Dumankaya İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazandı

Dumankaya İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazandı

Dumankaya, iş başvurularını en hızlı ve en yüksek oranda yanıtlayan şirketler arasında yer alarak İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazandı.

53 yılı aşkın bir süredir faaliyetlerini sürdüren Dumankaya, İnsana Saygı Ödülleri’nde ödül almaya hak kazandı.

15 yıldır geleneksel hale gelen Türkiye’nin en prestijli İnsan Kaynakları ödüllerinin verildiği Kariyer.net İnsana Saygı Ödül töreni 17 Şubat tarihinde Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Kariyer.net tarafından İnsan Kaynakları Zirvesi kapsamında düzenlenen İnsana Saygı Ödül töreninde Dumankaya adına ödülü Kurumsal Gelişim Grup Müdürü Metin Marangoz aldı.

Kurumsal Gelişim Grup Müdürü Metin Marangoz, Dumankaya’nın aldığı ödül ile ilgili, “Biz Dumankaya olarak dokunduğumuz her alandaki paydaşlarımız için değer üretmek adına yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Mevcut çalışanlar ve bizimle çalışma potansiyeli olan insanlar için de bu değer üretme sürecini layığı ile yapmak ve bir işveren markası olarak, Dumankaya’nın adaylar nezdindeki değerini artırmak istiyoruz. Bizim odaklarımız içerisinde en önemli değeri “insan” oluşturuyor. Bu yüzden, bizim için İnsana Saygı Ödül’ü gibi bir ödülün sahibi olmak çok büyük bir gurur.” dedi.

Dumankaya’nın farklı yetkinliğe sahip profesyoneller ile çalıştığını ve bu nispette farklı İK uygulamaları olduğunu dile getiren Marangoz, son olarak “Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir şirket olarak çok farklı profillerde çalışanlarımız bulunuyor. Dolayısıyla çalışanlarımız için farklı İK uygulamaları geliştiriyor ve her çalışanımızın potansiyelini ve yeteneğini keşfetmesine yardımcı oluyoruz. Bu anlamda Dumankaya olarak değerimizi her alanda, sürekli olarak artırıyoruz. Geçtiğimiz dönem içerisinde Dumankaya’ya Kariyer.net üzerinden yaklaşık 36 bin iş başvurusu yapıldı. İşveren markası olarak tercih edilen bir firma olmak bizim için bir hayli önemli. Daha önce de iki kez İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazanan bir şirket olarak üçüncü ödülümüz, yeni başarı hikayeleri yazma yolunda bize önemli bir motivasyon kaynağı.” dedi.

Ödül almaya hak kazanan şirketler aday başvurularını Kariyet.net üzerinde on gün içinde yüzde doksan dokuz oranda yanıtlama, en çok istihdam yaratma ve en çok başvuru yapılan firma kriterlerinin yerine getirmeleri üzerinden değerlendirildi. Yıl boyunca bu kriterleri yerine getiren firmalar İnsana Saygı Ödülü’nün sahibi oldu. Adaylar da İK süreçlerini beğendikleri firmaları oyluyor ve en beğenilen firma ödülünü seçiyor.

Ödül değerlendirmesinin olduğu dönem içerisinde Dumankaya İnşaat’a alt kriterin çok üzerinde, yaklaşık 36 bin iş başvurusu yapılırken 54 kişi Kariyer.net üzerinden istihdam edildi. Aday başvurularını ortalama 17 gün içerisinde cevaplayan Dumankaya, başvuruların yüzde 99’una da geri dönüş yaptı.

Previous Gediz 4. Etap TOKİ kura
Sonraki Bahçekent'ın yeni projesi Evalpark İstanbul

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO,Kartal ve Bahçelievler’de 3 Arsayı Satışa Çıkardı

2014’te 2 milyar 555 milyar TL ciro yapan Emlak GYO, arsa ihalelerine devam ediyor.

Firma Haberleri

Yapı Kredi Karekodlu Çek çalışmalarını tamamladı

Türk bankacılığında pek çok yeniliğe imza atan Yapı Kredi, Karekodlu Çek Sistemi’ne uygun altyapı çalışmalarını tamamladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Tahincioğlu Milli Takım’a kampanya ile destek veriyor

Tahincioğlu,Euro 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Milli Takım’a özel bir kampanya ile destek veriyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kılıçoğlu Group Sırplar’a Villa Satacak

“Bavulunu Kap Gel” sloganıyla dayalı döşeli ev konseptini lüks projelere taşıyan Kılıçoğlu Group, aynı stratejiyle Avrupa’da büyüyor. Avrupa’da  proje yürüten şirket, 5’inciye Sırbistan’da başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

İstanbul’un afet risk azaltma çalışmaları Japonya’da tanıtıldı

İstanbul, Japonya’nın Sendai şehrinde düzenlenen Birleşmiş Milletler Afet Risk Azaltma 3. Dünya Konferansı’nda İstanbul Vali Yardımcısı Haluk Nadir’in katılımıyla “Riskleri Yönetmek” konulu panelde temsil edildi.

Firma Haberleri

Abu Dabi Uluslararası Havalimanı elektrik işlerini Anel Grup üstlendi

Anel Grup’un elektrik işlerini üstlendiği Abu Dabi’nin en büyük ve mimari açıdan en görkemli binası olarak tasarlanan Abu Dabi Uluslararası Havalimanı’nın çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.