Demir Romance Projesinde Yüzde 60 Satış Oranı

Demir Romance Projesinde Yüzde 60 Satış Oranı

İnşaat sektöründe 1984 yılından bu yana faaliyet gösteren; Bahçelievler, Florya, Bakırköy ve Beylikdüzü’nde çok sayıda proje hayata geçiren Demir İnşaat yeni projeleriyle dikkat çekiyor.

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, 2006 yılından sonra özellikle Beylikdüzü’nde proje yapmaya ağırlık verdiklerini belirterek, “Bölgede Nar Çiçeği, Ayışığı Vadi gibi projeler yaptık. Şu anda Demir Romance, Demir LaVida gibi projelerimiz ise devam ediyor” dedi.

Beylikdüzü’nde yapımı devam eden 776 konut, 28 villa, 60 işyeri olan Demir Romance projesinde, yüzde 60 satış oranlarına yaklaştıklarım aktaran Demir, “Bu sevindirici bir oran. Çünkü alanların önemli bir bölümü kiralamak için değil, oturmak için alıyor. Yatırımcıların oranı ancak yüzde 10 seviyesinde” diye konuştu.

Bu sayede projenin katma değerinin artığını ifade eden Demir, “Bundan önce tamamladığımız diğer projelerimizde insanlar kolay kolay kiralık ev bulamıyor. Öyle ki insanlar kiralık daire de torpil için beni arıyorlar” yorumunu yaptı.

Demir Romance projesinin arsasını 2009’da aldıklarını anlatan Demir şu bilgiyi verdi: “2012’de projelendirdik. 2013’ün mart ayında ise projeye başladık. Kaba ve ince inşaatın yüzde 80’lik bölümünü tamamladık. Sözleşmede teslim tarihi 2015’in sonu görünse de biz teslimi öne çekerek 2015’in ağustos ayında daireleri sahiplerine teslim edeceğiz.” Yerliden çok yabancı daire aldı Bu yılın nisan ayında Hadımköy’de satışına başladıkları Demir LaVida’danın E-5 cepheli, göl ve deniz manzaralı olmasıyla dikkat çektiğini aktaran Demir, 42 bin 400 metrekare büyüklüğe sahip arazide 379 daire, 39 ticari birim ve bir otel yaptıklarını söyledi. Bu projeye yerliden çok yabancıların ilgi gösterdiğine dikkat çeken Demir, “Özellikle deniz ve göl manzarasından dolayı, Almanlar, Ruslar ve Ortadoğulular satın aldı. Hatta ilk alanlar arasında 2017’de açılması planlanan havaalanında çalışmayı düşünen Almanlar var” diye konuştu.

Demir, yüzde 33 satış rakamına erişen projede metrekare fiyatlarının 3 bin 300 liradan başlayıp 4 bin 600 liraya kadar çıktığını kaydetti. Demir, bu projeyi de 203,7yılı yerine 2016 yüında erken teslim etmeyi amaçladıklarım söyledi. İstanbul’daki oteli İzmir izleyecek Demir LaVida’yı ilk etapta 450 daire olarak planladıklarını ancak gelen otel talepleri nedeniyle projeye daha sonra otel ekledikleri için daire sayısını azalttıklarını belirten Demir, “3’üncü havalimanı ve fuar alanına yalan. Bu nedenle 290 odalı beş yüdızlı bir otelin harfîyatı başladı. Oteli kendimiz işleteceğiz” dedi.

Bu projenin ardından İzmir Gaziemir’de bir otel projesi arayışında olduklarını söyleyen Demir, İzmir’de otel projelerinin dışmda konutta da olacaklarını kaydetti. Gaziemir’dek i projenin henüz ruhsat çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Demir, 36 dönüm arazi üzerinde 1+1’den 4+1 e kadar 500’e yakın konut olacağı projede blokların 4 ve 10 katlı olacağını belirtti. İzmir halkının camlı rezidans tarzı yapıları sevmediğini bunun yerine geniş balkonlu daireleri , tercih ettiğipi aktaran Hamit Demir, projenin özellikle havalimanı çalışanlarından talep gördüğünü kaydetti. Kentsel dönüşüm projelerine de gireceklerini açıklayan Demir, Sultangazi- Gaziosmanpaşa bölgesinin arasında bir arazileri olduğunu, TEM’e bakan 55 dönümlük araziyle ilgili olarak 17 aydır çalışma yaptıklarım ve 490 kişiyle yüzde 80 oranada anlaşmaya vardıklarını söyledi. Demir, anlaşma halinde nisan ajanda projeye başlayacaklarım açıkladı. Demir Romarıce’ta evlerin yüzde 60’ı proje bitmeden satıldı.

Büyük firmalar kentsel dönüşümden çıkıyor
Hamit Demir, kentsel dönüşümde özellikle sona kalan yüzde 20’lik kısmın süreci uzattığını dile getirerek. “Şirketlerin dönüşümde daha hızlı yol alabilmesi için kamunun bu yüzdelik kısımda devreye girmesi  gerekiyor. Kişilere anlaşmaya varmadıktan takdirde kamulaştırma yoluyla mülklerine el konulacağı söylenirse bu iş yapılabilir. Diğer türlü kentsel dönüşüm 15-20 yılda ancak olur. Hatta bazı inşaat firmalarının kentsel dönüşümden çıktığını görüyoruz. Bizim gibi marka firmaların kentsel dönüşümden uzaklaşması İstanbul’un altına konulmuş bir bombadır. Sektörün gerçek aktörleri bu işten uzaklaşıp, sektöre yeni giriş yapan firmalara bu iş kalırsa kentsel dönüşüm yanm kalır” diye konuştu. Beylikdüzü’ndeki Demir Romance projesinde evlerin yandan fazlasını satan Demir İnşaat, projeyi 2015’in Ağustos ayında teslim etmeyi planlıyor.(dunya)

Previous Bak Yapı'dan Konya'da Yeni Proje
Sonraki Emlak Konut GYO,Kartal ve Bahçelievler'de 3 Arsayı Satışa Çıkardı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

İş GYO NEF Zeytinburnu Arsası Hakkındaki Açıklama Yaptı

Zeytinburnu Arsası Mülkiyet Payı Satışı / 07.08.2014

Firma Haberleri 0 Yorum

Mert Yıldızhan:”İnşaat sektörü olumlu yönde etkilenecek”

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konut kredisinde yüzde 15 devlet katkısı açıklaması inşaat sektöründe geniş yankı bulurken, sektör temsilcileri tasarrufa özendirmek için yapılan bu uygulamanın inşaat sektörü kadar bankacılık sektörünü de olumlu

Firma Haberleri 0 Yorum

Epsa Yalıtım Ürünlerini Bir Çatıda Topladı

Sektörde 15 yılı geride bırakan Epsa Yalıtım, inşaat sektörünün vazgeçilmezleri olan yapı kimyasalları ürün grubunu “Budafix” çatısı altında topladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kemerköy ve Yeniköy Termik Santrallerine 6 Talip

Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerinin özelleştirme ihalesine 6 teklif geldi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Tabanlıoğlu Mimarlık MIPIM 2015’den ödülle döndü

Ulusal olduğu kadar uluslararası arenada da imza attığı projeler ve kazandığı prestijli ödüllerle Türkiye mimarlığının önemli temsilcileri arasında öne çıkan Tabanlıoğlu Mimarlık, dünyanın en önemli gayrimenkul buluşmalarından MIPIM 2015’te de

Firma Haberleri 0 Yorum

Kadınlar günü Urankent’te kazandıracak

Özel günlerde sakinleriyle bir araya gelmeyi geleneksel hale getiren Urankent, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenleyeceği etkinlikte de sürprizlere hazırlanıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.