Dikmen Vadisi’nde yaşayan Suriyeliler tahliye edildi

Dikmen Vadisi’nde yaşayan Suriyeliler tahliye edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Dikmen Vadisi’nde yaşayan Suriyeliler, tahliye edildi, kurdukları naylon çadırlar kaldırıldı.   
Ankara’da sabah saat 06.00 civarında başlayan ve geniş emniyet tedbirlerinin alındığı tahliye işlemleri sırasında herhangi bir olay yaşanmadı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ile Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, güvenlik önlemleri altında çok sayıda dozer ve ambülans ve itfaiye araçlarının da hazır bulunduğu 3 saatlik bir çalışma sonucu tahliye işlemini gerçekleştirdi.

Dikmen Vadisi 4. ve 5. etapta Suriyeliler tarafından kurulan 34 çadır ve baraka ekipler vasıtasıyla boşaltıldı. Çadırlarda kalan ve sağlıksız koşullarda yaşamlarını sürdüren Suriyeli aileler, zabıta ekipleri tarafından zabıta araçlarıyla bekletilen belediye otobüslerine taşındı.

Suriyeli ailelerin özel eşyalarını almasına izin verilirken, ekipler tarafından iyice aranan çadırlar yerlerinden söküldü. Tahliye sonrası Fen işlerine bağlı ekipler, Dikmen Vadisi’ndeki enkazları da temizledi.

Naylon çadırlarda zor şartlarda hayatını devam ettirmeye çalışan 84 kişiden oluşan Suriyeli aileler, belediye otobüsleri ile bir okulun spor salonuna toplandı. Burada kayıtları alınan Suriyeli aileler, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi organizasyonu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bulunan sığınmacı kamplara gönderildi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Dikmen Vadisi’nde izinsiz olarak çadırlarda yaşan Türk vatandaşları için de tahliye tebligatı yaptı. Tahliye kararları ailelere resmi olarak imzalatıldı.

Previous Fatma Güldemet Sarı'nın 30 Ocak 2016 Adana programı
Sonraki Sinpaş Altın Kuleler’de 421,900 TL'den başlayan fiyatlar

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kemerburgaz Köyiçi bölgesinde tapular için karar çıktı

Kemerburgaz Mahallesi, Köyiçi bölgesinin yeni tapularının çıkartılması için önemli adımlar atıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kocaeli Stadının Temeli Atılacak

FIFA standartlarında yapılacak olan 33 bin kişilik yeni Kocaeli stadı, 15 günde bir maç yapılan toprak saha değil içinde amatör sporcuların faydalanabileceği yapılar, alışveriş merkezleri ve sosyal tesisler bulunduran tam

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir’de Konut Fiyatları Tavan Seviyede

İzmir’in en önemli merkezlerinden biri olan ve nitelikli yapılaşmanın öncüsü Bayraklı, İzmir’de geleceğin Manhattan’ı  olma yolunda ilerliyor.

Güncel Haberler

THK Ankara’da gayrimenkul satıyor

Türk Hava Kurumu Ankara  Çankaya İlçesi, Ümit Mahallesi’nde bulunan mesken nitelikli taşınmazı ve Yenimahalle İlçesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan yeri nitelikli taşınmazları açık arttırma usulüyle satışa çıkardı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 18 Aralık 2014

Başkent elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 18 Aralık 2014 tarihinde Ankara’da uygulanacak elektrik kesintisinden etkilenecek bölgeler aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Afyon Dazkırı İlçe Devlet Hastanesi Açıldı

Hastanenin açılış törenine, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Dazkırı Kaymakamı M.Beşir Nursaçan

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.