Dikmen Vadisi’nde yaşayan Suriyeliler tahliye edildi

Dikmen Vadisi’nde yaşayan Suriyeliler tahliye edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Valilik ve Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün işbirliğiyle Dikmen Vadisi’nde yaşayan Suriyeliler, tahliye edildi, kurdukları naylon çadırlar kaldırıldı.   
Ankara’da sabah saat 06.00 civarında başlayan ve geniş emniyet tedbirlerinin alındığı tahliye işlemleri sırasında herhangi bir olay yaşanmadı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ile Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler, güvenlik önlemleri altında çok sayıda dozer ve ambülans ve itfaiye araçlarının da hazır bulunduğu 3 saatlik bir çalışma sonucu tahliye işlemini gerçekleştirdi.

Dikmen Vadisi 4. ve 5. etapta Suriyeliler tarafından kurulan 34 çadır ve baraka ekipler vasıtasıyla boşaltıldı. Çadırlarda kalan ve sağlıksız koşullarda yaşamlarını sürdüren Suriyeli aileler, zabıta ekipleri tarafından zabıta araçlarıyla bekletilen belediye otobüslerine taşındı.

Suriyeli ailelerin özel eşyalarını almasına izin verilirken, ekipler tarafından iyice aranan çadırlar yerlerinden söküldü. Tahliye sonrası Fen işlerine bağlı ekipler, Dikmen Vadisi’ndeki enkazları da temizledi.

Naylon çadırlarda zor şartlarda hayatını devam ettirmeye çalışan 84 kişiden oluşan Suriyeli aileler, belediye otobüsleri ile bir okulun spor salonuna toplandı. Burada kayıtları alınan Suriyeli aileler, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi organizasyonu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da bulunan sığınmacı kamplara gönderildi.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Dikmen Vadisi’nde izinsiz olarak çadırlarda yaşan Türk vatandaşları için de tahliye tebligatı yaptı. Tahliye kararları ailelere resmi olarak imzalatıldı.

Previous Fatma Güldemet Sarı'nın 30 Ocak 2016 Adana programı
Sonraki Sinpaş Altın Kuleler’de 421,900 TL'den başlayan fiyatlar

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Aydın şehir hastanesi’nin imar değişikliği onaylandı

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, Sağlık Bakanlığı’nın Aydın’a yapacağı 800 yataklı şehir hastanesi için gereken imar değişikliği oybirliğiyle kabul edildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya- Burdur-Isparta Planlama Bölgesi Planı Askıya Çıkartıldı

Antalya- Burdur-Isparta Planlama Bölgesi 1/100 bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı tamamlandı ve Antalya Çevre ve şehircilik İl Müdürlüğü’nde askıya çıkarıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya Büyükşehir Belediyesi 4 ilçede 9 arsasını satıyor

Büyükşehir Belediyesi Muratpaşa, Döşemealtı, Manavgat ve Serik ilçelerinde 9 adet taşınmazını 17 Kasım tarihinde ihaleye çıkarıyor. Arsaların ihale bedelleri, 18 bin lira ile 20 milyon lira arasında değişiyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Tüketici Hakkını Aramaya Başladı: 298 Bin Tüketici Haklı Bulundu

Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Sıtkı Yılmaz, “2013’ün ilk 8 ayında ülke genelinde hizmet veren 975 hakem heyetinde 365 bin 715 şikayet karara bağlandı. Bu şikayetlerin 298 bini tüketici

Güncel Haberler 0 Yorum

Sakarya’da Tarihi Köprü Harabeye Döndü

Sakarya Nehri üzerinde, Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü döneminde yaptırılan 77 yıllık tarihi Sakarya Köprüsü

Güncel Haberler 0 Yorum

Hüseyin Şahin Yenişehir’e Güzel Haberler Verdi

AK Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Yenişehir’de yapımı devam eden Huzurevi inşaatının bitmek üzere olduğunu, hafta sonu, huzurevinin yapımını üstlenen müteahhit ile birlikte inşaatı inceleyeceklerini ifade etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.