DKY İnşaat Yeni Sahra’da 10 Bin Konut Yapacak

DKY İnşaat, Yeni Sahra’da 10 bin konut yapacak Dumankaya Grubu’ndan ayrılan İbrahim Dumankaya Holding şirketlerinden DKY İnşaat, ‘Yeniden’ markasıyla sektörde birçok projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor. Ağırlıkla kentsel dönüşüme odaklanan DKY, 2 milyar 410 milyon TL’lik 2 bin 750 konut ve ofis projesini hayata geçirecek. Şirketin dönüşüm yapacakları bölgeler arasında Yeni Sahra’da 238 bin metrekarelik alan da yer alıyor.

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Kadıköy, Tuzla, Kartal, Pendik, Ataşehir, Maltepe ve Sultanbeyli olmak üzere 7 bölgede kentsel dönüşüm projeleri yapacaklarını belirterek, Kartal vile Tuzla Aydınlı projelerinde talep toplamaya başladıklarını seçim sonrası da satışa başlayacaklarını söyledi. Kartal’dayapacakları projenin ruhsatını aldıklarım anlatan Dumankaya, “Dap Yapı’nın yapacağı büyük projeye komşu olan proje deniz manzaralı 50 milyon TL değerinde 200 konuttan oluşuyor. Ön talep toplamaya başladık. Seçimden sonra da satışa çıkacağız” dedi. Bu yıl Tuzla Aydınlı’da 750 daireli projeyi de satışa çıkaracaklarını kaydeden Dumankaya, Ataşehir’in Yeni Sahra bölgesinde 238 metrekarelik alanda etaplar halinde dönüşüm yapacaklarını belirtti. Dumankaya, “900 milyon TL değerinde 1500 konutun olacağı ilk etabın dışında 5-6 etap daha olacak. Projede toplam 10 bin konut yapmayı düşünüyoruz” dedi. Yetiştirebilirlerse projeyi bu yıl sonunda satışa sunacaklarını dile getiren Dumankaya, büyüklüğü 1 milyon metrekareyi bulan Yeni Sahra’da şu ana 5-6 firmanın dönüşüme başladığını söyledi. Kadıköy’de Suadiye’de bir proje üzerinde çalıştıklarını anlatan Dumankaya, Maltepe’de Tekel Sitesi’nin bulunduğu alanda 160 milyon TL’lik 300 dairelik proje, Göztepe’de ise 700 konut ve ofisin olduğu bir proje yapacaklarını açıkladı. Dumankaya, Sultanbeyli’de ise 550 milyon TL’ye karma proje yapacaklarını duyurdu.(Dünya)

Previous Yapı Decoor Ankara Fuarı Kapılarını Açtı
Sonraki Örnek Adım

Diğer Yazılar

Firma Haberleri

özer+tulgan Mimarlık’tan eğlenceli ve sosyal ofis projesi

Hem Türkiye’de hem de yurt dışında ödüllü ve sürdürülebilir projelere imza atan özer+tulgan Mimarlık’ın doğadan ilham alarak tasarladığı “Doğuş Otomotiv Değer ve İlgi Merkezi”, alışılagelmiş ve sıkıcı ‘çağrı merkezi ofisi’

Firma Haberleri 0 Yorum

Mobilyada satışlar tavan yaptı

Türk ekonomisinin en önemli kolon sektörlerinden mobilya sektöründe taksit sayısındaki yeni düzenleme satışları artırdı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Adana’da Gayrimenkul Satışları Arttı

Adana’da kimlikli siteler yükseliyor.Adana’da vatandaşların taleplerine göre gelişen modern konut sayısı artarken gayrimenkul satışlarının da aynı oranda artış gösterdiği bildirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

KİPTAŞ’ın Dev Projesi Vaditepe Bahçeşehir

Türkiye’de 70 bin nitelikli konutun inşasına imza atan KİPTAŞ, 4 bin konutluk Vaditepe projesiyle, yatırımcıdan yoğun talep görüyor. İnşa çalışmalarının hızla devam ettiği projede 8 ay gibi kısa bir sürede

Firma Haberleri 0 Yorum

Afrika Türk İnşaat Şirketlere Büyük Fırsatlar Sunuyor

Hızla gelişen Afrika ülkeleri, Türk şirketlere büyük fırsatlar sunuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Faizsiz ev alım yöntemleri artırılmalı

Birevim Başkanı Çiftçi, her 100 aileden 15-20’sinin faizsiz gayrimenkul alımıyla ilgilendiğini belirterek, “Ancak geçen yıl satılan 1 milyon 300 bin konutun sadece yüzde 1 ‘i faizsiz yöntemle satılmış” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.