Doğaya uyumlu yapılar yarınlarımızı şekillendirecek

Doğaya uyumlu yapılar yarınlarımızı şekillendirecek

Bugün sürdürülebilir, yeşil, çevre dostu olarak adlandırılan doğayla uyumlu yapılar, arazi seçiminden başlayarak yaşam alanları oluşumuna kadar geçen süreç değerlendirildiğinde iyi tasarlanması gereken bir bütünün parçaları olarak tanımlanabilir.
Sosyal ve çevresel sorumluluk anlayışıyla tasarlanan Yeşil binalar, bulunduğu yere özgü koşullara uygun, ihtiyacı kadar tüketen, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmiş, doğal ve atık üretmeyen malzemelerin kullanıldığı katılımı teşvik eden, ekosistemlere duyarlı yapılar olarak tarif edilebilir.

Enerji verimliliği için Bina giydirme çözümleri çok önemli
Dünya’da desteklenen ve geleceği şekillendireceği öngörülen yeşil binalarda yapılaşmada kullanılan malzemelerde çok önemlidir. Ar-Ge yatırımlarını bu konuda yoğunlaştıran ve son 10 yıldır sürdüren ve enerji verimliliği gibi yapılaşmada doğru malzemeler kullanılarak sağlanabilecek teknolojiler geliştiren Türkiye’nin 62 yıllık sektör lideri firması Çuhadaroğlu; bu konuda yaptığı girişimlerle de öncü niteliğindedir.
Özellikle bina giydirmelerinde doğru malzeme ile sağlanabilecek doğru yalıtım ile enerji kaybı direkt olarak en aza indirgenebilir ve yeşil bina teknolojilerinin ilerlemesi için en önemli konu olan enerji kullanımı doğru ve nitelikli çözümlerle şekillenebilir.

Yeşil yapılaşma bir sosyal sorumluluktur
Çuhadaroğlu Grup yeşil yapılaşmayı aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak görmektedir. Gelecek nesillere bırakacağımız Dünya için doğaya uyumlu yapılar ve verimli enerji kullanımı çok önemlidir. Bu nedenle Çuhadaroğlu LEED ve BRAEM sertifikasyon süreçlerinde ilgili belgeleri alan projelerde alüminyum profil sistemleriyle ilerlemektedir. İlgili sertifikalar yalnızla ürünlere tek tek verilmiyor. Yapı hafriyat toprağının değerlendirilmesinden, yağmur suyu ve atık suyun kazanılmasına, uçucu madde içeren bileşenler kullanılmasından, yapıya alınan taze havaya kadar pek çok kriter değerlendirilmeye alınıyor.

Tüm bunlar değerlendirildiğinde, Alüminyumun geri dönüşümü mümkün bir malzeme olması, sürece diğer malzemelerden önce başlamasını sağlıyor. Bu noktada ürünlerin asgari mesafelerden taşınarak uygulanması, geri dönüştürülmüş hammadde içermesi, yapının ömrünün tamamlandığında bertaraf edilmesi ya da geri dönüşüme tabi tutulabilmesi anlamında alüminyum yeterli parametreler veriyor. Bununla birlikte, kullanılan yüzey işlem malzemelerin toksik madde içermemesi, üretim yapılan tesisin yeterli altyapıya haiz çevre değerlerine saygılı üretim yapması da ayrıca önemli kriterler arasında yer alıyor. Yapının bu sertifikasyon süreçlerinde tanımlanan yalıtım performansları sağlaması da ayrıca Çuhadaroğlu uzmanlarının yaptığı detaylandırma ve ısı hesapları ile teyit ediliyor.

62 yıllık sektör tecrübesi ile Çuhadaroğlu, Doğaya uyumlu yapıların vazgeçilmezi
1954 yılından beri kalite ve güvenin temsilcisi, sektör duayeni, Çuhadaroğlu, yer aldığı önemli projelerde özellikle kullandığı malzemelerle doğaya uyumlu ve sürdürülebilir yeşil teknoloji destekli çalışmalarını devam ettirmektedir.62 yıllık sektör tecrübesi ile Çuhadaroğlu, Maslak 1453, Loft İncek, Bilkent ve Manisa Entegre Sağlık Kampüsleri, Kozapark, Dumankaya Ritim, Küçükçekmece Belediyesi, Ankara Müteahhitler Birliği binası, Levent 199 gibi önemli projeleri tüm bu geçmiş tecrübesi ve geleceğe dönük vizyonu ile şekillendirmiştir.

Previous Etimesgut 46626 ve 46627 adalar park ve otopark alanı imar planı değişikliği
Sonraki Via Garden Manolya projesinde 385.000 TL'den başlayan fiyatlarla

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Hidrosil İhracata Hız Verdi

Hidrosil Genel Müdürü Erdal Burak, İŞİM Kümesi ile birlikte ihracata daha bilinçli yaklaştıklarını, üretimlerinin yüzde 25’ini ağırlıklı olarak ABD ve Rusya’ya gönderdiklerini belirtiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

KAĞITHANE 7000 Projesi

Genyap tarafından İstanbul Kağıthane’nin merkezinde inşa edilen Kağıthane 7000 projesinde daireler 380 bin TL’ den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Tüyap Konya Fuar Merkezi İnşaatı Tamamlandı

İttifak Holding’in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı, Konya Uluslararası Fuar Merkezi inşaatını, yedi ay gibi kısa bir sürede bitirerek önemli bir projeye daha imza attı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Nidakule Ataşehir Metrekaresi 5.500 liradan Satışta

Tahincioğlu Gayrimenkul, Emlak Konut GYO işbirliğiyle Ataşehir’de inşa ettiği A Plus ofis projesi Nidakule Ataşehir’in ilk etabını 5 bin 500 liradan satışa çıkardı .

Firma Haberleri 0 Yorum

İZODER’in yeni başkanı Tayfun Küçükoğlu oldu

Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği’nin (İZODER) 12. Olağan Genel Kurulu’nda, başkanlığa oy birliği ile Tayfun Küçükoğlu seçildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

EYG GRUP, Gayrimenkul Yatırım Fonu Kuruyor

SİNPAŞ Holding’deki 25 yıllık tecrübesinin ardından aile şirketinden ayrılarak 2014 yılı başında kendi şirketi EYG Gayrimenkul Geliştirme’yi kuran Ömer Faruk Çelik, sektörü yeni bir iş modeliyle tanıştırmaya hazırlanıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.