Demir İnşaat İran’a giden ilk Türk inşaat şirketi

Demir İnşaat İran’a giden ilk Türk inşaat şirketi

İnşaat sektörünün öncü markası Demir İnşaat, öncü rolünü İran pazarında da gösterdi.

Ambargonun yeni kalktığı İran pazarında hızlı aksiyon alan Demir İnşaat, 23-26 Şubat tarihleri arasında Tahran’da gerçekleştirilen İran Property Expo 2016’ya katılan tek İstanbul firması olarak fuara damgasını vurdu. Fuarda Türkiye’yi temsil eden ve fuarda dört projesiyle boy gösteren Demir İnşaat, yoğun ilgi ile karşılandı. Şirketin Yakuplu’da başlayacak projesi de ilk olarak Tahran’da görücüye çıktı. Selçuklu mimarisini yansıtan proje İranlılardan tam not aldı.

Türkiye için önemli bir pazar olan İran pazarı, ambargonun kalkmasının ardından bir kez daha önem kazandı. Geçmişte Türkiye ile iyi ilişkiler içinde olan komşu İran’ın yeniden Türkiye’nin önemli ticari partnerlerinden biri haline gelmesi bekleniyor. Özellikle de inşaat ve gayrimenkul sektörleri bakımından gelecekte köklü bağlantılar kurulup ticari ilişkilerin geliştirilmesi planlanıyor.

Birçok şirket İran pazarı konusunda araştırmaları yürütürken, inşaat sektörünün öncü markası Demir İnşaat, ambargonun kalkmasının hemen ardından İran pazarı konusunda hızlı aksiyon alarak 23-26 Şubat tarihleri arasında Tahran’da gerçekleştirilen İran Property Expo 2016’ya katılan tek İstanbul firması olarak fuara damgasını vurdu. Fuarda Türkiye’yi temsil eden ve fuarda dört projesiyle boy gösteren Demir İnşaat, İranlıların yoğun ilgisi ile karşılandı. Şirketin Yakuplu da başlayacak projesi de ilk olarak Tahranda görücüye çıktı. Selçuklu Mimarisini yansıtan proje İran’dan tam not aldı.

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, inşaat sektörünün öncü markası olarak potansiyel gördükleri İran pazarında hızlı aksiyon alarak Türk firmalarına örnek olduklarını söyledi.

İran’daki fuara katılan ilk Türk markası olarak, projelerini ve İstanbul’u tanıtmanın kendilerine gurur verdiğine işaret eden Hamit Demir şöyle devam etti:
“Birçok firmanın gitmekte tereddüt ettiği İran pazarına Demir İnşaat olarak hızlı bir giriş yaparak yine bir ilke imza attık. Fuarda dört projemizle boy gösterdik. Fuara katılan firmalar arasında en büyük ilgiyi İstanbul’u göz alıcı standıyla temsil eden Demir İnşaat standı çekti. Yoğun ilgi karşısında soluksuz tempoyla çalışan 10 kişilik satış ekibimiz ortaya çıkan tablodan oldukça memnundu.”

Bahara İstanbul da Merhaba Diyecekler!
İran’ın en önemli bayramı olan ve tüm ülkenin yıllık izinlerini yaptığı Nevruz öncesi Demir İnşaat ile fuarda bir araya gelen İranlılar, Demir İnşaat standını ziyaret ettikten sonra İstanbul’a geliş biletlerini aldılar.

Demir İnşaat’ın projelerine hayran kalan İran halkının, Demir İnşaat projelerini yerinde görmek üzere randevu taleplerini oluşturduklarını da belirten Hamit Demir, Demir İnşaat olarak 21 Mart’ta başlayacak ve 15 gün devam edecek olan Nevruz tatilinde 150 İranlı misafirlerini ağırlamaya hazırlandıklarını söyledi.

Previous Sinpaş Liva’da son 30 daire için indirim fırsatı
Sonraki TÜROB: Günlük kayıt dışı kiralama güvenlik tehdidi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

İstanbul 216 Projesinde Ön Talep Toplamaya Başlandı

Fikirtepe’nin ‘balkon’u olacak.  Kentsel dönüşümün sürdüğü Kadıköy Fikirtepe’de İstanbul 216 projesine başlıyor.

Firma Haberleri

Tekfen’de yeni başkan Murat Gigin

TEKFEN Holding’in son yapılan yönetim kurulu toplantısında, grubun kurucu ortaklarından ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Aza olan Ali Nihat Gökyiğit, Başkanlık görevini ve Murahhas Azalık sıfatını Yönetim

Firma Haberleri 0 Yorum

Karaköy’de Yıldızını Parlatacak

Accor Türkiye Genel Müdürü Kadaifçioğlu, “Karaköy’de 2016’da açacağımız Novotel 5 yıldız ayarında olacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Bahçekent Flora’da İnşaat Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO AŞ güvencesiyle,İzka İnşaat, Dağ Mühendislik ve Sıtar İnşaat ortaklığıyla, Başakşehir’de hayata geçirilen Bahçekent Flora’da inşa çalışmaları hızla devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

TEB 10 yıla kadar faizi yüzde 1’in altına çekti

TEB, konut kredisi faiz oranlarını 1 yıldan 10 yıla kadar tüm vadelerde yüzde 0.99’a düşürdü.

Firma Haberleri 0 Yorum

Four Winds Residence’ta Maliye’ye Ait Olan Konutların Satış İhalesi İptal Edildi

Bağdat Caddesi’nde Taşyapı , taralından kat karşılığı inşa edilen lüks konut projesi Four Winds Residence’ta Maliye’ye ait olan konutların satış ihalesi iptal edildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.