Düziçi’nde 3. Etap TOKİ evleri için çalışmalar başladı

Düziçi’nde 3. Etap TOKİ evleri için çalışmalar başladı

Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Düziçi’ne 3. Etap TOKİ evleri için çalışma başlattıklarını söyledi. Düziçi Belediyesi toplantı salonunda yapılan toplantıda, yapılacak olan TOKİ evleri hakkında bilgi veren Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, “Düziçi’ne 3. Etap TOKİ Evi yapılması için milletvekillerimizin de desteği ile bir çalışma başlattık. Biz, belediye olarak TOKİ’ ye kefil oluyoruz.

İlk bir haftada müracaat edenlere kura çekilişi olmayacak. Dairelerimiz 2 + 1 ve 3 +1 özelliğinde olacak. Her biri 4 kattan oluşacak dairelerden almak için Düziçi sınırlarında en az bir yıl ikamet ediyor olacaksınız. Ayrıca eviniz olmayacak ve 25 yaşını doldurmuş olacaksınız. Toplu Konut İdaresi’nden konut satın almamış olacaksınız ve Toplu Konut Kredisi kullanmamış olması gerekiyor.

Müracaat eden kişinin kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklarına ait ev olmaması, aylık hane halkı gelirinin en fazla 3 bin 200 TL olması gerekiyor” dedi. Evlerin 2 + 1 ve 3 + 1 oda şeklinde olacağını 2+ 1 evler için 4 bin TL peşinat, 3+1 evler için 6 bin TL peşinat ve 4 seçenek olduğunu belirten Namlı, “Bir kısmının ödemesi aylık 335, bir kısmının 630 TL gibi seçenekler var. Bütçenize göre bakın, proje hakkında yer alan bilgi broşürünü inceleyin. Herkes iyi düşünüp taşınsın, kendine uyumlu olduğunuz bir komşu bulun ve gönlünüze göre oturun. Acele ediniz, geç davranan alacak daire bulamayabilir” diye konuştu. Düziçi’nde daha önce ilki 192 adet, ikincisi 162 adet olmak üzere iki TOKİ projesi hayata geçmişti.Olay Gazetesi

Previous Göynücek'e TOKİ müjdesi
Sonraki Ağaoğlu, yönetmelik değişikliklerini eleştirdi

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Aziziye TOKİ ihale aşamasında

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Aziziye’de yapılan faaliyetler ve 2015-2019 stratejik planıyla ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.

TOKİ 0 Yorum

Bandırma’da emekliye müjde

Bandırma’da sosyal alanda yaptığı çalışmalarla beğeni toplayan Kaymakam Tuncay Sonel emeklilere TOKİ’den müjde verdi.

TOKİ 0 Yorum

Keçiborlu TOKİ 2.etap için ilk kazma vuruldu

Keçiborlu TOKİ 2. etabın ilk kazması vuruldu. Keçiborlu Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile 137 daireli 2. Etap TOKİ konutları projesinde yüzler güldü.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Karaman Kırbağı projesinde başvurular başladı

TOKİ Karaman Kırbağı projesi kapsamında 400 adet konutun emekli vatandaşlara satışı için başvurular Halk Bankası Sanayi sitesinde alınmaya başlandı.

TOKİ 0 Yorum

Çankırı’da emeklilere konut müjdesi

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in girişimleri ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ilimizdeki emeklilere yönelik başlatılan konut projesinin ihale ilanı yayınlandı.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ, emekliye 17 ilde konut satışına başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, “Emekliye İkinci Bahar Projesi” kapsamında ilk aşamada 17 ilde inşa edilecek toplam 4.354 konut için yarından itibaren, 9-30 Aralık 2015 tarihleri

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.