Çukurova Belediye Evlerinin Ayrıntıları Belli Oldu

Çukurova Belediye Evlerinin Ayrıntıları Belli Oldu

Çukurova Belediyesi’nin, 14 bin konutluk Belediye Evleri ‘Kentsel Dönüşüm’ projesi uygulamasında, belediyenin kasasından tek kuruş çıkmayacağı gibi, Belediye Evleri’nin arsası üzerinde yükselecek yeni ve çağdaş yerleşim merkezi sayesinde Çukurova Belediyesi’ne en az 80 milyon lira kalacak.

Bu da Çukurova’ya yeni hizmetler, yeni yatırımlar gelmesi demek.

İSTANBUL NİŞANTAŞI’NI ARATMAYACAK
Bolca yeşil alanlarıyla, sağlık ve eğitim kurumlarıyla, restoranlarıyla. eğlence merkezleriyle, seçkin mağazalarıyla. sergi-tiyatro salonu ve sinemasıyla İstanbulun Nişantaşı’nı aratmayacak.. Bölgenin. Çukurova’nın sosyal ve kültürel yaşamını değiştirecek nitelikteki Kentsel Dönüşüm projesi, inşaat aşamasında ve sonrasında istihdama ve ticari yaşama da ciddi katkı koyacak.

Belediye Evleri’ne 14 Bin Konut!
Belediye Evleri, Aytaç Durak’ın 1984’teki ilk belediye başkanlığı döneminde gerçekleştirilen ve sosyal içeriği ağır basan bir projeydi.. Bir kısmı kamulaştırılan evlerin sahiplerine tahsis edilirken, bir kısmı da gelirleriyle kesinlikle evsahibi olamayacak gelir düzeyindeki ailelere verildi.. Sosyal konutların inşaat kalitesi, maliyeti en aşağı çekme niyetinin ürünüydü.. Yine de 1980’lere ve ikamet edenlerin ekonomik koşullarına göre kötünün iyisiydi.. İnsanlar ve kentler tekâmül ediyor.. Buna bağlı olarak daha yeni, daha büyük, daha çağdaş, depreme daha dayanıklı ve daha sosyal donanımlı konutlar arzulanıyor.. Bu bağlamda ömrünü tamamlamış Belediye Evleri, yeni bir belediye başkanının ellerinde farklı bir çehreye bürünmeye hazırlanıyor.(Adana Medya)

Previous Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı
Sonraki TOKİ Ürgüp'e Yöresel Konutlar İnşa Edecek

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Kazan’da Gazi Üniversitesi kampüs ihalesi yapıldı

Kazan Belediyesi tarafından yapılacak olan Gazi Üniversitesi Kazan Meslek Yüksek Okulu Kampüs ihalesi 5 Şubat’ta yapıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Tarihi Silüeti Bozan Kuleler Tıraşlanacak

Zeytinburnu’nda 2011 yılında inşaatı başlayan konutlar, Sultanahmet Camii minarelerinden görülünce silüeti bozduğu ortaya çıkmıştı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkul Sektörünün En Kapsamlı Yazılım Programı

Uzun yıllar gayrimenkul sektöründe önemli görevler üstlenmiş olan Hasan Bursalıoğlu ve Burak Yangın, gayrimenkul sektörünün büyüyen ihtiyaçları için geliştirdikleri yeni gayrimenkul proje satış otomasyon ve CRM uygulaması S² (Smart Sales)

Firma Haberleri 0 Yorum

Future Park Projesinde Satışların Yarısı Tamamlandı

Daire alana % 10 Hiper Gayrimenkul tarafından Haramidere Parklar mevkiindeki 35 bin metrekarelik arazi üzerinde hayata geçirilen Future Park projesinde satışların yarısı tamamlandı.

Firma Haberleri

Ankara Ankamall AVM’de dolar kuru sabitlendi

Yeni Gimat GYO A.Ş tarafından KAP’a yapılan açıklamaya göre Ankamall AVM’de Mayıs-Haziran 2015 aylarında uygulanmak üzere Dolar/TL kurunun  2,2813’ten aşağı olmamak üzere belirlendi.Şirket tarafından KAP’a yapılan açıklama şöyle;

Firma Haberleri 0 Yorum

Podium AVM Ankara’da Açılıyor

Ankara’ya yeni AVM: Podium SBS Alışveriş İş ve Yaşam Merkezi AŞ’nin 140 milyon euro yatırımla başkent Ankara’da hayata geçirdiği Podium Alışveriş Merkezi, önümüzdeki yılın 3. çeyreğinde açılacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.