Dairelerin ucuzlaması mucize olur

Dairelerin ucuzlaması mucize olur

Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay daire alacakları uyardı.

Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay, şehrimiz de ev ve arsa almak isteyenler ucuzlayacak diye beklemesinler. Aksaray büyüyen ve gelişen bir şehir, yeni yatırımcıların gelmesi ile birlikte ilimizde evlerinde arsalarında değeri her geçen gün artıyor.

Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay daire alacakları uyardı. Bir örnek vermek istersen Brisa fabrikasının inşaatında görevlendirilecek 230 teknik personel için ev arıyorlar, Bununla birlikte yeni yatırımcılar içinde, personelleri için ev aranıyor. Evler Aksaray’da ucuzlamaz. Ev ve daire almak isteyenler alımlarını yapsın diye uyarılarda bulundu. Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay, Aksaray inşaat sektöründe durgunluk var kelimesine hiç katılmıyorum.

Ciddi manada her gün müteahhit sayımız artıyor. Yenileri katılıyor. Bütün buna rağmen piyasada vatandaşlarımız daire arıyor. Daire talebi var. Satışlar gayet iyi. Sadece kredi oranlarının yükselmesinden dolayı kredi ile daire alacaklar çok az sayıda alım yapıyor ama diğer müşterilerde daire talepleri ve alımları gayet iyidir. Ev ve daire alımı yapacak olanlara da tavsiyelerde bulunan Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay, Aksaray merkez nüfusunda çok ciddi artış söz konusudur. Daire alacakların çok beklemelerini tavsiye etmem.

Dolayısıyla da bununla beraber arsa fiyatlarında, arsa oranlarında ve arsa fiyatlarında hepsi birbirine bağlı olduğu için sürekli artış var. Bekleyim daireyi ucuza alayım diyenlerin zarar edeceğini düşünüyorum. Çünkü daire fiyatları şehrimizde sürekli yükseliyor. Tavsiyelerim ayrıca, özellikle daire alacaklara alacakları Müteahhitleri çok iyi araştırmaları lazım. Müteahhitler birliğine sorarlarsa biz onlara doğru  bilgileri veririz.

Çünkü Aksaray’ımızda genel anlamda bir sıkıntı yok ama biz yabancı düşmanlığı da yapmıyoruz. Zaman zaman dışardan gelip Aksaray’da daire alanların birkaç. Tanesinin yarım kaldığını gözlemliyoruz. Bu tür hataya düşmemeleri için benim tüketicilere tavsiyem Müteahhitler birliğinden daire alacağı müteahhidi tanımıyor ise müteahhitler birliğinden sorgulamasında fayda var diye düşünüyorum.

Brisa fabrikasının yetkilileri ile görüşme yaptığını, Müteahhitler birliğini ziyaret ettiklerini söyleyen Ömer Gümüşay, kiralık özellikle site şeklinde daire talepleri var. Bu yıl içinde orada çalışacak teknik personel sayısının 230 civarında olacağını ve dolayısıyla 230 kişiye ev ihtiyacı var. Onun için Brisa şu an bile Aksaray a ciddi anlamda hareketlilik getirmeye başladı. Aksaray ve ülkemiz için doğru bir yatırım.

Müteahhitlerinde bu konuda kazançlarının olacağını düşünüyorum. Öğrenciler ve bekar memurlar için de projelerin olduğunu söyleyen Aksaray Müteahhitler birliği Başkanı Ömer Gümüşay, Aksaray’da 1 +1 ve 2+1 daireler yapılıyor ama ihtiyaca cevap verebilecek kadar yok. İnşallah söylüyorsak ben öyle bir yatırım düşünüyorum. Müteahhit arkadaşlarında düşündüğünü biliyorum. Birkaç yıl içinde de Aksaray’da 1 + 1 ve 2+1 şeklinde ciddi manada daireler yapılacağını düşünüyorum” dedi.Aksaray Posta

Previous Ankara elektrik kesintisi 4 Mart 2016
Sonraki Ankara su kesintisi 4 Mart 2016

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ordu-Giresun Havalimanı, yabancı yatırımcıları Ordu’ya çekiyor

Deniz doldurularak inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanı, yabancı yatırımcıları Karadeniz’e çekiyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kartal Sahil Şeridinde Fiyatlar Artacak

Şehrin yeni sembolü istanbul Marina DAP Yapı, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. iş birliği ile Kartal sahilinde önemli bir projeye imza attı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kentsel Dönüşüm İçin 8 Öneri

Kentsel dönüşüm için yasal düzenlemeler şart.

Güncel Haberler 0 Yorum

Piyasanın canlanması için indirim devam etmeli

Merkez Bankası’nın faiz indiriminin uzun soluklu olması gerektiğini belirten Hürriyet Emlak Genel Müdürü Cenk Angın, “İç ve dış siyasi belirsizlikler ile durağanlaşan piyasanın canlanması için indirimin devamının gelmesi gerekiyor.

Güncel Haberler

Ankara’da Sincan ’dan Kızılay’a aktarmasız metro ulaşımı sağlanacak

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Laleler Diyarı” Sincan’ı anlattı.

Güncel Haberler

Altındağ Sakarya Mahallesi yenilendi

Her hafta Altındağ’ın farklı bir mahallesinde asfalt atma çalışması gerçekleştiren Altındağ Belediyesi, her hafta başka bir mahalleyi baştan aşağı yeniliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.