Doğaya uyumlu yapılar yarınlarımızı şekillendirecek

Doğaya uyumlu yapılar yarınlarımızı şekillendirecek

Bugün sürdürülebilir, yeşil, çevre dostu olarak adlandırılan doğayla uyumlu yapılar, arazi seçiminden başlayarak yaşam alanları oluşumuna kadar geçen süreç değerlendirildiğinde iyi tasarlanması gereken bir bütünün parçaları olarak tanımlanabilir.
Sosyal ve çevresel sorumluluk anlayışıyla tasarlanan Yeşil binalar, bulunduğu yere özgü koşullara uygun, ihtiyacı kadar tüketen, yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmiş, doğal ve atık üretmeyen malzemelerin kullanıldığı katılımı teşvik eden, ekosistemlere duyarlı yapılar olarak tarif edilebilir.

Enerji verimliliği için Bina giydirme çözümleri çok önemli
Dünya’da desteklenen ve geleceği şekillendireceği öngörülen yeşil binalarda yapılaşmada kullanılan malzemelerde çok önemlidir. Ar-Ge yatırımlarını bu konuda yoğunlaştıran ve son 10 yıldır sürdüren ve enerji verimliliği gibi yapılaşmada doğru malzemeler kullanılarak sağlanabilecek teknolojiler geliştiren Türkiye’nin 62 yıllık sektör lideri firması Çuhadaroğlu; bu konuda yaptığı girişimlerle de öncü niteliğindedir.
Özellikle bina giydirmelerinde doğru malzeme ile sağlanabilecek doğru yalıtım ile enerji kaybı direkt olarak en aza indirgenebilir ve yeşil bina teknolojilerinin ilerlemesi için en önemli konu olan enerji kullanımı doğru ve nitelikli çözümlerle şekillenebilir.

Yeşil yapılaşma bir sosyal sorumluluktur
Çuhadaroğlu Grup yeşil yapılaşmayı aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak görmektedir. Gelecek nesillere bırakacağımız Dünya için doğaya uyumlu yapılar ve verimli enerji kullanımı çok önemlidir. Bu nedenle Çuhadaroğlu LEED ve BRAEM sertifikasyon süreçlerinde ilgili belgeleri alan projelerde alüminyum profil sistemleriyle ilerlemektedir. İlgili sertifikalar yalnızla ürünlere tek tek verilmiyor. Yapı hafriyat toprağının değerlendirilmesinden, yağmur suyu ve atık suyun kazanılmasına, uçucu madde içeren bileşenler kullanılmasından, yapıya alınan taze havaya kadar pek çok kriter değerlendirilmeye alınıyor.

Tüm bunlar değerlendirildiğinde, Alüminyumun geri dönüşümü mümkün bir malzeme olması, sürece diğer malzemelerden önce başlamasını sağlıyor. Bu noktada ürünlerin asgari mesafelerden taşınarak uygulanması, geri dönüştürülmüş hammadde içermesi, yapının ömrünün tamamlandığında bertaraf edilmesi ya da geri dönüşüme tabi tutulabilmesi anlamında alüminyum yeterli parametreler veriyor. Bununla birlikte, kullanılan yüzey işlem malzemelerin toksik madde içermemesi, üretim yapılan tesisin yeterli altyapıya haiz çevre değerlerine saygılı üretim yapması da ayrıca önemli kriterler arasında yer alıyor. Yapının bu sertifikasyon süreçlerinde tanımlanan yalıtım performansları sağlaması da ayrıca Çuhadaroğlu uzmanlarının yaptığı detaylandırma ve ısı hesapları ile teyit ediliyor.

62 yıllık sektör tecrübesi ile Çuhadaroğlu, Doğaya uyumlu yapıların vazgeçilmezi
1954 yılından beri kalite ve güvenin temsilcisi, sektör duayeni, Çuhadaroğlu, yer aldığı önemli projelerde özellikle kullandığı malzemelerle doğaya uyumlu ve sürdürülebilir yeşil teknoloji destekli çalışmalarını devam ettirmektedir.62 yıllık sektör tecrübesi ile Çuhadaroğlu, Maslak 1453, Loft İncek, Bilkent ve Manisa Entegre Sağlık Kampüsleri, Kozapark, Dumankaya Ritim, Küçükçekmece Belediyesi, Ankara Müteahhitler Birliği binası, Levent 199 gibi önemli projeleri tüm bu geçmiş tecrübesi ve geleceğe dönük vizyonu ile şekillendirmiştir.

Previous Etimesgut 46626 ve 46627 adalar park ve otopark alanı imar planı değişikliği
Sonraki Via Garden Manolya projesinde 385.000 TL'den başlayan fiyatlarla

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Avlu Kurtköy’de 36 ay sıfır faiz

Erguvan İnşaat & Demirbaş Yapı Ortaklığı tarafından Istanbul Kurtköy’de inşa edilen Avlu Kurtköy projesinde satışların yüzde 35’i, 1 ayda tamamlandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Sembol İstanbul’da Yüzde 1 KDV Avantajı

Karden İnşaat tarafından Beylikdüzü, Bahçeşehir Tem bağlantı yolu üzerinde hayata geçirilen Sembol İstanbul projesinde inşaat süreci hızla ilerlerken projeye yabancı yatırımcılar büyük ilgi gösteriyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Doğa Konakları Aralıkta Teslim Edilecek

Beza İnşaat tarafından Pendik Velibaba’da hayata geçirilen Doğa Konakları, metrekaresi 1.700 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

İş GYO’nun İkinci 100 Milyon TL’lik Tahvili İhraç Edildi

İş GYO, 200.000.000 TL ihraç tavanı kapsamında, Türk Lirası cinsinden, yurt içinde ve halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satış yöntemiyle ikinci 2 yıl vadeli, 100 milyon TL’lik borçlanma aracını ihraç

Firma Haberleri 0 Yorum

Ağaoğlu’ndan 100 Milyon Dolarlık Sukuk

Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinden Ağaoğlu Şirketler Grubu, kira sertifikası (sukuk) ihracı operasyonunu üçe çıkarıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Türkiye’nin en iyi 4. işvereni Hilti Türkiye

İnşaat ve el aletleri sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Hilti Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2016” listesinde 50-500 çalışanı bulunan şirketler

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.