkezinin 2015 yılı sonbaharında açılması planlanıyor.

İsim yarışmayla belirlendi
Bununla birlikte alışveriş merkezine verilecek ismin belirlenmesi amacıyla bir yarışma düzenlendi. “Senin Şehrin – Senin Alışveriş Merkezin: Adını Sen Koy” mottosuyla gerçekleştirilen kampanyada Afyonlulardan isim önerilerini bildirmeleri istendi. Afyon yerel halkının önermiş olduğu bin 600 farklı isim alternatifi arasından, “Park Afyon”, alışveriş merkezinin ismi olarak belirlendi. 18 Ocak 2014 tarihinde, noter huzurunda yapılan bir çekilişle bu ismi önermiş olan üç kişiye “iPhone 5s” cep telefonu hediye edildi.

“Yarışmaya 3 bin 500 kişi katıldı”
Afyon Girişim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Hasan Hüseyin Karacak: “Gerçekleştirmiş olduğumuz yarışmaya yaklaşık 3 bin 500 kişi katıldı. Bu kampanya ile Afyon halkı ve alışveriş merkezimiz arasında projenin erken safhalarında duygusal bir bağ oluşturmayı hedefledik. Alınan sonuçtan çok memnunuz. Yarışmamıza katılan Afyon halkına projemize gösterdikleri destek ve katılımları için teşekkür ediyoruz. Afyonlu işadamları tarafından Afyonkarahisar için hayata geçirilen bu projenin, şehrimizin yüz akı projelerinden olacağına inanıyoruz” dedi.

“Görüşmeler devam ediyor”
Ece Türkiye Genel Müdürü Andreas Hohlmann: “Park Afyon’un kaba in-şaatına Mart ayı başında başlandı. Perakende grupları ile görüşmelerimiz devam ediyor. Gerek yerli gerekse yabancı perakendecilerin alışveriş merkezimize gösterdikleri ilgi mutluluk verici. Proje kalitesi, güçlü marka karması ve yatırımcımız ile kurmuş olduğumuz sinerji sayesinde Park Afyon’un yakalayacağı başarıya güvenimiz sonsuz” dedi.

700 bin kişiye hitap edecek
Kaplıcaları, zengin doğal kaynakları, kültürel dokusu ile önemli turistik değerlere sahip olan Afyonkarahisar’ın eski otogar alanında inşaatına başlanan Park Afyon, şehrin tam merkezinde yer alıyor. Bu merkezi konumu sayesinde müşteriler, Park Afyon’a hem yaya yolu hem de özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşabilecekler. Alışveriş Merkezi’nin çekim alanında yaklaşık 700 bin kişi yaşıyor.(f5haber)

Previous Turizm Yatırımlarında Patlama
Sonraki Tramvay Projelerine 165 Milyon Avroluk Kredi Sağlandı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Simav’da 500 Konuta Jeotermal Enerji Verilmeye Başlandı

Kütahya’nın Simav ilçesinde belediyenin Yeşilova Mahallesinde yaklaşık 4 aydır sürdürdüğü

Güncel Haberler 0 Yorum

Fethi Yaşar Yenimahalle SSK Blokları’na Kentsel Dönüşüm Müjdesi Verdi

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 25 Mart Mahallesi’nde bulunan SSK Blokları’nda

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 16 Mart 2016

16 Mart 2016 tarihinde Ankara’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Maliye’den KDV İndirimi Müjdesi

Cari açığa yönelik taksit ve vergi önlemleri alan hükümet, son dönemde hem vergiyi yüksek bulduğu için hem de vergide sadeleştirme adına KDV indirimi hazırlığına başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Aziz Kocaoğlu’ndan Dikili’ye Su Müjdesi

Dikili’de CHP merkez seçim bürosunun açılışını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu

Güncel Haberler 0 Yorum

Batıkent Metro hattına 16 Nisan’dan itibaren yeni düzenleme

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacak Keçiören Metrosu ile Batıkent Metrosu’nun bağlantı çalışmaları nedeniyle, Batıkent Metro hattında, 16 Nisan Cumartesi gününden itibaren 2 ay süreyle yeni düzenlemeye gidilecek.  

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.