E-haciz projesi hayata geçiyor

E-haciz projesi hayata geçiyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bağlı kuruluşu Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, tapu hizmetlerini daha etkin, hızlı ve güvenli bir şekilde elektronik ortamda sunmaya devam ediyor.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün kuruluş yıldönümü olan 21.05.2015 tarihinden itibaren icra-i haciz, kamu haczi, ihtiyati haciz şerhlerinin salt elektronik ortamda tutulması uygulamasına başlanacak.

E-haciz uygulaması ile kamu ve icrai haciz taleplerinin elektronik ortam üzerinden gönderilmesiyle işlemlerin daha hızlı, etkin ve güvenli bir şekilde karşılanması sağlanacak.

Uygulama ile tapu müdürlüklerinin iş hacminde önemli oranda azalma olacak, iş hacminde meydana gelecek azalma vatandaş memnuniyetine olumlu bir şekilde yansıyacak.

Türkiye genelinde 2014 yılında toplam tapu işlemleri adedi 7 Milyon 184 bin 361 iken bunların 2 Milyon 457 Bin 465 adedi haciz işlemleri oldu. 2014 yılında yapılan haciz işlemlerinin tüm tapu işlemlerine oranının yüzde 34 olduğu görülüyor.

Previous İnşaat malzemeleri sektörünün ilk çalıştayı düzenlendi
Sonraki Ankara Çankaya 5240 ada, 13 ve 14 nolu parseller imar planı değişikliği

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Başkan Tiryaki şantiyeleri denetledi

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, güne hızlı bir başlangıç yaptı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Ödemiş Devlet Hastanesi ikmal ihalesi bugün

Ödemiş’te temeli 2013 yılında atılan ancak yüklenici firmanın yaşadığı sorunlar nedeniyle sözleşme iptali sonrası inşaatı durdurulan 250 yataklı yeni Devlet Hastanesi’nin ikmal ihalesi bugün İstanbul’da TOKİ tarafından gerçekleştirilecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara projeleri bugün tanıtılıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yarın Başbakan Ahmet Davutoğlu, bakanlar, milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerin temsilcilerinin katılacağı “2016 Yılı ve Sonrası Yapılacak Projeleri”nin  tanıtımı toplantısında, yeni projelerini tanıtacak, halen

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 27 Temmuz 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın bazı ilçelerinde 27 Temmuz 2015  tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Konya Karapınar’da 5 bin Megavatlık Kömür Santrali Kurulacak

Hükümetin başlattığı yerli kömür hamlesi dünyanın gözünü Türkiye’ye çevirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Devletten yatırımcıya “anahtar teslim fabrika”

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Türker Naslı, hükümetin ülke genelindeki 200’e yakın OSB’de uygulamaya koyacağı “yatırımcıya anahtar teslim fabrika” projesinin ülkede girişimciliğin gelişimi ve istihdam artışına önemli