Dairelerin ucuzlaması mucize olur

Dairelerin ucuzlaması mucize olur

Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay daire alacakları uyardı.

Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay, şehrimiz de ev ve arsa almak isteyenler ucuzlayacak diye beklemesinler. Aksaray büyüyen ve gelişen bir şehir, yeni yatırımcıların gelmesi ile birlikte ilimizde evlerinde arsalarında değeri her geçen gün artıyor.

Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay daire alacakları uyardı. Bir örnek vermek istersen Brisa fabrikasının inşaatında görevlendirilecek 230 teknik personel için ev arıyorlar, Bununla birlikte yeni yatırımcılar içinde, personelleri için ev aranıyor. Evler Aksaray’da ucuzlamaz. Ev ve daire almak isteyenler alımlarını yapsın diye uyarılarda bulundu. Aksaray Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay, Aksaray inşaat sektöründe durgunluk var kelimesine hiç katılmıyorum.

Ciddi manada her gün müteahhit sayımız artıyor. Yenileri katılıyor. Bütün buna rağmen piyasada vatandaşlarımız daire arıyor. Daire talebi var. Satışlar gayet iyi. Sadece kredi oranlarının yükselmesinden dolayı kredi ile daire alacaklar çok az sayıda alım yapıyor ama diğer müşterilerde daire talepleri ve alımları gayet iyidir. Ev ve daire alımı yapacak olanlara da tavsiyelerde bulunan Müteahhitler Birliği Başkanı Ömer Gümüşay, Aksaray merkez nüfusunda çok ciddi artış söz konusudur. Daire alacakların çok beklemelerini tavsiye etmem.

Dolayısıyla da bununla beraber arsa fiyatlarında, arsa oranlarında ve arsa fiyatlarında hepsi birbirine bağlı olduğu için sürekli artış var. Bekleyim daireyi ucuza alayım diyenlerin zarar edeceğini düşünüyorum. Çünkü daire fiyatları şehrimizde sürekli yükseliyor. Tavsiyelerim ayrıca, özellikle daire alacaklara alacakları Müteahhitleri çok iyi araştırmaları lazım. Müteahhitler birliğine sorarlarsa biz onlara doğru  bilgileri veririz.

Çünkü Aksaray’ımızda genel anlamda bir sıkıntı yok ama biz yabancı düşmanlığı da yapmıyoruz. Zaman zaman dışardan gelip Aksaray’da daire alanların birkaç. Tanesinin yarım kaldığını gözlemliyoruz. Bu tür hataya düşmemeleri için benim tüketicilere tavsiyem Müteahhitler birliğinden daire alacağı müteahhidi tanımıyor ise müteahhitler birliğinden sorgulamasında fayda var diye düşünüyorum.

Brisa fabrikasının yetkilileri ile görüşme yaptığını, Müteahhitler birliğini ziyaret ettiklerini söyleyen Ömer Gümüşay, kiralık özellikle site şeklinde daire talepleri var. Bu yıl içinde orada çalışacak teknik personel sayısının 230 civarında olacağını ve dolayısıyla 230 kişiye ev ihtiyacı var. Onun için Brisa şu an bile Aksaray a ciddi anlamda hareketlilik getirmeye başladı. Aksaray ve ülkemiz için doğru bir yatırım.

Müteahhitlerinde bu konuda kazançlarının olacağını düşünüyorum. Öğrenciler ve bekar memurlar için de projelerin olduğunu söyleyen Aksaray Müteahhitler birliği Başkanı Ömer Gümüşay, Aksaray’da 1 +1 ve 2+1 daireler yapılıyor ama ihtiyaca cevap verebilecek kadar yok. İnşallah söylüyorsak ben öyle bir yatırım düşünüyorum. Müteahhit arkadaşlarında düşündüğünü biliyorum. Birkaç yıl içinde de Aksaray’da 1 + 1 ve 2+1 şeklinde ciddi manada daireler yapılacağını düşünüyorum” dedi.Aksaray Posta

Previous Ankara elektrik kesintisi 4 Mart 2016
Sonraki Ankara su kesintisi 4 Mart 2016

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ali Babacan : Konut satışları ihracat sayılmaz

Eski Başbakan Yardımcısı Babacan, Türkiye’nin orta gelir tuzağına düşmeden yüksek gelir grubu ülkeleri arasına girmesi gerektiğini söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Eryaman’da 4.7 milyon TL’ye Satılık Arsa

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ankara’nın Etimesgut İlçesi, Eryaman Mahallesi’nde bulunan 5.928 metrekare yüzölçümüne sahip ticaret vasıflı arsayı 4 milyon 742 bin 400 TL muhammen bedel ile satışa çıkardığını duyurdu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Giresun’a Teleferik Geliyor

İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, Giresun’a özel idare kanalı ile teleferik yapılacağını söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 11 Aralık 2014

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan açıklamaya göre Ankara’da 11 Aralık 2014 tarihinde elektrik kesintisi uygulanacak ilçeler aşağıda yer almaktadır…

Güncel Haberler

Ankara ile Moskova arasında ticari işbirliği

Ankara ile Moskova arasındaki ikili ilişkileri güçlendirmek ve iki Başkent  arasındaki ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla Ankara ile Moskova Ticaret ve Sanayi Odaları arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Güncel Haberler

Ömer Baki Yazıcı : Müteahhitlik Hizmet Yasası ertelenmemeli

27 AB ülkesinde toplam 80 bin Müteahhit varken, Türkiye’de 300 bini aşkın müteahhittin olması ve her geçen gün bu sayının artması, Türkiye’de Müteahhit enflasyonu olduğunu göstermektedir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.