Doğumevi arsası Başyapı’nın oldu

Doğumevi arsası Başyapı’nın oldu

Emlak Konut’un satışa çıkardığı Bakırköy Doğum Hastanesi’nin arsasına 62 milyon lira teklif geldi.

Arsayı alan Başyapı, 200 milyon TL gelir hedefliyor EMLAK Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nm (GYO), İstanbul Yenimahalle’de gelir paylaşımı yöntemi ile satışa çıkardığı arsanın ihalesi tamamlandı. 2011 yılında Iialkalı’ya taşınan SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin arsası için yapılan ihalede en yüksek teklifi Başyapı İnşaat verdi. 200 milyon lira toplam gelir üzerinden 62 milyon lira (yüzde 31) arsa payı teklif eden Başyapı, ihalede ilk sırayı aldı. 11 firma katıldı İlk oturumu 25 Şubat’ta yapılan ihalenin ikinci ve son oturumu dün yapıldı.

İlk oturumda Başyapı, Siyahkalem, Beyaz İnşaat, Mustafa Ekşi-Aydur-Biser-Muhammet Gümüştaş Ortaklığı, Kuvumcukent Gayrimenkul, Gül İnşaat, Barış İnşaat, Hasan İpek, İntaya, Lin Proje ve Nuhoğlu’dan oluşan 11 firma En fazla 6 kat SSK Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin 2011 yılında Iialkalı’ya taşınmasının ardından arsa Mart 2013’te TOKİ’ye devredilmişti. 5 bin 250 metrekarelik arsa için 2014 yılında imar planı hazırlamıştı.

Ticaret alanı olarak planlanan arsada en fazla 6 katlı bina inşa yapılacak. 7 bin 792 metrekare inşaat hakkı bulunan arsada şu anda boş ve harabe halinde hastane binası yer alıyor. teklif sunmuştu. İlk oturumda en yüksek teklif 84.7 milyon lira toplam gelir üzerinden yüzde 40 yani 33.8 milyon lira öneren Beyaz İnşaat’tan gelmişti. Son oturumda rekabet Siyahkalem, Gül İnşaat ve Başyapı arasında geçti. En yüksek teklifi Başyapı verdi. Başyapı Yönetim Kurulu Başkanı Musa Baş, arsaya alışveriş merkezi yapmayacaklarını belirtti.

Mimarlar Odası itiraz etmişti

Mimarlar Odası Bakırköy Şubesi, hastanenin bulunduğu arazi ve çevresinde Bizans döneminden kalma kalıntıların olduğunu belirterek, bu alanda yer alan ve henüz gün yüzüne çıkarılmamış birçok eserin çıkartılıp sergilenmesi için istanbul 6 No’lu Koruma Kurulu’na başvurduklarını açıklamıştı. Öte yandan Bakırköy Belediyesi’nin 2014 yılında arsanın plan değişikliğine yönelik açtığı bir dava da bulunuyor. Bakırköylüler ise ihaleyi ‘Hastane istiyoruz’ diyerek protesto etmişti.    Vatan

Previous Beyşehir'de emekliler TOKİ'ye yoğun ilgi gösterdi
Sonraki Mevlüt Açıkgöz : Sosyal konut açığı sürüyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Mebuskent “Ben Bakan Olsam” resim yarışması devam ediyor

Ankara’nın yeni cazibe merkezlerinden Batıkent Karacakaya’da, şehrin içinde yeni bir şehir kurma hedefiyle yükselen Mebuskent konut projesinin düzenlediği “Ben Bakan Olsam” resim yarışması sürüyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

YDA Group 200 milyon liralık tahvil sattı

Gayrimenkulde faaliyet gösteren YDA Group son yılların en büyük özel sektör tahvil ihracıyla en zor zamanda piyasalara moral verdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

İncek Prestij Lansman Yaptı

Ünlü oyuncular Vatan Şaşmaz, Tuğba Melis Türk ile manken Ebru Öztürk, İncek Prestij projesinin tanıtımına katıldı. 765 konutun özel fiyatlarla satışa sunulduğu lansman, büyük ilgi gördü.

Firma Haberleri 0 Yorum

Otel Bitti Sırada Konut Var

 İnşaat malzemeleri satışının ardından 2000’den bu yana projelere ağırlık veren Fe Metal,izmir’deki konut projesine devam ederken, Alaçatı’da inşa ettiği Viento Butik Otel’i de nisan ayında açıyor.

Firma Haberleri

GBC İNŞAAT’TAN 20 YILDA 810 PROJE

GB Grup çatısı altında yer alan GBC İnşaat, endüstriyel yapı, konut, sosyal tesis, sanayi sitesi, ticari yapı, hayvan çiftliği, tahıl depoları, arıtma ve geri kazanım tesisleri ile biyogaz tesisi gibi

Firma Haberleri

Suudi Prens’in evi Bursalı mimarlık firması’nın imzasını taşıyor

Elemeği Project Solutions; Bursa’daki firmalardan yılda 20 milyon liralık satın alma yaparak şehir ekonomisine de katkı sağlıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.