Düziçi’nde 3. Etap TOKİ evleri için çalışmalar başladı

Düziçi’nde 3. Etap TOKİ evleri için çalışmalar başladı

Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Düziçi’ne 3. Etap TOKİ evleri için çalışma başlattıklarını söyledi. Düziçi Belediyesi toplantı salonunda yapılan toplantıda, yapılacak olan TOKİ evleri hakkında bilgi veren Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, “Düziçi’ne 3. Etap TOKİ Evi yapılması için milletvekillerimizin de desteği ile bir çalışma başlattık. Biz, belediye olarak TOKİ’ ye kefil oluyoruz.

İlk bir haftada müracaat edenlere kura çekilişi olmayacak. Dairelerimiz 2 + 1 ve 3 +1 özelliğinde olacak. Her biri 4 kattan oluşacak dairelerden almak için Düziçi sınırlarında en az bir yıl ikamet ediyor olacaksınız. Ayrıca eviniz olmayacak ve 25 yaşını doldurmuş olacaksınız. Toplu Konut İdaresi’nden konut satın almamış olacaksınız ve Toplu Konut Kredisi kullanmamış olması gerekiyor.

Müracaat eden kişinin kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklarına ait ev olmaması, aylık hane halkı gelirinin en fazla 3 bin 200 TL olması gerekiyor” dedi. Evlerin 2 + 1 ve 3 + 1 oda şeklinde olacağını 2+ 1 evler için 4 bin TL peşinat, 3+1 evler için 6 bin TL peşinat ve 4 seçenek olduğunu belirten Namlı, “Bir kısmının ödemesi aylık 335, bir kısmının 630 TL gibi seçenekler var. Bütçenize göre bakın, proje hakkında yer alan bilgi broşürünü inceleyin. Herkes iyi düşünüp taşınsın, kendine uyumlu olduğunuz bir komşu bulun ve gönlünüze göre oturun. Acele ediniz, geç davranan alacak daire bulamayabilir” diye konuştu. Düziçi’nde daha önce ilki 192 adet, ikincisi 162 adet olmak üzere iki TOKİ projesi hayata geçmişti.Olay Gazetesi

Previous Göynücek'e TOKİ müjdesi
Sonraki Ağaoğlu, yönetmelik değişikliklerini eleştirdi

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Maşuk TOKİ’de sevindirici haber

Maşuk’ta 3+1 konutların taksitlerini peşinattan sonra alacak olan TOKİ, tepkiler üzerine geri adım attı.

TOKİ 0 Yorum

Tavşanlı’da TOKİ’ye 1000 konutluk arazi

Son günlerin çok merak edilen konusu TOKİ konutları hakkında açıklamalarda bulunan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler “Ömerbey Mahallesi’nde 250 dönümlük araziyi 1000 konut yapılması için TOKİ’ye vereceğiz.” dedi.

Kentsel Dönüşüm

Mamak’ta bin 219 konut için imzalar atıldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, Ankara-Mamak’ta Anayurt ve Gülseren Mahallelerinde, Mamak Belediyesi ile beraber devam eden Kentsel Gelişim ve Gecekondu Dönüşüm Projesi hakkında bilgiler verdi.

TOKİ 0 Yorum

Uşak Merkez Tabakhane TOKİ konutları teslim tarihi

TOKİ Uşak Merkez Tabakhane Projesi kapsamında 01 – 26 Aralık 2014 tarihleri arasında kuralı satışa sunulan konutlara ilişkin olarak yeterli başvuru olmaması sebebiyle kura çekilmeyecek olup,  konut seçim ve teslim

TOKİ 0 Yorum

Göynücek’e TOKİ müjdesi

Göynücek Belediye Başkanı Kemal Şahin Belediye olarak Toki Konut Projesini Gerçekleştirdiklerini söyledi.

TOKİ 0 Yorum

Milas’a hastane ve TOKİ müjdesi

Milas’ın Sakarkaya Mahallesi’nde sentetik yüzeyli futbol sahası için temel atma töreni düzenlendi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.