Doğal Yaşam Büyükşehir’e Emanet

Büyükşehir Belediyesinin Kandıra’daki Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alam’mn yapımı devam ediyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kandıra’da yaptırılan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı, doğal ortamda yaşayan canlılara tam donanımlı olarak hizmet verecek.

F Tipi Cezaevine yakın bölgede inşaatı devam eden Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı’nda yaralı ve bakıma muhtaç hayvanlar tedavi edilerek, koruma altına alınacak.

BAKIM MERKEZİ VE DOĞAL YAŞAM
Sokak hayvanları ve doğal yaşama birer adet ameliyathane, karantina uyuz ünitesi ve üç adet de ameliyat sonrası dinlenme odası ile hizmet edecek olan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanında ziyaretçiler için kafeterya da bulunacak. Sokak hayvanlarının doğal yaşam alanları içinde tedavi edilmesi ve korunmasını amaçlayan Sokak Hayvanları Balom Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı, hayvanseverler tarafından da destekleniyor.

EĞİTİM MERKEZİ OLACAK
Kandıra Sarıhocalar’da yapımı devam eden Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı, çok amaçlı olarak doğal hayata ve hayvanseverlere hizmet verecek. Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı, aynı zamanda bir eğitim yeri olacak. Aileler burada çocuklarıyla birlikte hayvan sevgisini yaşayacak ve isterlerse buradaki hayvanları sahiplenebilecek. Sokak Hayvanları Balam Merkezi ve Doğal Yaşam Alanı, tam anlamıyla bir eğitim, rehabilitasyon merkezi ve tedavi merkezi olacak aynı zamanda çocuklara ve ailelere hayvan bakımı konusunda eğitim verilecek.

BÜYÜKŞEHİR D0ĞAYI KORUYOR
Yeşile olan sevdasını 2004 yılından bu yana Kocaeli’nin hemen her köşesine diktiği 5 milyon 650 bin fidan ile gösteren Büyükşehir Belediyesi, aynı hassasiyeti sokak hayvanları ve doğal yaşam için de taşıyor. Sokak hayvanlarını sahiplenen, onların tedavilerini yapan, özellikle kış aylarında hayvanları aç kalmaması için kent genelinde Yempati’ler yerleştiren Büyükşehir’in Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alanının inşaatı da hızla ilerliyor. ALAN ÇİT İLE ÇEVRİLECEK Öte yandan 70 dönümlük bir alana yayılan Sokak Hayvanları Bakım Merkezi ve Doğal Yaşam Alam’mn çevre sınırlarını belirlemek amacıyla sağlam zemine betonarme temelli panel çit ile çevrilmesi planlanıyor. Her bir temel üstüne özel ölçülü çelik çitler imalatları atölyede devam ederken, bir yandan da montaj çalışmalarına başlandı, inşaat alanında 4 bin 800 metre betonarme temel yapıldı, 3 bin 900 metre çelik kafes çit takıldı. Halen dış kapı ve iç kapıların temelleri ile giriş duvarı imalatı devam ediyor.(Haber yurdum)

Previous İnşaatçıya Boğaz'dan Öteye Geçiş Yok
Sonraki Doğa İçinde Kent Konforunu Yaşama İmkanı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 27 Mart 2015

​Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 27 Mart 2015 tarihinde Ankara’da Çankaya, Ayaş, Mamak ilçelerinde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Caretta Caretta Hastanesi Yapılmasına Tepki

İztuzu Kumsalını Kurtarma Platformu (İKUP) üyeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Deniz Kaplumbağaları Araştırma ve Rehabilitasyon Merkezi (DEKAMER) işbirliğinde, İztuzu kumsalında yapılması planlanan hastaneye tepki gösterdi. İKUP sözcüsü Murat Demirci,

Güncel Haberler 0 Yorum

Körfez Geçiş Köprüsü Güzergahı

İstanbul İzmir otoyolu projesi kapsamında inşa edilecek olan Körfez Geçiş köprüsünün temel atma töreni 29 Ekim 2010 tarihinde gerçekleştirildi, O dönem köprünün geçiş ücreti 35 dolar + KDV olarak açıklandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kirazlıtepe Yasam Merkezi Hizmete Girdi

Üsküdar Belediyesi tarafından yapılan; içinde kadınlar ve erkekler için 2 havuz, konferans ve spor salonları ile kafe, restoran ve seyir

Güncel Haberler 0 Yorum

İş verimi “havalı kule” ile artıyor

Kule iş merkezlerinde pencerelerin açılmaması nedeniyle havasız ortamlarda çalışılmasının, halsizlik, baş ağrısı, bulantı gibi belirtilerle ortaya çıkan “havasız bina sendromunu” tetiklediği bildirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’de 150 Bin Konut EKB Aldı

Türkiye’deki binaların enerjiyi daha verimli ve tasarruflu kullanmaları için Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.