Doğumevi arsası Başyapı’nın oldu

Doğumevi arsası Başyapı’nın oldu

Emlak Konut’un satışa çıkardığı Bakırköy Doğum Hastanesi’nin arsasına 62 milyon lira teklif geldi.

Arsayı alan Başyapı, 200 milyon TL gelir hedefliyor EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nm (GYO), İstanbul Yenimahalle’de gelir paylaşımı yöntemi ile satışa çıkardığı arsanın ihalesi tamamlandı. 2011 yılında Iialkalı’ya taşınan SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin arsası için yapılan ihalede en yüksek teklifi Başyapı İnşaat verdi. 200 milyon lira toplam gelir üzerinden 62 milyon lira (yüzde 31) arsa payı teklif eden Başyapı, ihalede ilk sırayı aldı. 11 firma katıldı İlk oturumu 25 Şubat’ta yapılan ihalenin ikinci ve son oturumu dün yapıldı.

İlk oturumda Başyapı, Siyahkalem, Beyaz İnşaat, Mustafa Ekşi-Aydur-Biser-Muhammet Gümüştaş Ortaklığı, Kuvumcukent Gayrimenkul, Gül İnşaat, Barış İnşaat, Hasan İpek, İntaya, Lin Proje ve Nuhoğlu’dan oluşan 11 firma En fazla 6 kat SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin 2011 yılında Iialkalı’ya taşınmasının ardından arsa Mart 2013’te TOKİ’ye devredilmişti. 5 bin 250 metrekarelik arsa için 2014 yılında imar planı hazırlamıştı.

Ticaret alanı olarak planlanan arsada en fazla 6 katlı bina inşa yapılacak. 7 bin 792 metrekare inşaat hakkı bulunan arsada şu anda boş ve harabe halinde hastane binası yer alıyor. teklif sunmuştu. İlk oturumda en yüksek teklif 84.7 milyon lira toplam gelir üzerinden yüzde 40 yani 33.8 milyon lira öneren Beyaz İnşaat’tan gelmişti. Son oturumda rekabet Siyahkalem, Gül İnşaat ve Başyapı arasında geçti. En yüksek teklifi Başyapı verdi. Başyapı Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, arsaya alışveriş merkezi yapmayacaklarını belirtti.

Mimarlar Odası itiraz etmişti

Mimarlar Odası Bakırköy Şubesi, hastanenin bulunduğu arazi ve çevresinde Bizans döneminden kalma kalıntıların olduğunu belirterek, bu alanda yer alan ve henüz gün yüzüne çıkarılmamış birçok eserin çıkartılıp sergilenmesi için istanbul 6 No’lu Koruma Kurulu’na başvurduklarını açıklamıştı. Öte yandan Bakırköy Belediyesi’nin 2014 yılında arsanın plan değişikliğine yönelik açtığı bir dava da bulunuyor. Bakırköylüler ise ihaleyi ‘Hastane istiyoruz’ diyerek protesto etmişti.    Vatan

Previous Beyşehir'de emekliler TOKİ'ye yoğun ilgi gösterdi
Sonraki Mevlüt Açıkgöz : Sosyal konut açığı sürüyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Alp Erdem Elektrik Mega Projelerde

Türkiye’nin önemli yapı projelerindeki başarılı performansıyla dikkat çeken Alp Erdem Elektrik, İzmir, İstanbul ve Ankara daki örnek uygulamalarına her yıl bir yenisini ekliyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Bahar Ünal İletişim Danışmanlığı büyümeye devam ediyor

Optimum Yaşam Merkezi’nin tercihi Bahar Ünal İletişim Danışmanlığı oldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Viaport Venezia Ulaşım

Viaport Venezia projesine direkt durak alacak olan Mecidiyeköy – Mahmutbey metrosunun inşaatı Viaport Venezia Satiş Ofisi’nin bulunduğu noktada başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO Kartal Yakacık İhalesini Dağ Mühendislik Kazandı

Dev ihaleyi Dağ Mühendislik aldı Dağ Mühendislik, Kartal Yakacık ihalesinde ipi göğüsledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kalkan İnşaat yeni yerinde hizmet veriyor

Gömeç’te 20 yıldan bu yana inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve ilçede yapmış olduğu inşaatlarla halkın güvenini kazanmayı bilen Kalkan İnşaat yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yılda 600 bin konut talebi karşılamıyor

2015 yılını değerlendiren ve 2016 yılı öngörülerini paylaşan Ortadoğu Grup İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gür:

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.