Çubuk Şehir Stadyumu ihaleye çıktı

Çubuk Şehir Stadyumu ihaleye çıktı

Çubuk’ta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak Çubuk Şehir Stadyumu’nun ihalesi Ocak ayında yapılacak. Bir süredir çeşitli nedenlerle yapılamayan Çubuk Şehir Stadsona gelindi. Saha yapılacak alanda mera vasfı niteliğinde kiiçiik bir alanın bulunması nedeniyle Tarım Bakanlığı tarafından bir süredir tahsis işlemine izin verilmeyen stadyumun tüm sorunları ortadan kaldırılarak imar izni alındı. Çubuk Şehir Stadyıımu’nun önümüzdeki ay ihaleye çıkarılması beklenirken, ihale süresinden 40 gün sonra temel atılması planlanıyor.

3 BİN KİŞİLİK STAD

Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehaıı, Çubuk’ta yapılacak olan 3 bin kişilik stadyum ihalesinin 7 Ocak 2015 günü yapılacağı müjdesini verdi. Cumhuriyet Mahallesinde yapılacak tesisin tüm sorunların ortadan kaldırıldığını aktaran Acehan. “Göreve geldiğimiz günden itibaren stadyumun yapılmasıyla ilgili çalışmalara başladık. Bu konuda Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve bağlı birimleriyle bugüne kadar süren bir dizi girişimlerimiz oldu.

İlk olarak Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile belediyemiz arasındaki hukuki sorunları çözdük. Daha sonra ise tesis yapılacak spor alanının Tarım Bakanlığı ile olan imar sonunu çözerek, alanın Gençlik ve Spor Bakanlığına devrini gerçekleştirdik. Tabi ki bu süreçlerin gerçekleştirilmesi epeyce bir zaman aldı” dedi. Tesisin ilçelerine kazandırılmasında kendilerine destek olan Ayhan Yılmaz’a ilçesi adına teşekkür eden Acehan, “Mart-Nisan aylarında temeli atılması beklenen stadyumun, mümkün olan en kısa sürede tamamlanarak Çubuklu hemşerilerimizin hizmetine girecektir” diye konuştu.

Tesisin tamamlandığında Çubukspor başta olmak üzere ilçemde yapılacak sportif faaliyetlere çok büyük katkıları olacağını vurgulayan Acehan, “Betondan yapılacak 3 bin koltuk kapasiteli tribünlerinin üzeri kapalı olacak. Sentetik yüzeyli futbol sahası, atletizm pisti, yine müstakil antrenman futbol sahası, tribünlerin altında soyunma odaları, hakem ve oyuncu odaları gibi tam teşekküllü binalar olacak. Bu tesislerin Çubuklu vatandaşlarımıza, sporcularımıza ve sporseverlere hayırlı olmasını dili- yorum” ifadelerini kullandı. (Başkent)

Previous Özdere'ye yat limanı yapılacak
Sonraki Çorum Turkuaz Kent projesi

Diğer Yazılar

Spor 0 Yorum

Ardahan Üniversitesine golf sahasi yapilacak

TÜRKİYE’deki üniversite yerleşkeleri arasında ilklere imza atmasıyla dikkat çeken Ardahan Üniversitesi’nde (ARÜ) önemli gelişmeler olmaya devam ediyor.

Spor 0 Yorum

Gebze’nin Olimpik Havuzu Yükseliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Gebze’de yapımına başladığı olimpik yüzme havuzunun inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Spor 0 Yorum

Timsah Arena’nın ünü ülke sınırını aştı

İngiltere’nin yüksek tirajlı The Telegraph gazetesinin, “inşaatı devam eden heyecan verici 10 stat” araştırmasında Timsah Arena da yer aldı.

Spor 0 Yorum

Gaziosmanpaşa’ya spor tesisi ve meydan geliyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gaziosmanpaşa Stadyumu’nun bulunduğu bölgeye yeni bir spor kompleksi ve meydan kazandırmak için ileri teknolojinin kullanılacağı bir proje hazırladı.

Spor

Geleceğin Yıldızları sörf ve yelken kampları

26 yıldır Türkiye’de kamp kültürünün gelişmesine katkı sağlayan Geleceğin Yıldızları, yaz tatilinde deniz, kum ve güneşin keyfini çıkarmak isteyen 8- 17 yaş grubu çocuk ve gençlere, Alaçatı ve Datça’da hayat

Spor

Vodafone Arena’nın çatısı 1 Temmuz’da tamamlanacak

Vodafone Arena inşaatı tam gaz devam eden Beşiktaş’ta, çatıyla ilgili çalışmalar iyice hızlandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.